DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar arkadaşlar, aklıma takılan bir konu var sormak istediğim. DV lottery süreci çok düşük bir ihtimal diye farklı yollara da bakıyoruz bir çoğumuz. Ben de durup durup alternatif yolları da deneyelim seçeneğimiz olsun diye araştırmaya çalışıyorum. Çıkar mı çıkmaz mı bilemem ama B1/B2 ye de başvurmak var aklımda. Acaba dv2025 çekilişine başvurduğumuz fotoğraflarla B1/B2 vizesine de başvursak, form doldursak sorun olur mu acaba?

• @ayvalik10 Sonuca etki eder mi bilmem ama onların da başka bir bakışla cevaplayacağını düşünüyorum 🙂

• ⭐⭐

@hasnotben Ben onları çıkınca okumayı planlıyorum yoksa gereksiz heyecan yaratıyor bende 😁 Çıkınca o kadar ayı beklemesi de sıkıntı ondan o süreçleri sonraya bırakıyorum

• @hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@newbie97 hahah 😁 onları anlayamıyorum ya cidden nasıl azim bir de geriye dönük kaçırdığı yerleri okuyanlar var ben de genelde loto aşamaları ve mülakat deneyimlerinde geriye dönük okuyorum:)) Ben geçen sene 24 odasında çok muhabbet ettim bu sene can sıkıntısı yerini borsa ile dolduruyorum bi yandan da sayaçla bakışıyoruz :))

4735e6fa-cdf1-4ed4-9614-e5f6498f996d-image.png

Ayni bende borsa ile doldurmaya çalişiyorum birşeyleri 😕

• @K-ardenadam Mevcut görünümünüzü yansıtacak şekilde son 6 ay içinde çekilmiş ise fotoğrafınız sorun olmaz

• @ATS16 tabi daha 6 ay olmadı çekileli ama benim korkum DV2025 sürecini olumsuz etkilemesi, ya da sistemde daha önce yüklenen fotoğrafları otomatik bulabiliyorlarsa bunlar göçmenlik için de DV-lottery e başvurmuş bir de turist vizesine de başvurmaya çalışıyor diye B1/B2 ye red verme ihtimali var mı acaba

• @K-ardenadam hayır böyle bir red verme ihtimali yok. DV kazananı olsaydınız ve sonrasında B1/B2 turistik vize tipine başvursaydınız turistik vize başvurunuzun reddedilme ihtimali yüksek olurdu.

DV lottery başvuranlarının başvurularını konsoloslukta ki görüşme esnasında göremiyor konsolos. DV lottery kazananı olup DS260 formunu dolduran kişileri görebiliyor konsolos.

Çok şüpheniz var ise ufak bir zaman ayırıp fotoğrafçı da tekrar fotoğraf çektirin, içinizde kalmasın. Fotoğraf özellikleri https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

Buna ilave olarak Mayıs ayında açıklanacak DV lottery sonuçları öncesinde B1/B2 vize mülakatına girmek isterseniz hızlıca başvurunuzu yapın, @Rushvisasnow ve benzeri sistemleri kullanarak Mayıs ayı öncesine randevunuzu öne çektirin eğer ki turistik vize görüşmesi esnasında size sorulacak sorular profiliniz ve sağlayacak bilgiler ile örtüşüyorsa. Turistik vize mülakatınız başarılı geçerse, DV2025 kapsamında yüksek bir CN ile kazanırsanız, mülakat gelmeme ihtimaline karşın maddi imkanlarınız yeterli ise bu turistik vizeniz ile ABD'ye giderek AOS da yapabilirsiniz. Bol şans

• ⭐⭐ Yasaklı

tumblr_oceymd2IpW1u4x48zo1_640.jpg

• Merhaba önceki yıllarda kazanan arkadaşlar cevaplayabilir mi? Seçildiğinizi öğrendiğinizden sonra ds-260 formundan başka doldurmanız/göndermeniz gereken bir belge oldu mu acaba? Lise diploması gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasnotben tamam işte gitmek için başka yollar arayanlar için yol açıyoruz. K1 nişanlılık vizesi olur - B1/B2 turist vizesi olur. Aile birleşimi evlilik vizesi olur. Gelen cevaba göre hangi aşamaya ilişki gelirse ona göre uygun vize ile gidersin 🙂

• DV25 Kazanırım belki diye dosyamı avrupaya rahat taşımak italya fransa ve ispanya turu planlamıştım yaklaşık 3 aydır vize almayı bekliyorduk sonunda başvurumu oluşturdum sırada vizeyi almak kaldı 🙂

• @ayvalik10 dediğin bazı yolları denedim bazıları için de yollar kapalı. Şimdilik çekilişi bekliyoruz bakalım

• ⭐⭐

@hasnotben Siz turist vizesinden neden red yediniz acaba size söylendi mi

• @newbie97 Çıkmadan okumanın faydası çok. Özellikle dosya taşıma söz konusu olursa telaşa düşmemek önceden tecrübeleri not almak lazım. Kısa zamanda hızlı yol almak lazım. Onun dışında dediğin gibi heyecan yaratıyor başlarda ama sonrasında da sindirip tecrübeye döküyorsun işi.

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hasnotben Siz turist vizesinden neden red yediniz acaba size söylendi mi

Dün okul arkadaşimla konuştum. Elaman ülke ülke geziyor 😃 thy de çaliştigi için rahat vize aliyor sanirim 🙂 )))

• ⭐⭐

@gtx295 thy sürekli çalışacak eleman arıyor geçen almıştı sanırım yine alımları açtı. Ben başvuru şartlarını sağlamadığımdan uzaktan bakıyorum sadece 🙂

• @newbie97 Bu sürece dahil olursanız daha iyi anlarsınız söylediğimi ama genel sebeplerden ötürü red yedim. 'Şu anda vizenizi veremiyoruz' dedi. Sanırım şimdilik müsait değilller :)) Şaka bir yana oraya gidip dönmeyeceğimi düşündüler bunu resmi gerekçesi olarak da bir kağıt veriyorlar 214 b diye yanlış hatırlamıyorsam. Bu da çeşitli maddelerden oluşmakta. İçerisinde gidemeyeceğiniz konusundaki tüm yetersizliği içeren bir kağıt ama ne olduğunu asla çözemiyorsunuz. Tabi sonraki turist vizesi başvurusu yaptığınızda alabiliyorsunuz belli olmuyor.

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 thy sürekli çalışacak eleman arıyor geçen almıştı sanırım yine alımları açtı. Ben başvuru şartlarını sağlamadığımdan uzaktan bakıyorum sadece 🙂

Benim arkadaşta bazi şartlari karşilamiyor ama girdi. nasil girdiğini sen hesap et 🙂 Şimdi ise geziyor paşamiz.. Sonra kendime dedim ki ben neden yapmadim sanirim hep kendimi para kazanmaya verdim yaşamayi unuttum....

• ⭐⭐

@gtx295 kartel felan çok para hocam ucuz bir yolu yok mu bu işin 🙂 Niye herkes meksika sınırından koşmaya çalışıyor anlam veremiyorum napsak tersten yani kanada dan felan mı koşsak abd ye hem orada duvar felan da yok yani ıssız bir ormanlıktan yürür gireriz 😁

• @ATS16 detaylı açıklamalarınız için çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

203

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |