DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lorenZo kisacasi size sunu soyliyeyim bir kanadali olarak:30 yil sonunda 1 tane ev belki 1 tane de multiplex(4 daireli) ,cocuklariniz dunyanin en iyi egitimini almis olur bedavaya ama universiteler tabii parali onlarida okutursunuz.Guzel bir arabaya binersiniz en az 5 yillik.Genelolarak istediginiz seyleri alirsiniz apple gibi merell gibi colombia gibi ki arik oda size birsey ifade etmez.Garip bir psikolojiniz olur mesela 2023 te terk ettiniz tr yi sizin kafa orada cakili kalir 2053 te cok farkli size gore garip bir turkiyeniz olur ki oda anca sizle ayni ayni dili konusan farkli insanlar olarak gorursunuz,Kisacasu tum bu stress sikinti cocuklariniz icin 1. jenerasyon her turlu sikintiyi ceker cekecektirde.Beklentileri dusuk tutmak lazim.Gurbetcilerden 1974 oncesi ilk gidenler dehset para yapti.Mesela benim dedem 15 yil siegen de calisti almanyada kesin donus yaptigi para ile 83 yilinda 3 tane ankarada ev sifir 2 taksi 1 dolmus hatti 1 tane nakliye tankeri 1 tane koyde yeni ev ve hala hatiri sayilacak miktar nakti vardi.dusununun sunlarin su anki degeri yani bugun almak istesek 12 milyon taksi ,4 milyon dolmus evlerde keciorende 12 milyon diyelim toplamda 6 milyonda tanker 2 milyonda koyde ev deseniz toplamda 15 yil almayada calismis 3 vardiya 1 evde 10 kisi kalan birinin net worth u 2024 itibari ile 36 milyon tl 1.6 milyon cad malvarligi ila hatrisayili bir para kenardada kalmis.Size soruyorum,dunyanin neresinde ki butun dunya dahil 15 senede okuma yazmasi bile mechul birinin 15 senede duz iscilik ile para kazanabilecegini dusunuyorsunuz ? Devir cok degisti.Dediginiz gibi burasi bati tasi topragi altin degil.800 dolarlik welfare icin gelinecek ve iltica edilecekse gitsin kendini iyi bir psikiatira gorunsun.Nediyeyim herkese bolsans ve basarilar.Umarim herkes bu umuda yolculukta kalbinin ekmegini yer.
    PS. cocuklari butun bu mali yedi bitirdi sadece evler kaldi 🙂

• @Henry-bloor harika bilgiler ve tam nokta vuruşu tespitler için çok teşekkürler.

• @lorenZo kesinlikle katılıyorum .Nüfus arttı beyefendi nüfus,ekonomik planlar modeller hep 1945 sonrasının modelleri tek değişim bretten woods 1970 yada 73 olmalı o zamandan beridir hiçbir güncelleme olmadı.Hala eski kafa düşünüyorlar ekonomistler liderler ama şu anda size sorarım 2020 oncesi 500k tl cad yada usd olan bir ev hala aynı para olabilir mi? 2008 deki gibi olmadı 13 faiz artışına ramen fiyatlar aynı kaldı ki bu sene faizleri düşürecekler çünkü zorundadır.Olay 500k lık ev 1 milyon oldu artık hiçbir zaman 500 olmayacak .Asıl olay dava mücadele 1 milyondan 1.5 milyona çıkmaması ki oda çok zor.Allah herkese bolşan sabır ve yol versin.Herkes için ailelerimiz için hayırlısı. Kanada ile ilgili sorunuz varsa yazın sizin gibi birinin soracağı sorular çok kişiye yardımcı olacaktır.

• @lorenZo Belirttiklerinize kesinlikle katiliyorum! Yaklasik 9 senedir burada yasiyorum- sisteme tam olarak entegre olabilmek icin PR elzem. Umit ediyorum en gec gelecek sene basvurabilecegim. Bir de update ilistireyim: pazartesi gunu biometrics instruction letter'im geldi. Gecen hafta IRCC'yi aradigimda basvurumun TS 2023 kapsamina alinmasini rica etmistim; konustugum agent "urgent" notu dusmustu. Anlasilan ise yaramis..

• @mmg hayırlısı olsun sizin için

• @Henry-bloor evet doğru gibi

• @lorenZo Universiteyi burada okudum: study permit, 4 senelik okulu staj + exchange icin uzatarak okudum: study permit extension, universiteyi bitirdekten sonra: post-graduate work permit, calistigim her is express entry icin yansimadi (NOC Teer 0 veya Teer 1 olmasi gerekiyor), dolayisyla pgwp bitmeden open work permit aldim. Derken bu yaz 9 seneyi dolduruyorum. Doldurmam gereken az gunum kaldi, umuyorum artik seneye kalmadan PR'a basvurmus olurum.

• @mmg Kanada puanlama sistemi ile degerlendiriyor galiba

• @Seda-Uysal-Avcı yararlı bilgilendirme için tesekkurler

• @lorenZo evet şimdi teer oldu.Buradaki herkesin girebileceği sayılan ve en dandik olan admin asistanlık teer 3 administrive assistance. Yani sekreterlik office boy işleri.Birinin yanında yada arkadaşınız gösterirse bir şans.araştırın

• @Henry-bloor kaynaklara bakmak lazım en guzeli

• @lorenZo her noc cod sayılmıyor. İşvereninizin iş tanımına göre noc codunu mutlaka kontrol edin https://noc.esdc.gc.ca/Structure/NocProfile?objectid=OByuamk%2Fpb5KWXEazKxF%2BJskddvCdBo8jHJBH%2BEkYfE%3D bu bizim job bank de bulduğumuz işlerin cod ve teer larını bulmada çok işimize yaradı

• @Seda-Uysal-Avcı detaylı bakmak lazım.

• OWP onay bekleyen var mı?

• @Yusuf-4 halen size netice gelmedimi ?

• @lorenZo hr ından alacaksınız bir mektup ne yaptığınızı nasıl çalıştığınızı konumunuzu yazacak .

• @Henry-bloor nasıl yani ?

• Bu ileti silindi!

• @Henry-bloor sanıyorum hr ( human resource) birimin veya iş verenin personelleri için hazırladıkları iş veren mektubu ve görevlerini belirlen yazının bir formatı vardır. Bu resmi formattaki yazı pr kalıcı oturum başvurusunda sisteme yüklenir. Yoksa her iş veren kafasına göre kendi istedigi gibi yazı yazamaz. Dogru mu ?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |