DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @chemistontheroad teşekkür ederim cevabınız için.

• @mrkc, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@kayaaa hayırlı olsun. süreç nasıl ilerliyor? hangi aşamdasınız? sözlü bildiri vs kabul mektuplarını istiyorlar mı?

Merhaba,

Maalesef kasımda bize düşen görevleri tamamlamamıza rağmen 9 aydır başvuru yapamadılar. maillerinize cevap vermiyorlar isterlerse dönüş yapıyorlar. sizle ilgilenen genelde kimse yok maalesef. Hayman Woodward secerek çok ciddi bir hata yaptık fakat bu saatten sonra geri de dönemiyoruz bakalım bekliyoruz keyifleri gelirse başvuru yapacaklar.

• @mrkc DS260 ı henüz doldurmadık. Welcome letter bekliyoruz. Ben Muhammed Üzüm'le çalıştım ve çok memnun kaldım.

• Merhaba arkadaşlar 2. aşamada ds260 formu ve istenen belgelerin gönderimini türkiyeden nasıl yapılıyor. fee ödemeleri dahil. bilgisi ve tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi ?

• NVC süreci için de bir avukatla çalışıyorsanız onlar belge gönderimi ve ödemeyi halledecektir. Bu süreci kendiniz yürütüyorsanız ödeme için ABD banka hesabı gerekiyor. NVC sürecinde bir avukatla çalışmasanız bile USCIS süreci için çalıştığınız avukat sizin adınıza ödeme yapabilir belki. Benim avukatım gerek varsa yardımcı olabileceğini söylemişti mesela. Belge gönderimini de ABD'de bir arkadaşınız varsa o çıktı alıp postalayabilir. Türkiye'den nasıl, ne kadar zamanda gider bilmiyorum.

• @Ceycey-0 merhaba. Siz premium processing yaptınız mı?

• evet yaptım.

• @Ceycey-0 hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Visa bülteninde eb1 current (C) görünüyor. Konsolosluk vize mülakat randevusunun henüz verilmemesi ya da bu kadar uzamasının sebebini birisi açıklayabilir mi? Saygılarımla.

• ne kadar masum bir soru değil mi? sebep. işte matbaanın bize geç gelmesi, sanata ve bilime gereken önemin verilmemesi falan. 🙂 bir süre sonra siz de bu durumu sorgulamanın anlamsızlığını kabulleneceksinizdir muhtemelen. ama o zamana kadar bu sorularınızı Ankaraya sorabilirsiniz isterseniz. 🙂

• @meli umarım en kısa sürede gelir. ben de Chen ile çalışmaya karar verdim. daha başındayım. şimdi bazı Türkçe evraklarım var. Türkiyede nerede çevirttiniz? mesela Türkçe hakemlik ve editörlük için teşekkür belgem daha doğrusu e-postam var. onları nasıl çevirtmemiz gerekiyor? dergiden direkt İngilizce evrak istesem olur mu acaba? teşekkür ederim.

• @Ceycey-0 NVC dediğiniz ds260 ödemesi mi?

• @mrkc benim tüm çevirilerimi avukatımın anlaşmalı olduğu yer yaptı ben ücretini onlara ödedim .

• @mrkc

Evet I140 başvurunuz USCIS tarafından onaylandıktan sonra, dosyanız NVC'ye gönderiliyor. O zaman DS260 ödemenizi yapıp DS260'ı doldurmanız bekleniyor.

• @mrkc
    İlgili kurumlardan dokümanlarınızın İngilizce'sini alabiliyorsanız tabii çevirtmenize gerek kalmaz.

• @Ceycey-0 wellcome letter gelmeden doldurabiliyor muyuz DS260 formunu?

• Herkese merhaba arkadaşlar, bu başlıktaki hemen hemen bir çok girdiyi okudum ancak durumuma benzer bir profil göremedim eğer gözümden kaçtıysa kusura bakmayın.

Yaklaşık 5-6 yıldır uluslararası bilinirliği olan bir firmada yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Aynı alanda yüksek lisansım mevcut. Ancak akademik anlamda iyi bir profilim yok. Birkaç atıflı makalem var, hakemlik veya editörlükle ilgili ise bir tecrübem yok. Chen'e CV'mi gönderdim ama akademik geçmişim zayıf olduğu için reddedip farklı bir avukatlık firmasına yönlendirdiler. Reddit vb. birkaç yerde yazılım, siber güvenlik gibi yükselişte olan alanlarda çalışan ancak akademik bir geçmişi olmayan adayların başvurup kabul aldıklarını okudum. Forumda benzer duruma sahip arkadaşlar var mı ? Nasıl bir yol izlemek gerekir ? Mümkünse danışmak, fikir alışverişinde bulunmak isterim.

• @meli

O mail ile sisteme giriş bilgileriniz sizinle paylaşılacak. Yani o mail gelmeden sisteme giremeyeceğiniz için ödemenizi yapıp DS260'da dolduramazsınız.

• @mrkc ancak DS 260 formunun ödenmesi için ödenecek fee 345 USD Amerikan hesabından aktarılıyor. TRdeki kredi kartınızla ödemesi olmuyor, bilginize...

• Bugün I-140 onayımız geldi. 5 ay gibi bir sürede RFE'siz onay almış olduk. Yeni fiscal year gelene kadar welcome letter beklememiz gerekecek muhtemelen.
    Henüz zaman var ama bu DS-260 ödemesi olayını merak ettim bende. Chen sadece ödeme kısmı için bir avukat ile anlaşabileceğimi tavsiye etmişti. Bunu Türkiye'den bir şekilde ödemeyi başaran varmı? Bir application (revolut vs.) üzerinden olabilir diye düşünüyorum?

• @chemistontheroad tebrik ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.0k

| | | |