DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gtx295 İnceden gelmedi değil 🙂

• @Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 İnceden gelmedi değil 🙂

Bu sene o sene mi olucak acaba ? 🙂

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş arada yaşadıklarınızdan kesitler yazın bar 🙂

• @Uçan-hollandalı ohıo da yasayan arkadasınız ne kadar mesafede. eyaletlerı sehır olarak dusunursenız yanılırsınız. her eyalet kucuk ulke konumunda 2 -3 saatlık yerlerde kıra vermeden yasamak kolay degıl .

• @selamibasaran eb3 ıle gıden arkadaslar aynı sehıre gıdecekler bence ıkı kısı 1500-2000 k ya 2+1 evler var ben ıkı shırıde ınceledım.ohıo daha sıcak gelıyordu bana evlere baktım kıralık ev olanakları kısıtlı charleston da daha cok ev var ve dedıgım bantlarda. aynı sehıre gıdecek arkadaslarla aynı donemde gıdılıp orada bırlıkte eve cıkılabılır.depozıto vs de ıkıye bolunmus olunur. ben charleston kontejyanına gırdım. part tıme ıslere baktım. marketlerde vs calısılabılır. bılet satısı vs ısler var. turıstık bolge bıseyler yapılabılır. ben denızcılık sektorundeyım nasıp olurda gıdersem ıs secmeden markette vs calısmayı dusunuyorum. sonra denızcılık fırmaları vs part tıme sektore adım atmak ıcın basvurmayı hedeflıyorum. cekılısten green card cıkanlar hemen guzel ıslerde calısacagını falan sanmayın onlarda dıl adaptasyon vs derken amazon fast food restaurant vs ıslerde calsıyorlar kredı skoru bordrolu ıs ıcın .

• @GizemYılmazz valla ben basvurdum eb3 ıcın hayatımı green card cekılısıne baglayamam az cok bırıkımım vardı kenarda. konfor alından cıkıp rısk almak gerekıyor. sıstemı fırmaları ve turk fırmasının calıstıgı avukatı vs arastırdım.guzel referansları var. bır suru fırma yıllardır yapıyor bu vıze turunu. evlı ve cocuksuz olmak ya da aynı sehırdekı yere gıden arkadaslar aynı evde kalarak surec daha rahat atlatılır. mesele rısk almaya hazırmısın konfor alanından cıkmaya hazırmısın? bu olmalı. yabancı fırmalar tamamen gıdıldıkten sonrakı surecı sana bırakıyor. turk fırması gruplar aracılıgı ıle gıdecek arkadasları tanıstırıyor kaynastırıyor. orda baslangıc ıcın yanlızlık cekmemıs adaptasyonu potansıyel bırlıkte atlatacagın kısılerle tanısma fırsatı olucak. orda kafa dengı uc dort kısı olsan cok daha ıyı gecer surec. aynı evde bır kac kısı calısan olursa kıralar daha rahat odenır.masraflar duser kısı bası.ben charleston ıcın basvurdum 2+1 evler 1.5 k ya bulunuyor 200-300 de faturalar olsa kısı bası 200 usd de market alısverısı olsa bence 1000 k ya da kısı bası temel mobılyalar tutsa kı cogu evde beyaz esya var. bence olur bu ıs. bır senelık surecı amerıkaya uyum dılı gelıstırme ve sısteme adaptasyon amerıkada devlet daırelerınde ıslem yapmayı ogrenme ehlıyet alma vs dusunun.sımdıkı aklım olsa ve boyle bı sıstem oldugunu bılsem 5-10 sene once yapardım. ben ıslemlerımı baslattım . belkı 2*3 sene surecek ama 2 sene sonra surecın 2 senesı bıtmıs sona yaklasmıs olacagım dıyecegım

• @newbie97 can tezcan var o sen gıttı chıcago da yanılmıyorsam o senedeydı

• @newbie97 can tezcan var yanılmıyorsam o sene gıttı chıcago da .son anlarda bı sekılde aldı.karısı ve kızıyla gıttı

• @Murat-4 bırde sınırdan gecemeyen kartellere para yedırıp kaybolanlar. legal olmayan garıp olusumlara mafyalara bu paraları verecegınıze yasal yollarda goturen avukatlık ofıslerıyle caılsan ınsan kaynakları fırmaları var. sana sozlesmeyle ayarladıkları devasal fırmalar var kacak gocek degıl.bu fırmalara para verırken dolandırıcı gozuyle bakıyor ınsanlar meksıkalı kartelle adam kacıran mafyaya canını ve parasını emanet edıyor. kımse kaybolan onlarca kısıden bahsedıyormu herkes basaran kısılerın vıdeolarını ızleyıp ozenıyor.

• @Murat-4 bırde ıltıca nedenını kanıtlaman lazım sorusturma ceza goz altı tehtıt sıyası yaptırım vs mahkemeye sunman gerekıyor bır kacını . youtube da bu ıse bakan avukat hakkında cok sıkıntı yasayan olumsuz yorumlar haberler var sonuclar olumsuzsa yarı yolda bırakıp ılgılenmıyor gıbı vs.

• @deckerloki haklısınız bunlar hep soru işareti, dediğiniz gibi kartele ne kadar güvenilir, kimse kaybolanlardan bahsetmiyor, gidenlerin kaçı kabul ediliyor, yollarda başlarına ne geliyor v.s, youtube da sadece o avukatı değil bir çok kişiyi takip ediyorum hepsi bir yere kadar bilgi veriyor çok da net bişey yok gibi geldi bana kesin şu olur diyemiyor kimse, önemli olan oraya girtikten sonra mahkemeye çıkıp da ben yasal olarak vatandaşlık aldım burada kalıyorum diye kimse video atmamış bilgi vermemiş orada hep bir boşluk var, herkes ben yeni geldim şu yolla geldim diyor sonrası yok, yani yasa dışı gitmek bence pek akıl karı değil, yasal olarak gitmek için sadece eb3 vizesi bulabildim şimdilik düşünmedim onuda, onun dışında e2 vizesi var o da 50/100 K dolar istiyor pahalı olduğu için olmadı, sonuç olarak ne legal ne illegal gidemedim.

• @Murat-4 e2 cozum degıl 1 seneye onu halletsen sonra yatırımcı vızesı oldugu ıcın green card arayısı ve bır sene sonra ona basvurdun hadı buldun dıyelım 1.5 sene de green cardı beklersın. ne gerek var zaman olarka yıne en son noktaya aynı zmanada ulasıyorsun. o kadar para harcıyorsun yıneç ben bu sureclerı duzenımı bozmadan takıp edebılme ımkanım varken nednen boyle bır yola gıreyım.e2 ıle gıdenlerın sayfalarını takıp edın en ıyı bılgıyı ordan alın kıyaslama yapacaksınız

• @Birgariphayat Çekilişe sadece kendi vatandaslıgınızla katılabilirsiniz fakat bu demek degil ki konsolosluk tercihinizi o ulkeden yapacaksınız.Oturum izniniz olan bir ülke varsa ve bu ülke geçmiş yıllarda vatandası dısında oturum izni olanlara mülakat veriyorsa , konsolosluk tercihinizi o ulkeden kullanabilirsiniz.Eğer başka bir ulkede oturum izniniz yoksa Ankarayla devam etmeli , case no nuz cut off a girince de isterseniz oturum izni istemeden insiyatif kullanarak mulakar veren ulke konsolosluklarına mail atarak dosyanızı tasiyabilirsiniz.

• @teknomer Direk red yemeseniz bile zaten son 3 senedir redler cok yuksek.Bunun dısında tatilinizi iyi gerekcelendirirseniz turist vizesi alabilirsiniz.Tabi ki vizeyi aldıktan sonra da ülkeye giriste biraz daha fazla guvenlik onlemi alacaklardır.Genelde bu yola basvuranlar girmeden once telefon sıfırlama islemi bile yapıyor.

• ⭐⭐

@deckerloki çok iyi bir iş yapmışsın kardeş bunun erkeni geçi yok yola çıkmışsın bitmiştir oraya varacaksın bunu düşünüp motive olmak bile güzel iki sene nedir ki...

• Benzine 3, Mazota 5 arabada 15 zam gelecekmiş yine.. Gelsin artık şu tarih de kazanalım gidelim bir an evvel..

• @deckerloki Zaten katılabilen, imkânı olan herkes bence de başvursun. Öncelikle hayırlı olsun. Fakat farkında mısınız bilmiyorum ama yazdıklarınızın çoğunda hep başkasıyla tanışırım, arkadaş edinirim vs. Diyorsunuz. Bu söyledikleriniz bile bir nevi durumun zorluğunu gösteriyor. Benim demek istediğim şu bu vize türüne gerçekten "GERÇEKÇİ" gözle bakıp başvuru yapıp gitmek gerekiyor. Hani 1500' e ev bulunur, 200 gıda masrafı vs. Değil olay. Olay zaten ilk 2 ayı atlatabilmek. Sen şimdi cebinde 20 bin dolar program parası çıktıktan sonra 10 bin dolar kalacak insanı 1500 kira, 200 gıda masrafı dersen o çok rahat geleceğini sanır. İlk 2 ay orada işsizsin. Uçak masrafı + Kira + Depozito ( Bunu bazıları 2-3 depozito alıyor) + emlakçı komisyonu + bütün evrak işlemleri + araba + ilk 2 ay gıda masrafı + aidat + telefon ücretleri vs. Derken kenarda ciddi miktarda para olması gerekiyor. Üstüne hele çocuk varsa o zaman bunların üstüne birçok gider daha ekleniyor. Siz greencard çekilişini kazananlar ile örnek vermişsiniz fakat çekilişi kazanan kişi 20 bin dolar ile gittiği zaman bütün para ona kalıyor. Fakat eb3 vizesinde 20 bin dolar sadece firmaya gidiyor + senin cebinde ki para. Tabii ki dediğiniz gibi konfor alanından çıkmak gerekiyor ama 20 bin doların haricinde cepte 5-10 bin dolar ile gitmeye kalkılırsa büyük sıkıntılar yaşanabilir. Böyle bir yola çıkılacalsa önce en kötüsü düşünülüp ona göre plan yapmak gerekir. 1500 kira bulunur + 200 gıda masrafı gibi değil yani. Bu sefer gitmeyi düşünen insanlar da yanılabilir. Tekrar dediğim gibi yolunuz açık olsun 🙂

• @Uçan-hollandalı 2 aydır girmiyordum da zam haberiyle bi giriş yapayım dedim 😆

• @Yıldıray81 2 ayda neler neler değişti 🤣

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |