Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• ⭐⭐

@divionyedi merhaba bizde boca raton a tasınmayı planlıyoruz eşim ilk geldiğinde hemen lyft e baslayacak bir yandanda physical education teacher denklik işlemlerini halletmeye planlıyoruz. Orada hayat nasıl gecinebilirmiyiz? 2yasında da oğlumuz var. Gelene kadar 3yas olacak. Tenis, feild hockey, Fitness antrenörlük belgem var. Bize neler önerebilirsiniz. Hayat, iş masraflar. Normal bir işte çalıssk ne kadar maas alabiliriz. Kiralar pahalı ama cok güzel daireler var. Cevabınızı bekliyorum. Saygılar

• internet olarak neyi önerirsiniz? biz xfinityden baktık. tv + internet 70 dolar civarına denk geliyor. daha uygun ödeyen arkadaşlar hangi firmaları ve planlar tercih ediyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Biz Xfinity'den memnunuz. 24 megabit olan en dusuk pakedine aylik 51 dolar veriyorum. Cep telefonu hatlarimiz da Xfinity Mobile oldugu icin toplamda cok karli geliyor. TV'siz secenek cok aradik ama yoktu, o nedenle en basit SD cozunurluk TV olani aldik ama kullanmiyoruz. Internetten streaming yapmak yetiyor.

• ⭐⭐

@knnrn florida da 2kişi orta standartlarda yasasak ve tr deki asgari ücret gibi bir meblağ a calıssak geçinebilirmiyiz acaba? Türkiyede iyi bir yasam standartım var. Bazen kafam karışıyor ne yapsam diye.

• @HockeyUmpire2 floridanın neresi oldugu onemli.8 dolar saatlikten iki kisi 130 dolar eder aylik 2 kisi 2860 dolar eder.gereksiz harcama yapilmadigi surece yetecegini dusunuyorum ama tabi turkiyedeki standartlarinizi ne kadar yakalarsiniz bilmiuorum bu parayla.ibo abd kanali miamide ne kadar harcama yaptigiyla ilgili bi videosy vardi tabi yillar gectikce sigorta primleri dusuyor mesela ev esyalarinizi tamamlamis oluyorsunuz tabiki masraflariniz dusuyor.eger miami tarafini dusunuyorsaniz lytf kesinlikle iyi bir tercih olacaktir.kaldiki 8 dolar alacaginizi pek snmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Florida'yi iyi bilmiyorum ama Texas'ta iki asgari ucret ile sikinti yasamazsiniz. Aylik 3 bin dolar net gelirle cok rahat yasarsiniz. Ilk sayfada bizim masraflara bakarsaniz 3 bin dolar civarinda oldugunu gorursunuz. Ustelik istedigimiz yasam standardina gore yasiyoruz, bir seylerden kismiyoruz.

• Ayrica ust floridayi dusunuyorsaniz hayli hayli yeter

• ⭐⭐

@metert merhaba son karara göre fort lauderdale düşünüyoruz eşim lyft yapacak ilk etapta bende sporla alakalı birseyler düşünüyorum. Evler esyalı zaten cok güzel apartmanlar havuzlu, tenis kortlu. Tutumlu bir aileyiz. Kaliteli yasamayı seviyoruz.size de oldu mu Birgün hersey le bas edip harika olacağını düşünüp estirip diğer gün birazcık korkmak!

• Bizde fort lauderdale 🙂 hemen asgari ucret demissiniz 🙂 yuksek tutun vizyonunuzu ancak ilk baslarda dil seviyenizi bilmiyorum
    O duzelene kadar bi duzen kurana kadar asgari ucret alirsiniz diye dusunuyorum.lyft zaten asgari ucretten fazla gelir getiriyor bence cok iyi bir gelir kaynagi.bende garsonluk yapmayi dusunuyorum bu arada baya para var garsonlukta

• ⭐⭐

@metert ilk etap için çok beklentiye girmemek için hedefimizi küçük tuttum daha sonra sı için güzel şeyler olacağını düşünüyorum. İngilizcem orta üstü, eşimin de az 😊 siz ne zamandır oradaydınız? Lyft e hemen baslayabildiniz mi?

• @hockeyumpire2 Orada yaşayan arkadaşlardan bildiğim kadarıyla Uber için 1 senelik ABD ehliyeti şartı var. Ama Lyft'e hemen başlanabiliyor. Keza pizza vs delivery işler için de hemen başlanabiliyor.

• Chicago yasam maliyeti ornegimiz var mi?

• @green01 tüm Amerika için yapılmış bu siteden yaşam maliyetlerini öğrenebilirsiniz. http://livingwage.mit.edu/metros/16980

• @zafery cok tesekkurler

• evet, gerekli verileri topladıgımıza gore artık buraya yazabilirim diye düşündüm 🙂

Washington State
    Kirkland - 2 kişi + 1 kedi 🙂

Kira: 1600$ (1+1 daire, su çöp dahil)
    Elektrik: Yaz 30-50, kış max 80$
    Kredi kartları: 1500$ ortalama (aşağıdakiler bu harcamaların içinde)

• İnternet: 40$ + 10$ modem kirası
    • Cep telefonları: 80$ limitsiz
    • Araba sigortası: 150$
    • Benzin: 100$
    • Yemek: 500$
    • Netflix: 13$
    • Geri kalan alışveriş, dışarda yeme içme, eğlence gibi masraflar.

Toplam: 3100$ +/-

• @damladav Bilgiler için teşekkür ederim. ilk mesaja eklenmiştir. 👍

• @damladav aynen bende bir şeylerin oturmasını bekliyorum. yazacak iki üç şeyim var. sizin kiranın maşallahı var ama 🙂

• kiranın içinde su kullanımı sınırsız mı oluyor yoksa belli bir değerden sonrasını siz mi ödüyorsunuz ?

• @gkhanfeez sormayın burası o konuda fena. Bulabildiğimiz en ucuz daire bu.

@metert su sınırsız istediginiz kadar kullanıyorsunuz. Zaten kendiniz ödeseniz bile çok yüksek gelmiyor

• teşekkürler muhtemelen türkiyede olsa hortum çekip ya hamam yada oto yıkama açılırdı 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.2k

| | | |