DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bu arada ilk iletideki akış şemasını düzenledim. I-131 Advance Parole formunu ve açıklamasını ekledim.

• @tufank elinize sağlık 👌🏻

• @pigaro @serel Tesekkur ederim arkadaslar,hepimizin sureci kolay ve hizli gerceklesir umarim.Gittikten sonra da ilk adimalar ugrastirici olmadan duzenimizi kurariz umariz. Bu arada biraz once mesaj geldi. "Aciklamaya yazdiginiz yaziyla yonlendirmeler uyumlu olmadigi icin gonderim iptal oldu diyor. Ben aciklamaya isim soyisim yazmistim. Eb3vize.com da ki gonderim bilgilerinde not olarak isim soyisim yazin diyordu. Not kismi yoktu bende aciklamaya yazmistim. Orçun beye msj attim ama saat farki var bekliyorum. Siz bu konuda birsey biliyor musunuz?

• @kngslyr06 öncelikle süreciniz hayırlı olsun transfer tipini ne olarak seçtiniz ben kendi/ilişkili olduğu şirketi seçmiştim başka mantıklı seçenek yoktu açıklamada yazmamıştım sorun olmayıp gitmişti. Pazartesi yollamıştım perşembe onlara düşmüştü

• @kngslyr06 yaşadığınız problem için geçmiş dekontuma baktım yardımcı olması açısından. işlemi yaparken açıklama kısmına Dynaxe Workforce Llc ve kendi ismimi yazmışım herhangi bir problem olmamış bu şekilde. Orçun bey güne başlayınca en doğru cevabı verecektir, malum saat farkı var.

Bu arada gönderim yaptığınız hesap size ait değil mi? belki ondan olabilir diye sormak istedim.

• @sametyavuz @pigaro Tesekkur ederim. Transfer tipi kendi/iliskili oldugu sirket yaptim.Hesap bana ait. Sabah Finansbank Atm'sinden dolar tairdim. Bilgiler icin tesekkurler. Bekliyorum Orçun beyi bir kac saate donus yapar sanirim. Buraya da bilgilendirmeyi tekrar yaparim. Yeni baslayacak arkadaslara vesile olmus olur.

• @kngslyr06 bide 5000 üstünü yollayamamıştı bazı arkadaşlar bankalar bi ara sınır koymuştu hala o şekilde olabilir. 50 doları sonra yollarsınız demiş Orçun bey

• Bizde bu hafta BDV ile Decatur/Atlanta Georgia dan CP olarak ödememizi yaptik...Hayirlisi olur insallah.

• @tufank Hocam sizde mi Atlanta? hangi sehir?

• ⭐⭐⭐

@Koray283 hayırlı olsun süreciniz. excel'e kayıt olduğunuz için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Koray283 Evet sponsor Atlanta'da. Lithia Springs çalışma yeri.

• ⭐⭐

@Koray283 hayırlı olsun. Atlanda NC SC etrafında toplanıyoruz. 🙂

• Bizimki de Decatur....Atlantaya 6 mil...Esim adina baslattik sureci...kendisi 42 ben 45 yasindayim....CP olarak basladik ama sürece göre bir ihtimal AOS ye cevirebiliriz(turist vizelerimiz var)...Sizin gibi bilgilere cok hakim olmadan baslattik sureci...burada okuyarak kendimizi gelistirecegiz...

• @Koray283 merhaba hayırlı olsun süreciniz Atlanta seçmenizdeki temel kriterler nelerdir ? Numbeo daki istatistiki bilgilere baktınız mı ? seçim yaparken

• ⭐⭐⭐

@Koray283 yakın yaşlarda başvuran kişiler var, çıkış yolu arayanların buluşma noktası oldu burası 🙂 biz de aslında 2 ay önce çok fazla detay bilmiyorduk. araştıra araştıra ve üzerinde konuşarak süreçlerin detaylarını öğrenebildik. Resmi kaynaklarda bilgiler mevcut ama aşama aşama gösterilmediği için kafa karıştırabiliyor. bu başlığın ilk iletisinde akış şeması ve teknik terimleri ve süreci anlatan detaylı bilgiler mevcut.

• Bizde Salt lake tarafındaki Ogden i düşünüyoruz, okul puanı, yaşam maliyetleri , düşük suç oranı vs.. fena sayılmaz, bugün yarın parayı göndereceğim, ne dersiniz Salt lake hakkında bilgisi deneyimi olan varsa paylaşırsa kıymetli benim için

• @caglar_oz Simdi ;
    1-Buyuk sehir istiyorduk...Süreci esimin adina baslattigimiz icin ilk 1 yıl ben UBER vs tarzi isler yapabilirim diye kalabalık yer istedik.
    2-İklim olarak daha ılıman
    3-TR ye direk ucak olan international bir havalimanı var
    4-Suc oranlari,yasam indeksleri vs baktik.
    5-EB3 te zaten cok böyle secenekler olmuyor...Genelde 20.000 nüfuslu yerler...Atlanta yı bulunca kacirmak istemedik

• @Koray283 hayırlısı olsun Uber olmazsa olmazımız haklısınız, süreci başlatan kişi aynı zamanda boş vakitlerinde uber, door dash vs.. yapabiliyor mu yoksa sadece sponsorunda mı çalışabiliyor?

• @caglar_oz Ogden i bende cok arastirdim...Salt Lake e 50 km ama kışları çok soguk ve dediğim gibi daha az kalabalık bir yer....South Carolina falan daha bir uygun gibi...bir daha arastirin..

• @caglar_oz Sureci baslatan kisi de is dısında uber vs yapabiliyor....lakin isim vermeyeyim simdi 30.000-50.000 nüfuslu yerlerde uber malesef cok dusuk ihtimal...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |