Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş
    Tamamdır.
    Çok tşk ederim

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz ekleme olarak söyle bişey diyebilirim bende gideceğiniz eyalete göre değerlendirdiklerini düşünüyorum. 2-3 bin doları olup New York’ta yaşayacağını iddia eden biri muhtemelen olumsuz sonuç alır. Maddi birikiminize uygun bir eyalet söylemenizi tavsiye ederim. Söylediğiniz eyalette yasamak zorunda değilsiniz riski minimuma indirmeniz sizin açınızdan cok cok yararlı olacaktır..

• Merhabalar Telegram grubuna alınmak istiyorum form tarzı bir şey doldurdum ama henüz bir geri dönüş olmadı, eşim de ilgili kişiye yazdı ama ??

• ⭐⭐⭐

@ozcanoyabora Telegram kullanıcı adınız bulunamadığı için gruba eklenememişsiniz. Özelden bana yazarsanız yardımcı olayım

• @waterman
    Peki formu doldururken verdiğimiz eyalat gideceğimiz eyalat olarak yorumlanmıyor değil mi.
    Yani nereye gideceksiniz sorusu ile alakalı değil bu adres, değil mi?
    Biz adres olarak California daki arkadaşımın adresini verdik.
    Fakat mülakatta Minnesota diyebilir miyiz?
    Sonra Minnesota’ya değil de başka bir yere gitsek olarak mu mesela?

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz evet oluyor göçmen vize alabilmek için ABD’de adresinizin olması şart zaten. Vizeniz onaylandıktan sonra istediğiniz eyalete yerleşebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz gideceğiniz eyalet en büyük etken bugüne kadar gördüğümüz mülakat deneyimlerinde her zaman verdiğimiz örnek 1 kişiye new york da 10k dolar ap bırakabilir ama houston da yeterli görülebilir 15k california da yetersiz görülebilir. Mülakat a giren arkadaşlar daha iyi yorumlar ama benim gördüğüm en önemli etken gideceğinizi beyan ettiğiniz eyaletin pahalılık durumu.

• @waterman
    Yani adresi California gösterdi isek birikimi California ya göre değerlendirecek, doğru mu anladım.
    Mülakatta Minnesota ya gideceğiz desem bir önemi yok, yine California yı mı referans alacak?
    Öyle ise Formu doldururken herkes bir adres beyan etti. Peki neden mülakatta “ nereye gideceksin “ diye bir daha soruyorlar

• @tolgasatir
    Ben formu doldururken adres olarak California vermeme rağmen mülakatta Minnesota demeyi planlıyordum. Böylece birikim için referans Minnesota olur diye düşünmüştüm
    O zaman bu yanlış olur, doğru mudur

• @Gökhan-Öz

Merhaba belirtmiş olduğumuz adres SSN ve Green Card'ın gelmesini istediğimiz adres siz mülakatta istediğiniz eyaleti söyleyebilirsiniz ve söylediğiniz yerden de giriş yapmak zorunda değilsiniz daha önce adminlerin bu tarz cevabını gördüğüm için yazıyorum.

• @Djordan023
    Bu güzel bir haber
    Tşk ederim

• @Emre-Kurtulmuş teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz yok doğru, orda verdiğiniz adres form u doldurmak için gerekli olan bir adım mülakat girişinde evrak tesliminde de bu adresi değiştirebilirsiniz ordaki adres biraz formalite aslında, önemli olan konsolosluk görevlisi ile görüşürken nereye gideceğinizi söylemeniz önemli.

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz O adres sizin GC ve SSN tesliminizin olacağı adres, o adrese gitmek veya yerleşmek zorunda değilsiniz. Siz yine Minnesotayı söyleyebilirsiniz DS formundaki adresinizide güncellemenize gerek yok sonuçta belgeleriniz oraya gitsin istiyor olabilirsiniz. Minnesotada bir tanıdığınız yoksa adresinizi oraya güncellemenize gerek yok

• Merhaba
    Kccdv ye en son durum sorgulamasında 3. Seviye idim.
    Tekrar sorgulama yapmak için yine aynı formatta mail atacağız değil mi arkadaşlar.

• @Gökhan-Öz Evet aynı formatta atıcaksınız.

• Merhaba, foruma yeni üye oldum. Selected olduktan sonra Mayıs 2022'de formu doldurup register oldum.
    Sorum şu, çalıştığım şirket tr'de ve ben sık seyahat ediyorum. Temmuz Ağustos gibi mülakata çağırırlar ABD konsolosluğundan diye düşünüyorum.
    Ama o tarihe kadar Rusya'ya 2-3 kere gitmem gerekli şirketle. Rusya vizesi, giriş-çıkışı sorun olur mu green card sürecime?

Bunu telegram'da soracaktım ama henüz telegram da yüklemedim, kusura bakmayın ortaya dalıp sorduysam. Özelden cevaplayıp postu da silebilirsiniz.

Teşekkür ettim.

İmzamı düzenleyip exxcel'e ve telegram grubuna da kaydolacağım yakında. herkese selamlar.

• ⭐⭐⭐

@cgcore hayır turistik gezileriniz sürece engel değil.

• @waterman iş teklifiyle ilgili konu başlığı varmı

• ⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |