Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

• @Chromium Hocam Üniversitenin sadece dersten ibaret olmadığını düşünüyorum.
    Ben ve arkadaşlarım gezmek istiyoruz gezemiyoruz.Cafeye gidip oturup bir şeyler içmek istiyoruz.icemiyoruz.Bir yerde yemek yemek istiyoruz yiyemiyoruz.Sinemaya gitmek istiyoruz gidemiyoruz.Yaptığımız tek şey derse girip sonrasında kantinden bir bardak çay içmek.Bu Kadar.
    Aslına bakarsanız şu an onu da yapamiyoruz çünkü okullar online...
    Evden üniversite okuyorum.Ne doğru düzgün ders anladığımız var ne doğru düzgün sosyallestigimiz...

• ⭐⭐

@Mivar, içinde söyledi: Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

@Chromium Hocam Üniversitenin sadece dersten ibaret olmadığını düşünüyorum.
    Ben ve arkadaşlarım gezmek istiyoruz gezemiyoruz.Cafeye gidip oturup bir şeyler içmek istiyoruz.icemiyoruz.Bir yerde yemek yemek istiyoruz yiyemiyoruz.Sinemaya gitmek istiyoruz gidemiyoruz.Yaptığımız tek şey derse girip sonrasında kantinden bir bardak çay içmek.Bu Kadar.
    Aslına bakarsanız şu an onu da yapamiyoruz çünkü okullar online...
    Evden üniversite okuyorum.Ne doğru düzgün ders anladığımız var ne doğru düzgün sosyallestigimiz...

Amerika’da bu dediklerinizi daha rahat yapabiliyorsunuz doğrudur ama oradaki üniversitelerin ücretlerine açıp bakarsanız ağzınız açık kalır.

Maalesef her yerin avantajları ve dezavantajları var.

• @Chromium Bazen çok mu şey istiyorum bu hayattan diye düşünüyorum.
    Sonra bakıyorum tek istediğim şey insan gibi yaşamak...

• @Mivar Orta Doğu bölgesi her zaman foseptik çukuru olarak kalmaya devam edecek, bunun başlıca sebepleri sosyolojik tabaka. Gelişime açık olmayan din kisvesi altında yapılan işleri helal görenlerden ne beklersin? Coğrafyanın gerçekliğini kabul edip en yakın sürede gemiyi terk etmek gerekiyor, yoksa hanedanlık siyaseti yapanların eline daha büyük kozlar geçerse bu günleri de mumla ararız. İyi akşamlar dilerim

• ⭐⭐

@dytmelek Merhaba Melek hanım şimdi gördüm mesajınızı üzüldüm ama sağlık olsun siz bir amaç uğruna gittiniz inşallah her şey istediğiniz gibi olur. Belki seneye çıkar.. ordayken de AOS yaparsınız olur biter. İnşallah diyorum amin!🙏

• ⭐⭐

@Mivar Ah ya üniversiteli bütün gençlerin ortak derdi 😞 Üniversite tabii ki sadece ders değil, kulüplere katılmak, sosyalleşmek, gezilere gitmek, kampüste çimenlerde yayılmak, müzik etkinlikleri..

• @Uçan-hollandalı Hocam gemiyi terk etmek de sıkıntı lottery çıkmıyor malum var mıdır başka bir yolu ?

• @Serap-2 Üniversite okuyan öğrencinin hayali diploma iş vs. Olmalı değil mi hocam ?
    Bizimki Amerikada Avrupa'da garsonluk yapmak...

• 8 sene oldu çıkmıyor Avrupayıda düşünüyorum kalbim amerikadan yana hep.

• Arkadaşlar benim bir sorum olacak.
    Sorunun yeri burası mı bilemedim kusura bakmayın.
    DV2023 ve DV2024'te eşim ve ben ayrı ayrı başvurduk fakat ikisinde de çıkmadı. Merak ettiğim konu fotoğraftan elenen kişiler bunu bilebiliyor mu veya elenmenin fotoğraftan olduğunu nasıl bilebiliriz.
    Biz fotoğraflarımızı gerekli koşulları yerine getirerek yüklediğimizi düşünüyoruz.
    Hatta bu konuda ilkinde fotoğrafçımız sarkan küçük saç tellerini rotuşle düzeltip arka planı sonradan beyaz hale getirmişti. Biz bunun olmayacağını söylediğimizde, ben çok Green Card için fotoğraf çektim ve hepsinde de böyle yapıyoruz sorun olmaz dedi. Biz istemeyince rotuşsuz fakat arka fonu beyazlatıp vermişti.
    O sene böyle müracaat yapmıştık.
    İkincisinde başka fotoğrafçıya gittik gerekli açıklamayı yaptık ve direk arka fon beyaz çekti ve olması gereken ölçüler ne ise o şekilde verdi.
    Green Cardla ilgili fotoğraf için gereken bilgileri bildiğini söyledi.
    Fakat iki senedir çıkmıyor ve şans olduğunu fotoğraftan olmadığını düşünüyorum.
    Kafama takılan konu, eğer fotoğrafta sorun varsa yine müracaatın yapılıyor ama kuraya giremiyor musun.
    Fotoğraftan elenen ve bu konuda geri dönüş olan varsa lütfen yazsın.
    Veya fotoğraf ile ilgili sorun yaşayanlar sorunlarını da yazabilirlerse sevinirim.
    Herkese bol şans.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@cetinmutlu neden elendiğinizi asla bilemezsiniz ama fotoğraf konusunda şöyle örnek vereyim DV23 talihlilerinden biri kendi fotoğrafını yüklemesi gerekirken kızının fotoğrafını yüklemesine rağmen çekilişi kazandı ama bu hatadan dolayı vizesi red ile sonuçlandı

• ⭐⭐

@cetinmutlu İki senedir çıkmamasının nedeni fotoğraf değildir. Bu yıl kazanan bir talihli var, 27. başvurusu imiş mesela 🙂
    Başvuruda fotoğrafınız kabul olduysa başvuruyu doğru bir şekilde tamamlamışsınız demektir. Fotoğraf konusundan dolayı kazanmama gibi bir şey olmaz. Şansınız varsa kazanırsınız ve yine şansınız varsa mülakat alırsınız ancak fotoğraftaki kişi siz değilseniz mülakatta red alırsınız.

• @cetinmutlu fotoğraf ilgili ölçü ve standartlarda ise sorun olmuyor.

• @Emre-Kurtulmuş vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler.
    Güzel günler diliyorum.

• @Serapp vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler.
    Size de bol şanslar.
    İnşallah hayalleriniz gerçekleşir.

• @tolga-a vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler.
    Güzel günler diliyorum.

• ⭐⭐

@cetinmutlu Çok teşekkürler, size de bol şanslar

• @cetinmutlu Fotoğraf için sitesinde verilen koşulları sağladıktan sonra gerisi şansa kalmış.
    İnsanlar genelde sizin gibi (bende yaşamıştım ilk seferinde) gereksiz yere fotoğraftan kaybettim korkusu yaşıyorlar.

• 12 yıl başvurdum ve 12. yıl çıktı. bunu trump'a borçluyum bence çünkü o yıl pasaport şartı getirerek başvuruları sınırlamıştı.

• @happycandy Gözünüz aydın.Kutları sizi.
    ,Geç gelen bir arzunuz sizde daha büyük sevinç doğurmuş olmalı.
    Yılmadan mücadele ve sabretmenin mükafatını almışsınız.
    İnşallah Amerikada hayal ettiğiniz yaşama kavuşur ve isteklerinizi gerçekleştirirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |