DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Riethian AOS için hali hazırda Amerika vizem yok. DV lottery kazananı olduğunu görünce direkt reddediyorlarmış.

• ⭐⭐⭐

@teknomer Kolay gelsin, aslinda madem hali hazirda arastirma gorevlisi ya da arastirma hastanesinde asistansiniz bu baglamda ben yerinizde olsam ERASMUS gibi yaygin ya da Erich Frank Gesellschaft gibi ozel degisim programlarini deneyebilirsiniz, aslinda yontem var (:

Yine sorunuzun cevabi; evet, atabilirsiniz. Guzel gunler.

• @teknomer Bu sene oturumu, vatandaşlığı olmayan veya yasal olarak o ülkede bulunduğunu kanıtlayamayan talihliler arasından dosyasını taşıyanların hiç biri kcc üzerinden yapmadı işlemini. Doğrudan ilgili konsoloslukla irtibat kurdular. Bunlardan bir tanesi de benim mesela. O yüzden cari yılınız başladıktan sonra gidebileceğinizi (maddi/manevi imkanlar dahilinde) düşündüğünüz ülkelerdeki US konsolosluğuna talebinizi e-mail veya inquiry form üzerinden iletebilirsiniz.

• @lumos @deep_blue çok teşekkür ederim. Çok değerli bilgiler. Kaçırmışım bu hususu. Elinize sağlık.

• ⭐⭐⭐

@teknomer Rica ederim. Iyi calismalar, bol sans.

• @lumos Amerika hayatınızda başarılar sizinle olsun.

• @teknomer Rica ederim iyi şanslar diliyorum. Her şey dilediğiniz gibi olsun. 🙏

• ⭐⭐⭐

@teknomer Tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin. Size de basarilar dilerim.

• Greencarda başka bir ülkenin statüsünden başvuru yapmak için o ülkenin vatandaşı olmak şart mıdır yoksa oturum izni ile de mümkün müdür acaba?

• ⭐⭐⭐

@Birgariphayat Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Demek istediginiz cekilise katilmaksa bunu sadece dogdunuz ulkeye gore yapabilirsiniz (eger dogdugunuz ulke cekilise aday degilse vatandasi oldugunuz ya da anne/baba/e s inizin katilma hakki olan ulkeden de katilabilirsiniz). Bu durumun teknik ismi Foreign State Chargeability dir.

• @deep_blue Çok teşekkür ederim. İsteyen herkesin hayallerine kavuşmasını diliyorum.

• Bu sene pasaport zorunluluğu getirmezler di mi 😕 keşke gelse

• ⭐⭐⭐

@Birgariphayat ancak kendi doğum ülkenizin bu vizeye başvuru hakkı yoksa o zaman anne veya babanız başka ülke doğumluysa onların kotasından başvurabiliyorsunuz. Ama türkiye doğumlu kişiler için geçerli değil çünkü henüz çekilişten çıkartılmadık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Raskolnikov-0 pasaport zorunluluğu yada ücretli olayını hiçbir zaman gelmez. Artık bu hayalle yaşamayın. Çünkü pasaport zorunluluğu gelmesi için verilen mahkeme kararın bir üst mahkemeye gidip bozulması gerekiyor. Kimse de bu olaya girmiyor. Ücret olarak gelmez çünkü random yani rastgele çekiliş olduğu için 1990 yılından beri aynı kurallar şartlar devam ediyor. Ekim - kasım ayında başvuru yapıp mayıs ayında neden sonuçlar açıklanıyor zannediyorsunuz. Hala 1990 yılından kalma olaylar yüzünden. @MySea gibi 90lı yıllarda mektupla başvuru yapılıyordu. Evrakların gidip gelmesi bu kadar zaman geçtiği bu kadar süre var iki olay arasında adamlar bu zamanı kısaltmayı bile gerek görmüyorlar. Ondan ne gelirse karşımıza hay hay diyeceğiz

• @Raskolnikov-0 O iş olmaz artık 😀 çıkarsa ne âlâ çıkmaz ise yine devam. Viyana kapıları zorlar gibi her sene durmadan. Ayrıca @ayvalik10 'un dediği gibi bunlar hayalde kaldı

• Yavas yavas heyecan basladi mi sizlerde? Azda olsa bir heyecan geldi yakinda baslarim yasanacak yerleri :))

• ⭐⭐

@gtx295 2 ay sonra başlamış oluyor başvurular. Fotoğraflar hazır mı? Pixellerini kontrol edip sitesinden ok i aldık mı 🙂

Heyecan var yok gibi bişey.

• @selamibasaran, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 2 ay sonra başlamış oluyor başvurular. Fotoğraflar hazır mı? Pixellerini kontrol edip sitesinden ok i aldık mı 🙂

Heyecan var yok gibi bişey.

Evet ama genede insan heyecanlaniyor. Bu sefer basvuru basladiginda birkac gun sonra basvurucam. Hep son gunlere birakiyordum bakalim.nasil olucak?
    Olmeden ayak basip gorebilseydik guzel olabilirdi :)) foto da sorun yok da bir ciksa keske... Ya insan cok isteyince cikmiyor olmuyor sansim yok zaten. Cokta umitli degilim ama iste insan ya cikarsa? Diye bekliyor. Cikarsa o gunku heyecanimi dusunemiyorum sanirim kalbim heyecandan patlama kivamina gelir :)))

• ⭐⭐

@gtx295 başvurulara başladıktan 2-3 gün sonra başvurmak daha rahat oluyor.Site çok yoğun olmuyor. Çıkma ihtimali %1 gibidir diye tahmin ediyorum. Geçen sene sosyal medyada çok pompalandı pasaportsuz başvuru v.s diye.Belkide en yüksek başvuru yapılmış olabilir.

• @selamibasaran Eski başvuru sayılarına göre kazanma oranı %2 lerdedeymiş ama dediğin gibi geçen sene öyle bir reklam oldu ki, belki %1 in bile altına düşmüştür. Acaba çıkanların kaçı gidecek, bence çıkıp gitmeyen çok insanda vardır, çünkü çok boşa başvuru yapanda vardı.
    Umarım 2025 de böyle bir reklam kampanyası olmaz ve gerçekten çok gitmek isteyenler ve takip edenler başvuru yapar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.8k

| | | |