Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• Bu sorulara cevap vermek için dayanılmaz bir istek hissettim, sanki puan alıp ona göre bir yaşam sürecekmişim gibi 🙂
    Öncelikle belirtmeliyim sorular bence de can alıcı noktalara işaret ediyor.
    İşte cevaplarım:
    -Beginnerdan hallice intermediate denemez
    -MSc. Farmakognozi( Eczacılık AbD) ama IT sektöründe web developer olarak iş arayacağım zira bizim denklik işleri zor ve sevmiyorum mesleğimi
    -Yaşım 35 üstü (42 diyelim :))
    -3 yıl öncesine kadar eczacılık yaptım, 20 yıldır kod yazıyorum, 3 yıldır profesyonel anlamda kod yazıyorum.
    -Evliyim eşim akademisyen eczacı
    Sağlığı bilemiyorum ama bilgisayar başında günde 16 saat civarı oturunca tempo da ona göre şekilleniyor.
    -5 yaş altı bebeğimiz var. Eşim iş buluncaya kadar kreşe vermeyeceğiz, ama ilk fırsatta kreşe gitmesini istiyoruz.
    Şimdi dönüp cevaplarıma baktığımda maalesef hala bir fikrim yok 😕

• @senay-sirin -ingilizce başlangıç seviyesi yani kendimi ifade edebilirim

• Sosyal hizmet ve işletme iki lisans. Ayrıca işletme y.lisans
    • evli bir çocuklu. Kızım 5 yaş altında.
    • mali müşavirlik-muhasebe alanında uzmanlık var. İdarecilik var ayrıca
      Eşim ev hanımı. Çalışmayı düşünmüyor.
      -yaş 32
      -yoğun iş temposuyla çalışıyorum. Yoğun çalışabilirim.
      Bu durumda nasıl olur acaba bilemiyorum. Açıkçası orda iş ve meslekler hakkında bilgim olmadığı için geldiğimde ne iş yapabilirim onu da bilmiyorum?

• @caglaror programlama yapiyorsanuz ingilizceniz muhtemelen dediginizden daha iyidir, belki pratik eksikligi vardir. Bilinmeze geliyorsunuz, ne diyeyim, kolay gelsin. Bence 20 yildir programlama yapiyor da olsaniz gelince bir universiteden kusa donemlik bir sertifika programina katilabilirsiniz, bu sekilde networking sansiniz artar, hocalarin kontaklarini kullanarak islere vasvurursunuz. Burada akademi ve is icice oluyor, hocalarin referanslariyla ise girme sansiniz artiyor. 3-5 aylik kurslar oluyor. Her eyalette is bulma merkezleri var, yaklasik $3000'a kadar training parasini oduyorlar. Genelde ismi one stop career center ama farkli eyaletlerde farkli isimle de geciyor. Burda tip fakultesini universitenin ustune okuyorlar ya, bakmissiniz esiniz tip okuyup doktor olurmus 😉

@suatipeks bence baslangicta muhasebeye agirlik verip, yukarida bahsettigim is arama merkezlerini de kullanarak, quickbooks gibi bir sertifika programini bir kac ayda bitirip, o alanda is bakabilirsiniz. Dil konusu idarecilik ya da sozel bolumlerde daha onemli. amerikada is yeri sahibi olup da store manager ya da administrative manager, business manager arayan turkler vardir. Ben sizin yerinizde olsaydim usailan.com sitesinden bu tur idari islere bakardim. Muhasebe bilginizin olmasi da bir arti olurdu. Esiniz de bence turklerin oldugu yerlerde olursa, adapte olmasi kolaylasir. Ozellikle dil bilmiyorsa ve araba kullanmiyorsa burada baska turlu cok bunalir.

• Delete..

• @googlegibiherif Bilgiler için teşekkür ederim. konuya ekledim. 👍

• Bilgiler için teşekkürler çok açıklayıcı ama hep aile bandında ve ailesel eyaletlerde.Bekar tek ve ny de olan arkadaşlar var ise onlarında yorumlarını görmek isterim 🙂

• @proff01 ny ile ilgili bilgiler yakında gelecek.
    muhtemelen daha detaylı da olacak.

• @smesut teşekkürler beklemedeyim.

• This post is deleted!

• @femini92 anam bu ne 😣

• @reader sorma içi seni dışı beni 😅 hayatta kalma mücadelesi resmen. Yine de bin şükür tabi.

• @caglaror abi noooolur İngilizce. Herşey tamam o eksik. Bak ben dilim yetmediği için ortalama bir iş bile yapamıyorum. Ortalama altı depoculuk, temizlikçilik vs ye de Allah mecbur etmesin. Bayan olarak zor

• @femini92 CA özellikle bölgeniz ortalamapahalı bir yer.

iş sıkıntısıda varsa daha ucuz bir bölge / eyalet tercih edilebilir . Tabi orası için özel bir neden yoksa.

• @femini92 öyle tabii ama demek ki iyi kazanıyorsunuz kusura bakmayın ben yeniyim herkesi henüz tanımıyorum. Benim ingilizcem var diyebilirim ama oraya eğer gidersem üç kazanıpta valla temizlikçiliktrn başlayabilirim sıkıntı değil de fiyatlar böyle olursa param yetmez herhalde😞

• Ne üçü yaw gc yazmıştım

• Ben edebiyat öğretmeniyim ama amerikada çalışamam herhalde aslında hayalim orda kitap yayınevlerinde fln çalışmak ama hayal işte

• @reader uzaktan ezbere konuşmak kolay tabi 🙂 davulun hesabı sesi.

• @smesut eşim çalışıyor şimdilik sadece. ilerde daha iyi şeyler olacağını ümid ederek bekliyoruz bakalım. Kendimize yatırım diyelim. teşekkürler

• @femini92 Texas - Houston - Austin gibi ,
    Florida gibi , Delawvare gibi yerler daha ucuz diye biliyorum. genel yaşam maliyetleri konusunda. Bu bağlamda Henüz yeniyken diğer eyaletlerde daha az maliyetli yaşayabilirsiniz gibi düşünüyorum. ilk mesajdaki tabloda en maliyetli yaşam özellikle kira olarak sizinki malesef...

• @femini92 Bizim 7-8 ay olduğunu varsayıp son 3 ayı tma yoğun dile ayırmak istiyorum. Dilin öneminin farkındayım. Ama iş bulmak için çok daha elzem bir konuda kendimi geliştirmem gerekiyor. IT sektöründe developer olunca dil 1. sıradan 2. sıraya kayabiliyor. Yine de çok iyi ingilizcesi olan birisi kesinlikle işsiz kalmaz diye düşünüyorum.
    Kurslarla açığı kısa sürede kapatacağına eminim.
    Hemen pes etmek yok, devam devam...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.2k

| | | |