DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Riethian 🙂 hukumet devlet daha iyisini bilir hasaa 🙂

• @btek14 kendime cevap yaziyim. AOS icin Final Action Dates tablosuna gore devam edilecek, muhtemelen fiscal year sonuna kadar bu sekilde devam...

• ⭐⭐⭐

@btek14 evet muhtemelen öyle olacak. verebilecekleri max green card sayısına kadar A tablosunu ilerletip yeni mali yılda da B tablosunu olabildiğince ileri atmalarını umut ediyoruz 🙂

• @tufank bak ne buldum hocam 🙂

2ec06570-5791-49a1-89e4-69d2f1a83bf0-image.png

adamlar bizim icin dusunmus prediction koymus hic birbirinizi yemeyin diye 🙂 muhtemelen yeni fiscal yeara kadar ilerleme dusuk olacak.

• I-140 premium process hakkinda bir bilgi ogrendim, benim icin ilginc oldu.

Eger PD'niz current degilse normal sekilde baslatilan I-140 sureci sonra premiuma cevrilebiliyormus. isyeri avukati bu bilgiyi teyit etti. bana biraz degisik geldi acikcasi ama bakalim yasayarak gorucez.

• ⭐⭐⭐

@btek14 teşekkürler bilgi için. Ben de bir arama yaptım aynı bilgiye ulaştım. Şöyle denmiş:

“The I-907, Request for Premium Processing can be submitted together with the I-140 by the petitioner. However, if you have already submitted your I-140, you can still file the I-907 to expedite the pending petition. But if the USCIS has already issued a final decision on your petition, you can no longer use premium processing. “

• @tufank super. teyit etmis olduk boylece. eline saglik hocam.

• @btek14 Aynı şey E-2 başvurularında da geçerlidir.

• @EasternStar premium process olan tum dosyalar icin gecerli diyebiliriz o zaman. guzel bir ozellik bence.

• ⭐⭐

@btek14 bdv firması anahtar teslimi fiyat verdiği için premium prosesi mecbur yapıyoruz. Bültenden dolayı çok bir avantajı yok ama tabii dosyanız nvc ye transfer oluyor ordaki süreci devam ettirmiş oluyorsunuz.
    Bu detayları öğrenmek güzel tabii. Tşkler bilgi için.

• @btek14 O kadar spesifik bir bilgim yok; ancak 2 aydır E-2 başvurusuna yanıt gelmeyen bir tanıdığım premium process başlattıktan 2 gün sonra onay geldi. Keramet premium'da mıdır bilmiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

Ocak 2024 Vize İstatistikleri ( konsolosluklarda basılan vize sayıları):

Toplam vize sayısı:

• EB3 Other Workers ( EW ) : 869
    • EB3 Professional & Skilled ( E3 ) : 1052

Ankara'da basılan vize sayısı:

• EW: 5
    • E3: 35

TR vatandaşlarının aldıkları vize sayısı:

• EW: 5
    • E3: 27

EW kategorisinde en çok vize basan 3 konsolosluk:

• Manila / Filipinler: 306
    • Ciudad Juarez / Meksika: 203
    • Ho Chi Minh City / Vietnam: 131

• bence Türkiye'den basılan vize sayısı artacak herkes farkında artık bu kategorilerin. keşke herkes buraya üye olup deneyimlerini yazsa.... Teşekkürler Tufan bey...

• ⭐⭐

@tufank Umarım birgün şu 5 sayısı 15-20 olur artık. Ortalamayı bozmamak için herhalde 5 kişiye vize veriyorlar. 😁

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran belkide başvuran kişi bu kadardır 🙂 TR'de sürecini bekleyen kaç kişi var kuyrukta bilmediğimiz için yavaş mı, hızlı mı ilerliyor yorum yapamıyoruz. Ortalamayı biz yükselteceğiz bu gidişle.

• Ben de eb3 other works kategorisine başvuru yapmıştım en son NVC eksik evrak talebinde bulundu 28 şubatta yolladım hala dönüş bekliyorum ne kadar süre de dönüş yaparlar bilen car mı ?

• @Duygu-Çelik henüz sizin aşamanıza gelen kimse olmadığı için ,özellkle bizim kategoride, kimse bir tahmn yürütemez diye düşünüyorum duygu hanım ama EB-2 NIW başlığındaki iletilerde mutlaka böyle bir ayrıntı vardır diye tahmn ediyorum 🙂 ve lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın böylece sorularınıza daha çabuk ve doğru cevaplar alabilirsiniz 🙂

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik Merhaba, Hepimizin önündesiniz anladığım kadarı ile. Bizimle de sürecinizi paylaşabilirseniz peşimizden geleceklere de bilgi birikimi kalması bakımından güzel olacaktır. Umarım hızlıca sonuçlanır işlemleriniz. 🙂

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik Genelde bir ay içerisinde sisteme yüklemiş oluyorlar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   serel serel 
  • ⭐⭐⭐

2023 mali yılı biteli çok oldu ama yıllık raporlarda eksik bilgiler vardı, şimdi baktığımda eklendiğini gördüm. Bu verilere göre:

2023 mali yılında (1 Ekim 2022 ile 30 Eylül 2023 arası) konsolosluklar ve AOS ile basılan toplam vize sayısı:

EB3 Other Workers ( EW ) : 9,315
    EB3 Professional & Skilled ( E3 ) : 56,261

Konsolosluklarda basılan toplam vize sayısı:

EB3 Other Workers ( EW ) : 5,930
    EB3 Professional & Skilled ( E3 ) : 20,013

AOS (Adjustment Of Status) ile basılan toplam vize sayısı:

EB3 Other Workers ( EW ) : 3,385
    EB3 Professional & Skilled ( E3 ) : 36,248

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |