DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirhankarakoc
    2022 tarihli güncel karar için de bu sayfadaki mevzuatı paylaşabilirsiniz. Madde 1, 3.fıkrada görebilirsiniz.

Yurtdışı Çıkış Harcı / T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü

fd2c048a-ac4b-4abc-a980-807cbd87dad5-image.png

• @zge red yedikten sonra FAM yasasını ekleyerek tekrar rica ettim, cevap değişmedi maalesef,bu akşam tr ye dönüyorum

• @cemal1153 hocam bu kadar masraf yapıp buraya geleceğime faize atsaydım parayı iyi gelirim olurdu şuan daha da masrafa gerek yok bence

• ⭐⭐

@selun Hayir odemenize gerek yok daha once tecrube edinmis bir gorevliye denk gelirseniz sorgulamayacaktir fakat israrala GC gormek isteyen veya harc pulu almanizi isteyen bir gorevli olursa bilinki daha once bu durumu tecrube edinmemistir kendisinden amirine danismasini rica edin. Vizenizin alt kisminda 1 yillik oturumunuz oldugu yaziyor o kisim yeteli.

• aktarmalı uçuşlarda vize istemeyen ülkelerde aktarma sırasında havaalanından çıkış yaparak pasaportuma damga bastırabilir miyim yada ülke giriş kağıdı tarzı bir kağıt alabilir miyim ? bilgisi olan var mı? hnk dönüş uçağı güzergahını ona göre planlayıp şansımızı deneyebileceğimiz noktalara uğramak istiyoruz. ama aktarma uygun olur mu ayrı ayrı mı bilet almalıyım acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim

• @selun merhaba.
    08 haziran 2024'te bitecek olan vize süresinden dolayı, 5 haziranda eşim ve küçük oğlum newyork'a uçtular ilk girişlerini yapmak için.
    pasaportları verdiğimizde harç pulunu göremedim dedi polis memuru , IMMIGRANT vize olduğunu söyledim, hatta pasaportta,vize olan sayfada, sağ üstte yazdığı yeri gösterince ok. tamamdır dedi. bir problem olmadı.
    ( yolcu etmek için son metreye kadar yanlarındaydım 🙂 )

• @furkansn sağlık olsun belki Ankara çağırır dosyanız şu an Ankara da mi

• Salı günü Hong Kong’a varıp mailimi göndermiştim ancak perşembe günü mesai bitimine yakın çok fazla talep olduğunu ve dosyamı kabul edemeyeceklerini bildirdiler maalesef.

• Arkadaşlar hemen size sürecin güncel halini özet geçmek istiyorum:
    Hong Kong salı gününden beri buraya gelen dahi kimsenin mülakatını kabul etmedi. Buraya gelmek masraftan başka bir şey olmaz, taşımak istedikleri kadar kişininkini taşıdılar ve fam yasası falan dinlemezler artık.
    Daha denenmemiş yeni ülkelere gidip mail atacak arkadaşların da cesaretini kutluyorum inşallah olumlu dönen bir yer olur da herkes istediğine kavuşur, onda da burada olduğu gibi hızlı davranmak gerekir ama.
    Son olarak bana kalırsa, ben elimden gelen her şeyi yaptım ve daha fazlasını yapmaya artık gerek olduğunu düşünmüyorum. 1 senedir herkesin kafasını kurcalamış şey uğruna büyük masraflar yapıp ta başarı elde etmek için çok uçuk bir şey yaptık ama olmadı, olmasın da bu saatten sonra pek bir anlamı kalmadı. İnsanın kaldırabileceği şeylerin de bir limiti var artık, bu kadar da yıpranmaz bir insan. Ankara’yı beklerim olmazsa da hayatın sonu değil artık, kimse de vizeyi alamadığı için üzülmesin. Daha çok fırsat gelir geçer.

• @furkansn hayırlı olur inşallah

• @Esra-Siren eğer bütçeniz uygunsa hk - manila - singapur - jakarta - istanbul sıralamasını deneyebilirsiniz. Araları 2-3 saat ve direkt uçuş oluyor.

• @Didem-G asagidaki baslik size yardimci olacaktir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydındaki-suçlar-ve-göçmen-vize-görüşmesi/634?_=1718982273883

arsiv kayitli adli sicil formunda cikmayan cezalar icin bildirime gerek yok seklinde cevaplar mevcut. siz yine de bir okuyun karar sizin.

bir de lutfen surecinizi imza kismina yazar misiniz?

• ⭐⭐

@zge Özge Hanım çok sevindim. Hayırlı olsun👏
    En önemli şey mülakat günü almaktı, bunu başarmışsınız.

Alamayanlar da ümidini yitirmesin kısmette varsa olacaktır🙏

• ⭐⭐⭐

@Mervc, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba,
    Randevu tarihim 26.08 fakat dosyamda güncelleme yapmak ve eşimi ekletmek için kimseye ulaşamıyorum. KCC Ankara ile görüşmem gerektiğini iletti. İletişim
    için bir yol var mıdır? Resmi sitelerinden talep ilettim fakat kaç gündür dönüş olmuyor. Teşekkürler

Bir de aramayı deneyin isterseniz.

• ⭐⭐⭐

@ugur07 Merhaba yaniliyorsam ve teknik bir sorun varsa bu yazacagimi dikkate almayiniz!
    Forumdan faydalanip hala imzanizin bile olmamasini anlamakta gucluk cekiyorum, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• @btek14 teşekkür ederim, hemen inceleyeceğim. İmza eklendi.

• ummana mail atmayı deniyorum ama forma yönlendiriyolar formu dolduruyorum kabul etmiyolar bir yerde bir yanlışlık var ama çözemedim konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı ? https://om.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/immigrant-visa-inquiry-form/ bu link üzerinden denedim ama olmuyo

• @anyela Merhabalar, acaba formu mu gönderemiyorsunuz, yoksa formu göndermenizin akabinde olumsuz mu dönüş yapıyorlar. Net anlaşılmadığı için sormak istedim. Formu göndermeye çalıştığınız aşamada bir sorun yaşıyorsanız bazen bu şekilde sorun yaşanabiliyor. Eğer formu gönderirken sorun yaşıyorsanız forma eklediğiniz JPG, PDF vb. eklediğiniz dökümanlardan dolayı da formun gönderilemediği durumlar olabilir. Varsa eklediğiniz döküman, dökümanı/dökümanları iptal edip tekrar deneyebilirsiniz.

• @anyela evet formda bir sorun var. [email protected] Adresine mail atmayı deneyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |