Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank Aa evet Ankara'ya bakmışım sadece. Bu sene bizler için çok verimsiz bir mali dönem olacak belli ki. Neyse LC'ler onaylansın o arada. Belki sonraki mali dönemde bir ışık görürüz tünelin ucunda. 🙂

• hala cok yavas. bazı ulkelerden yapılan suphelı dosyaların gerı gonderılıp tekrar ıncelenmesı kurunun yanında yasta yanmasın derken arkada bekleyenleri yakıyor. nasıl bı back log mus. bınlerce ıltıca eden bır kac aya calısma ıznı alıyor. ısteseler bu kadar bekletmezler.gocmenlık dosyaları bu kadar beklerken kacak gırenlere ''hemen abıme servıs acın dıyen bıtırım garson gıbı hızlı hızmet vermelerı can sıkıcı.

• @dpdemir FY2022 ve FY2023 arasında neredeyse %70 artış var. Ben ve benim gibi FY2024 içinde kalanların durum daha da vahim olacak sanırım 😞

• ⭐⭐

I-140 onaylı ve Final Actions date'e göre vizelerini bekleyen dosya sayılarını içeren 2024 Q1 raporu yayınlandı. Bizi büyük ölçüde Rest Of the World Kısımı ilgilendiriyor. Buradaki sayı 16.488'e gerilemiş. Bir önceki raporda yani 2023 Q4 raporunda bu sayı 18,177 civarıydı. Yine Total sayı 25.342'ye gerilemiş. Bu daha önceki raporda 28,487'di. Bu arada daha önce konuşmuştuk ama yine tekrar belirteyim. Bu sayıya mükerrer ve terkedilmiş dosyalar da dahil olabilir. Bir kişi adına birden fazla LC ve I-140 başvurusu yapılabiliyor. Dolayısıyla buradaki sayıları bekleyen kişi değil, dosya olarak değerlendirmek daha doğru olur.

Raporun ekran görüntüsü:
    Screenshot 2024-04-17 at 18.12.17.png

Rapora ait orjinal dosya (2024 Q1): https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/data/eb_i140_i360_i526_performancedata_fy2024_q1.xlsx

Bir önceki rapor ( 2023 Q4): https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/data/eb_i140_i360_i526_performancedata_fy2023_q4.pdf

• ⭐⭐

@tufank tünelin ucunda ışık göründü diyemesekte ,tünelin içinde ilerliyoruz. Umarım kısa zamanda diğer taraftan çıkar hedefe varırız.

• @tufank teşekkürler Tufan bey bizleri çok güzel bilgilendiriyorsunuz gerçekten.

• Family and Employment-Based Green Cards Added To Senate Bill
    The bill will add 18,000 employment-based green cards annually for FY 2025 through FY 2029. It will also increase family-based green cards in preference categories by 32,000 a year from FY 2025 through FY 2029.

• ⭐⭐

@Riethian biller havada uçuşuyor,inşallah bi şekilde şu backlog çözülecek. İşte o zaman pd’si erken kalkan yok alacak. 😂

• @selamibasaran Valla sıraya girdik bekliyoruz :)) Tek tesellimiz bu 🙂
    line

• ⭐⭐

@Riethian bu tasarı şubat 2024 te gündeme geldi ama maalesef geri çevrildi diye biliyorum. Onaylanmış olsa bile Other workers kategorisinin yıllık 10k sınırından dolayı bize faydası olmayacaktı. Daha geniş kapsamlı bir reformun en kısa zamanda yapılmasını umut ediyoruz 😊

• @tufank BDV senato önünde pozlar verip duruyor ama inşallah bir işe yarar :))

• ⭐⭐

@Riethian ben backlogun ya bizim sürecimizin sonuna doğru ,yada bu yasa tasarılarının biriyle çözüleceğini düşünüyorum. İlerde geç kalmamak adına girdik bir yola bakalım. Ve zaten iyiki başvurmuşuz diyeceğimizi düşünüyorum. İmkanı olan için bu süreç daha ulaşılabilir geliyor bana. Harcadığınız parayı nerdeyse 1 senede amorti ediyorsunuz,böyle yatırım yok hiç bir yerde. 🙂

• @selamibasaran Bana da öyle geliyor. Umarım tez zamanda çözülür şu backlog olayları. Eşime de diyorum zaten bu yaptığımız ya hayatımızın en iyi yatırımı ya da en kötü yatırımı olacak. Ortası yok :))

• ⭐⭐

@Riethian elde bastonlada olsa gideceğiz işte. 😂😂😂

• Elde baston gitmeye gidilir de, hamburger çevirip yer paspaslama nası olacak bi yaştan sonra bilemiyorum😁

• @elifdem Çok korkmayın bakın örnekleri var :)) Ben şimdiden 42'yim 🙂
    👇

• Bu ileti silindi!

• herkese merhabalar. nvc den ds 260 form doldurma talebinde bulundu. avukat dolduruyorum dedi dönmedi 1 hata oldu. cevap ta vermedi. ben ceas number ile girip kontorl edebilirmiyim ds 260 form ne durumda diye ? sisteme girersem avukatın belki dolduruğu form başa sarar silinir diye korkyorym? daha önce sisteme bu durumda girip kontrol eden oldu mu acaba ?

• @Riethian aynıymışız😎

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |