Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@salih-aktuna Hiç beklemeden AOS işlemlerini başlatırım yerinizde olsam, submit tarihiniz erken değil, dosya numaranızda düşük sayılmaz. Elinizde çok iyi bir şans var değerlendiririm ben olsam

• ⭐⭐⭐

@salih-aktuna kesinlikle aos işlemlerini başlatın. İnanın Türkiye’ye dönüp beklemenizden cok daha iyidir.

• Bir komsumun nosu 6700 lerde olmasına rağmen ve DS260 formunu ilk haftasında doldurduğu halde ona mülakat tarihi hale gelmemiş.Formunu doldurup gönderdikten sonrada başka herhangi bir işlemde yapmamış.(Evrak tarayıp gönderme gibi)
    Nereye mail atıp mülakat tarihini öğrenebilir yada eksik bırakmış olduğu husus sizce ne olabilir? Yardımcı olabilirmisiniz.

• ⭐⭐⭐

@kartalveat Eksik bıraktığı bir husus yok, evrak talebi yok artık eskisi gibi zaten. Ankara henüz 5700 üstü numaralara mülakat vermedi

• @Emre-Kurtulmuş Verdiğini değerli bilgi için çok teşekkür ederim.Komşuma içini ferah tutmasını söyleyeceğim sayenizde.

• ⭐⭐⭐

@kartalveat Forumu takip etmesini önermeyi de unutmayın 🙂

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@kartalveat Forumu takip etmesini önermeyi de unutmayın 🙂

😁 😁

Daha öncede ona söylemiştim. 3,5 yaşındaki çocuğu ona boş zamanlar için fırsat vermiyor demişti.

• ⭐⭐

@salih-aktuna Turist vizesi ile AOS islemi baslatabildiginize emin misiniz. ABD sinirlari icinde olmaniz tek sart degil AOS icin.

• ⭐⭐⭐

@arnblt aos icin ABD sınırları içinde yasal statüde olmanız gerek. Turist vizesi ile aos yapıp green cardını alan cok oldu forumda..

• ⭐⭐

@waterman turist vizesi ile gelip AOS yapabilirsiniz. Bu dil kursu, evlilik gibi nedenlerle olabilir. Ama bildigim kadariyla Green Card talihlileri ABD de turist vizesiyle AOS yapamiyor.

• @arnblt DV2022’de turist vizesi ile ABD’de bulunan bircok kisi AOS ile green card aldi.

• ⭐⭐

@datanist bu son yillara ait istisnai bir durum mu bilmiyorum. Belki de yaniliyor olabilirim. Yani asil demek istedigim su. Siz tatil icin ABD ye gittiniz ve o sirada Green Card cikti veya mevcut B1/B2 vizesiniz varken GC cikti ve siz mulakati ABD secip oraya gidip AOS yapabiliyor, diyorsunuz. Aklima yatmayan kisim burasi. Kisi turist vizesiyle ABD ye gider orada statusunu degistirir sonra GC cikinca tekrar AOS yapar o ayri. Sanki Sn. @crazycells in bu konuda bir iletisi vardi daha once.

• @arnblt Turist vizesi ile AOS yapabilmeniz icin oncelikle bultende current olunmasi gerekiyor. Ayrica, genel tavsiye ulkeye giristen 90 gun sonra islemlere baslanilmasi yonunde. Case number bultende current oldugu durumda, B1/B2 ile ulkeye girip AOS yapmak mumkun ve yapildi. Forumda AOS basligi var ve bu konu orada da konusuldu.

Not: Turist vizesinin AOS amaciyla kullanilmasi yasaya uygun mu degil mi bilemiyorum.

• ⭐⭐

@datanist anladim. Fakat zor bir durum gibi geliyor bana. Turist vizesi ile kapiya geldiniz kapidaki adam pasaporta 6 ay degilde daha kisa bir sure basti. Cunku 6 ay kalis suresi garanti degil. O durumda isler sikintiya girer. 90 gun tavsiyesi var evet. Ornegin evlilik yapacaklara genelde bu tavsiye yapiliyor.
    2023 icin verilen vize geriden takip ediyor ama daha cok zaman var Ekime. Yigilmayi cok rahat bitirirler gibi geliyor bana.
    Umarim hersey yolunda gider 2023 talihlileri icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@datanist bu son yillara ait istisnai bir durum mu bilmiyorum. Belki de yaniliyor olabilirim. Yani asil demek istedigim su. Siz tatil icin ABD ye gittiniz ve o sirada Green Card cikti veya mevcut B1/B2 vizesiniz varken GC cikti ve siz mulakati ABD secip oraya gidip AOS yapabiliyor, diyorsunuz. Aklima yatmayan kisim burasi. Kisi turist vizesiyle ABD ye gider orada statusunu degistirir sonra GC cikinca tekrar AOS yapar o ayri. Sanki Sn. @crazycells in bu konuda bir iletisi vardi daha once.

Evet sayin @arnblt , su anda konsoloslugun calisma kapasitesine olan guven minimumda oldugu icin 🙂 ve ayrica KCC de devre disi kalip dosyalari dosya numarasina gore siralamadigi icin yuksek numaralar erken aktif oluyor ve bulteni takip eden turist vizesi sahibi kisiler GC firsatini kacirmamak icin "turistik amacla" ABD'ye girip AOS surecine basliyorlar. Dediginiz gibi surecin ne zaman basladigi, dosyanizin ne zaman aktif oldugu, size verilen I-94 surelerinin hepsi bu surecte onemli...

• @Emre-Kurtulmuş Emre bey, DS-260 formunu doldurdum. Belirttiğiniz sayfadaki aşamalara göre CN'nin aktif olması gerekiyor. Aktif olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

• @Emrah-Borazan Emrah bey, henüz bir ilerleme olmadı. Bekliyorum. KCC'ye mesaj yazdım. Gelen cevapta dosyanın KCC'de olduğunu ve mülakat tarihi verildiğinde bir email alacağımı söylediler. Galiba henüz sıra gelmemiş. Beklemeye devam edeceğim. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@yakupkaplan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş Emre bey, DS-260 formunu doldurdum. Belirttiğiniz sayfadaki aşamalara göre CN'nin aktif olması gerekiyor. Aktif olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Cn numaranız suan aktif zaten en yüksek mülakat alabilen cn 26.000.. Mülakat icin beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yok sürecinizde başarılar.

• ⭐⭐⭐

@yakupkaplan Bülteni takip etmeniz gerekiyor, mart bülteni 26000 olarak açıklandı yani numaranız aktif hale gelmiş oldu

• Selamlar tekrardan herkese. Avukatlardan öğrendiğim kadarıyla Kesin bilgidir turist vizesi ile Aos yapılabiliyor arkadaşlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.4k

| | | |