DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fahriakc şu an bu maile dönüş yapmanız gerekmiyor.

• @Cansu-mer, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@onuru @EzgiLera
    HK ya attigim dosya tasima mailine bu sekilde donus oldu .
    ANCAK bu bolumu anlamadim ne demek istediler .bu maile geri donus yapmam bekleniyormu suan yoksa current olmayimi bekleyecegim
    When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification

Thank you for your inquiry.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara, Turkey to Hong Kong. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected].

merhabalar,

Tebrikler dosyaniz HK ya tasinmis. Mulakat aldiginiz zaman ESC nin sayfasina girip kontrol etmenizi istiyorlar eger mulakat yeriniz HK degilse tekrardan KCC ile iletisime gecmeniz icin. Sorunsuz bir surec yasamaniz dilegiyle.

• @sılassingec-12 merhaba current olmadan önce kcc aracılığıyla taşırsınız, current olduktan sonra ise hangi ülkenin veya en kolay hangi ülkeye gidebilirsiniz oranın ABD büyükelçiliğinden dosyanızın taşınmasını talep edersiniz.

• @onuru sizdemi ayni cevabi almistjniz

• ⭐⭐⭐

@Uzuzi bazen böyle alakasız cevap atabiliyorlar. Tekrar mail gönderebilirsiniz

• @Cansu-mer evet banada ayni sekilde mail geldi.

• @Emre-Kurtulmuş tekrar gönderdim konuya case numberi yazmıştım sadece bence maili açıp okumadan cevap attılar bu sefer konuya case transfer diye de yazdım bakalım bekliyorum inşaallah olumlu dönüş olur

• @sılassingec-12, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Teşekkür ederim cevabınız için ben bu green card konusunda bilgim yok denecek kadar az arastiyorum fakat yeşil pasaport olsa schgen vizesine gerek var mı yoksa ikisi mi olması gerek ayrıca numaranın current olmasını beklemeden dosya taşımak riskli diyorlar bilmiyorum ve konulara ve terimlere hakim olmak istiyorum araştırana kadar current ne onu bile bilmiyordum. Current olmayı mı beklemezsek bir problem olur mu teşekkürler

Merhabalar,

Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ile Schengen ulkelerine vizesiz seyahat edebilirsiniz. Asagiya ekleyecegim linkten hangi ulke vizeli hangisi vizesiz kontrol edebilirsiniz.

Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları

Şimdi iki şekilde dosyanızı taşıttırabiliyorsunuz. Birinci yol current olmadan dosyanızı KCC aracılığıyla taşıtmak. İkinci yol ise, current olduktan sonra taşıtmak istediğiniz konsolosluk ile iletişime geçip taşımaları iletmek. Önceki dönemlerin deneyimlerini okursanız, current olduktan sonra taşımanın ne kadar zahmetli olduğu göreceksiniz. Bu bilgiler ışığında current olduktan sonra veya önceden dosya taşınmak tamamen sizin insiyatifinizde. DV2025 in neler getireceğini bilemediğimiz için bu riski sizin almanız gerekiyor.

• @Cansu-mer Dosya taşıma talebi kabul gören herkes bu maili alıyor. Artık tek yapacağınız beklemek.

• @sılassingec-12 Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ama current olmadan dosya taşımanın riskli olduğunu düşünmüyorum aksine current olmadan dosya taşıma KCC tarafından bir ilk oluyor şanslıyız bence.

• KCC gerçekten kanuna uygun çalışıyor kanun çıkmadan önce 2 kez attığım dosya taşıma mailime polonyada erasmus+ ile üniversite öğrencisi olacağımı belirtmeme rağmen cevap gelmemişti ama şuanda ne söylenirse söylensin taşıyorlar. Tek cümle yeterli herhalde ...'nedeninden o ülkede bulunacağım ve tüm sorumluluğu kabul ediyorum. İnşallah bu taşıma işlemlerinde sorun yaşamayız. 2025 Deneyimlerinde dosyamı şuraya taşımıştım ancak bana mülakat vermediler veya mülakattan önce bana oturum belgeni gönderin dedi diye dönüşler almazsak kanun sayesinde çok rahat bir şekilde mülakat alıcaz gibi duruyor. İnşallah diyelim.

• @Emirhan-Baydur Her şeye hazırlıklı olmak lazım bu yüzden dosya taşıma talep ederken geçmişte oturum belgesi olmadan taşıma kabul eden ülkeler daha avantajlı gibi.

• sabah 9 da gönderdiğim taşıma ile alakalı mail hala cevap almadı endişeler başladı 😃 umarım dosyamı taşırlar

• @rezanclz Kısa ve anlaşılır şekilde mantıklı bir gerekçe ile yazdıysanız çok büyük ihtimalle dosyanızı taşırlar. Taşımasalar bile 4-5 gün sonra bir daha atın bana öyle oldu.

• @yck06 Hello

I will be in Vienna, Austria next year. Can you transfer my case to Vienna, Austria?

Name:
    Surname:
    Birth Date:
    Case Number:

şeklinde yazdım başlıkta da cn vardı

• @rezanclz buda çok basit olmuş gibi U.S. Embassy in Austria diye yazsaydınız keşke. Umarım kabul ederler etmezlerse de dert değil bir kaç gün sonra daha resmi bir dille tekrar yazarsınız.

• @yck06 case number ı da belirtirsem anlarlar diye düşündüm bakalım umarım olumlu dönüş olur

• @bayram34 öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın doğru cevaplar almak için, yönergeler burada mevcut.

Mülakatınız sonrası doğacak çocuğunuz için F2A vizesi ile Greencard edinebilirsiniz, ilgili konu başlığına buradan erişebilirsiniz.

• an itibariyle gelen mail ile kcc ile dosyami viyanaya tasindigi hakkinda cevap geldi hakkimizda hayirlisi olur umarim.

• @onuru merhaba 2025 için şimdiden taşıtabiliyoruz yani dosyayı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.0k

| | | |