DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nazmanya-naz Vizeniz hayırlı olsun.

• Merhaba, mart ayında vizem reddedildi. Yeniden vize almak istediğimde 2025 eylülden önceye randevu alamıyorum. Vize reddi almasına rağmen vize reddi sorusuna hayır cevabı verip randevuya giden var mı?

• Herkese merhaba, bugün ailemle birlikte vize görüşmemiz vardı ve red aldık. Mülakat sırasında görüşmeyi yaptığımız görevli bize klasik soruları sorduktan sonra 9 numarada duran Asyalı görevliye bizi yönlendirdi o da aynı soruları sordu fakat Aralık 2022 görüşme yapmışsınız dedi sonrasında onaylanmadı dedi.
    Genel olarak vizeler onaylanıyordu. Bizdeki tek sebep sanırım 2 yıl kuralından oluştu.

• @Arya hali hazırda DV2025 kazananı olduğunuz ve DS260 göçmen vize başvuru formu doldurduğunuz için red almış olma ihtimaliniz daha yüksek eğer ki bu B1/B2 vize randevunuzu alırken daha önce reddedildiniz mi sorusuna hayır cevabı vermediyseniz. Geçmiş olsun

• ⭐⭐

@Arya ds260 formunu doldurmadınız mı?

• @selamibasaran hayır henüz doldurmadım

• @ATS16 aslında Ds 160 formunda evet cevabı verip yine forumda randevuları öne çeken Salih beyle konuşmam üzerine Ais’teki soruya hayır cevabı verdim. (Tabii bu konuşma geçen seneydi ) Zaten yaklaşık 2 yıl olduğu içinde pek bi önemi yok diye de düşündüm ama tek red nedeni bu olmalı çünkü aktif Schengenlerimiz olması dahil pek çok ülkeye de giriş çıkışımız var. Şimdi vakit kaybetmeden Ds260 doldurma zamanı☺

• @Arya pasaportlarımızda İsrail vizelerimiz var ilk görüştüğümüz görevli öylesine bakarken Asyalı görevli vizeye iki kez açtı açtı baktı.

• ⭐⭐

@Arya ah o asyalı görevli 🙂 Çıkmaz demeyin şansınızı bir dahaki sefere deneyin demişti bizede.

• Aylardır bu konuya mülakat deneyimimi yazayım diye bekliyordum sonunda mülakat tarihi geldi çattı 🙂

11 Haziran İstanbul'da mülakatımiz vardı. Ben eşim ve 4 yaşındaki kızım ile katıldık mülakata. Profilimiz ise; ben 6 senedir kurumsal bir yabancı firmada yazılım danışmanı olarak çalışıyorum. Eşim ise güzellik uzmanı. Daha önce hiç bir yurt dışı tecrübemiz yok. En yurt dışı tecrubemiz Tekirdağ 🙂 Kalbimiz kadar tertemiz yeni kokusu üzerinde pasaportlarimiz ile oradayız 🙂 yanımıza da ds-160 formu, pasaport, fotoğraf ve nufuslarimiz dışında başka da bir belge vs hiçbir şey almadik.

Öncelikle park yeri problem olabiliyor eğer kalabalık bir katilim varsa, zira biz yer bulmak için baya yukarıya park ettik çıkışta yokuş inanılmaz yordu. Giriş tarafında ise güvenlikler ve çalışanlar müthiş yardımcı ve güler yüzlüler bu konuda gerçekten şaşırdığımı söyleyebilirim. Hepsi birbirinden iyi insanlar. Üst baş kontrolü vsyi geçiyorum zaten standart şeyler ve sizi yönlendiriyorlar.
    Mülakatın yapılacağı odaya geldiğimizde bildiğiniz banka sistemi mevcut içeride. Önce ds-160 ve fotoğraf kontrolü yapılıyor. Yeni çekilen fotoğrafı ds-160a yuklediyseniz fotoğraf istenmiyor bu arada bizden almadılar çünkü yeni çekmiştik. Sonrasında pasaport kontrolü ve parmak izi vermeye geçiyorsunuz. Onlar da bittikten sonra mülakat kuyruğuna giriyorsunuz. Kuyruk biraz uzundu fakat hızlı da ilerliyor bir yandan. Çalışan arkadaşlar sagolsunlar yaşlı bir çifti ve çocuklu görünce bizi hemen oturttular ayakta bekletmediler çok teşekkür ediyorum onlara.
    Bizden öncekilerin mülakat deneyimini çok dinlemek istemiştim esasında ama oturunca biz tabi sıradan ve bankolardan biraz uzak kaldık ve çok dinleyemedim. Bir yandan da iyi oldu aslında gerilmemis de olduk 🙂 yalnız şunu söylemeliyim kabul oranı bir tık yüksek geldi bize.
    Mülakatı yapan kişiler arasında en sağdaki bankoda gözlüklü siyah saçlı bir bayan vardı ve en sert görüneni oydu. Bizim sıramız yaklaşırken görevli bizi bankolara doğru yaklaştırdı. Bir yandan sırayı bekliyorum bir yandan da siyah saçlı hanfendiye gelmesin sıramız diye dua ediyorum :)) tabi böyle zamanlarda ne olur bilirsiniz, 🙂 mörfi kanunu mu neyse artık o çalıştı sanırım siyah saçlı hanfendi bizden önceki gözlüklü ve tek olan arkadaşın vizesini red etti ve sıra tam da korktuğumuz gibi bize geldi 🙂
    Eşimle heyecanımızı bastırmaya çalışarak gayet güler yüzlü bir şekilde "merhaba kolay gelsin nasılsınız?" diye bir giriş yaptık ama hanfendi sagolsun hiç karşılık vermeden "pasaportlar lütfen" dedi. İçimden orada dedim zaten tamam bittik 🙂
    Sonrasındaki dialog:

K: konsolos
    B: ben

K: Ne amaçla gideceksiniz?
    B: Turistik gezi amaçlı.
    K: Kac gün kalacaksınız?
    B: 9 gün.
    K: Abd'de tanıdık var mı?
    B: Yok.
    K: Ne iş yapıyorsunuz?
    B: Uluslararası bir firmada 6 yıldır yazılım danışmanı olarak çalışıyorum. (not alıyor sürekli)
    K: Siz ne iş yapıyorsunuz? (eşimi göstererek)
    Eşim: Nail art stüdyom var vs vs işinden bahsetti.
    K: (Kızımı göstererek) Daha önce yurt dışına çıktı mı?
    B: (iyi dedim bizi sormadı yırttık :)) Yok hayır çıkmadı.
    K: Sizler çıktınız mı? (tüh bize de geldi soru)
    B: Hayır ilk olacak.
    K: Nereye gideceksiniz?
    B: Los Angeles.
    K: Çok uzak değil mi neden Avrupa değil ilk? (malum soru geldi ve biraz da yüzünü eksitti)
    B: Çünkü görmek istediğimiz yerler Abd'de. Çok şansımız yok yurt dışı için ve hakkımızı burada kullanmak istedik. (bir kaç gideceğimiz yerin ismini verdik)(ne ise onu söyledik en ufak bir yalan yok)
    K: Sgk var mı? (inanılmaz şaşırdım bu soruya çünkü evrak istedi nereden bileyim yani böyle bir şey isteyeceğini biraz debelendim evrak arıyormuş gibi falan)
    B: Tabiki var 6 senedir aynı yerde çalışıyorum ayrıca özel sigortam da mevcut. (afalladim bu soruda zaten sonra kafa salladı ok dedi)
    K: Tek çocuğunuz mu var?
    B: Evet.
    K: Nüfusu yanınızda mı? Verir misiniz? (ne alaka bakışları bizde)
    B: Evet. (Allahtan eşim yanımıza almış nüfusu yoksa onu da veremeyecektik)
    Nufus ile ekranda bir şeyler karşılaştırdı falan yazdı yazdı uzunca.

Uzun uzun bir şeyler yazdı bilgisayarda ve bu konuşma sırasında zaten sürekli yazıyor bir şeyler ekrana. Kalbimiz küt küt tabi verecek mi vermeyecek mi diye. Bir yandan pasaportları kesiyorum geri mi verecek kutuya mi atacak.
    En son bi 30 saniye falan yazdı ve vizenizi onaylıyorum dedi kızın nüfusunu ve vize onay yazısını verip pasaportları kutuya koydu. Varya ne yapacağımızı şaşırdık :))) İnanılmaz bir gerginlik boşalmasi oldu. Çıkacağımız kapıyı bulamadık heyecan/şaşkınlık/rahatlama üçlüsü acayip tepkiler vermemize sebep oldu. Kapıdan çıktık sandalyenin bir tanesine çöktük durumu idrak etmeye çalıştık bi 5 dk kendimize gelemedik :))
    Sonuçta aylardır bu günü planlıyoruz ne yapacağız ne diyeceğiz olacak mı olmayacak mı derken o kadar zamanın yükü bir anda çıkıyor. Sonuç olarak çok şükür ki vize onayımızı bomboş pasaport en ufak bir yurt dışı tecrübesi olmadan aile olarak alabildik.

Kendi edindiğim tecrübe kesinlikle Profil ve ds-160 çok ama çok önemli. Mülakat için yeni kıyafetler aldık, trasimi oldum ben de hepimiz jilet gibi çıktık konsolosun karşısına. Ds-160i da son 2 gün kala güncel hali ve durum ile doldurup sistemden güncelledim. Bu da önemli bir nokta bence. Ayrıca cevaplar hızlı, net ve anlaşılır olmalı. Bu da çok kritik. Verdiğiniz cevaplar ds-160 ile tutarlı ve kesinlikle beklemeden net cevaplar vermelisiniz detaya girmeden. Bu arada bana yönelttiği sgk sorusu çok tuhaf geldi ayrıca kızın da nüfusunu istemesi konusu garipti. Anlam veremedik yani.

Bizim tecrübemiz böyleydi. Umarım birilerine faydalı ve yol gösterici olur. Detaylı yazmayı da hiç beceremem ama elimden geldiğince detayli yazmak istedim. Çünkü aylarca buradaki tecrübeleri okuduk/öyle hazırlandık ve faydalandık. Herkese emeği için/yazdıkları için teşekkür ediyorum kendi adıma. Çok değerli bir veri tabanı burası.

• ⭐⭐⭐

@cftshn tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @cftshn tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @EasternStar iletilerinizin(600 küsur:)) 34 penceresine kadar tümünü 2 hafta inceledim çok yardımcı oldular teşekkürler tecrübelerinizi yazdığınız için...:)

• @cftshn Tebrikler, hayırlı olsun. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.9k

| | | |