DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tayfun-Durkaya Zaman geçirmek açısından Mürsel abimizin yolundan giderim galiba 😁

• @FreeMen ilk başvurumu hiç unutamayacağım ellerim tirim tririm titriyordu çok güzel bi heycan yaa :)bide çıksaydı iyidi

• @emRee benim o şasımda yok evliyim 🙂

• @Tayfun-Durkaya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen ilk başvurumu hiç unutamayacağım ellerim tirim tririm titriyordu çok güzel bi heycan yaa :)bide çıksaydı iyidi

Ben pasaport başvurusundan itibaren tüm sürecimi fotoğraflı bir şekilde not ettim. Biraz da kendimize anı toplayalım 🙂

• adama bak yaa mürselll sen kimmmm sen nasssılll dil yok vizyon yok ne ararsan yok ama nasip işte kimisine tepsiyle gelıyor 🙂

• @FreeMen ben video bile çektim izlerken utanıyroum 🙂

adama bak yaa mürselll sen kimmmm sen nasssılll dil yok vizyon yok ne ararsan yok ama nasip işte kimisine tepsiyle gelıyor 🙂

O değil de Mürsel'in Anna'ya ''çok siicaakk'' derken anlamasını beklemesine ne güldüm ya 😃 Adam baştan aşağı falso ya 😃

• Hayır birde Amerikalı kızlar galiba uyanmışlar bu işe. Hedef greencard olduğunu anlıyorlar heralde. 2-3 gün konuşup sonradan cevap vermez oluyorlar 😅

• @önder-çalışkan Gerçekten sinir bozucu, üzücü. "İlk defa başvurdum, hiç umudum yoktu ama çıktı. Ne yapmamız gerek?" günlerdir şu cümleler kadar koyan hiçbir şey olmadı gerçekten. Çok hevesimiz kaçtı.

• @umutaga ilk iki sene aynen böyle takip etmiştim. Hatta kinci senemde açıklandıktan bir hafta sonra bakmıştım sonuca. Yine olmadı.

• zaten bakıyorum ve takip edıyorum GC çıkan çoğu insan 7 hazıranda kaydolmuş foruma 🙂 yaa rabbi burda bir sürü insanın emeği var onlarıda gör bizide gör. aminn:)

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐

Arkadaslar bu isler nasip kismet işi. Hiç ummadığınız birisine de çıkabilir. Çikan arkadaşları zan altında bırakmayalım lütfen. Herkesin ayrı kendine has bir hayat hikayesi var. Buradan yazdıklarıyla veya foruma katılıp katılmamalarina göre yargılayamayız. Hepsini canı gönülden kutlamamız lazım. Bilgilerimizle onlara yardımcı olmamız lazım. Bu forum yardımseverlik ve iyilik üzerine kurulu bir platform. Foruma kaç yıldır emek vermiş olmak veya çekilişe kaç yıl katılıyor olmak kimseyi kimseden üstün veya imtiyazlı kılmaz. Burayı kazanan arkadaşlarımızda okuyor. Bu yazdiklariniz onları incitebilir ve kalpleri kırılabilir. Biliyorum kazanamamanin verdiği bir hayalkırıklığı psikolojisinde anlık duygularla yazıyorsunuz. Aslında özünde iyi insanlarsınız. Ama lütfen daha dikkatli olalım. Beni yanlış anlamayın lütfen.

zaten bakıyorum ve takip edıyorum GC çıkan çoğu insan 7 hazıranda kaydolmuş foruma 🙂 yaa rabbi burda bir sürü insanın emeği var onlarıda gör bizide gör. aminn:)

Ya bu süreç öyle bir süreç ki, inanın gitmeden bazı eyaletlerin yasalarını bile yalayıp yuttum. En gereksiz bilgi taneciğini bile çok önemliymiş gibi saatlerce dinledim, okudum. Ama bu bir tercih bence, çıkana kadar genel geçer bir bilgi yeterli. Asıl kötü olan sürece devam etmeyeceğini veya edemeyeceğini bildiği halde insanların başvurması ve sürece devam etmemesi. Bunun dışında kimsenin hayat hikayesini bilmeden yargılamamak lazım diye düşünüyorum.

• Herkese selamlar ben 21 yaşında öğrenci bir kardeşiniz olarak 3 senedir bir fiil başvuruyorum ama 3 Has not been selected yazısından sonra yaşadığım o 2 günü unutamıyorum gerçekten ama umudumu kaybetmek istemiyorum yaşamak istediğim 2 ülke var Amerika ya da Kanada kafa yapılarının bana uyduğunu düşünüyorum bu sene Work and Travel ile gidicektim sanki Corona beni bekledi bütün planlarım alt üst oldu gerçekten Kanada ile ilgili düşüncelerimi arttırmaya başladım ama bu saatte ne yapılabilirki diye düşünüyorum.Hayatıı değiştirmek istiyorum önerilerinize açığım
    Saygılarımla

• @TughanTug Gerçekten çok haklısın biz daha ilkten çıkmadı diye bu kadar üzülürken seni düşünemiyorum bile ve şu kazananların bir de hiçbir şey bilmeyişi ve bize sormaları, yok işte pasaportumun süresi doldu, çocuğum için istiyordum bana çıktı, param yok ne yapacağım gibi sorular insanı sinir ediyor ama ben umudumu kaybetmemeye çalışıyorum hala, belki DV2017'deki gibi olur da birkaç ay sonra mesaj alırız kazandınız diye

• @Murat-Kuter-Sabrioğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selamlar ben 21 yaşında öğrenci bir kardeşiniz olarak 3 senedir bir fiil başvuruyorum ama 3 Has not been selected yazısından sonra yaşadığım o 2 günü unutamıyorum gerçekten ama umudumu kaybetmek istemiyorum yaşamak istediğim 2 ülke var Amerika ya da Kanada kafa yapılarının bana uyduğunu düşünüyorum bu sene Work and Travel ile gidicektim sanki Corona beni bekledi bütün planlarım alt üst oldu gerçekten Kanada ile ilgili düşüncelerimi arttırmaya başladım ama bu saatte ne yapılabilirki diye düşünüyorum.Hayatıı değiştirmek istiyorum önerilerinize açığım
    Saygılarımla

WAT'ı seneye de deneyebilirsin. Onun dışında dil okulu veya community collega denen devlet okullarını tercih edebilirsin. Bunlarla ilgili forumda başlıkları mevcut mutlaka oku. Yukarıda da yazdığım gibi biraz sancılı ve masraflı onun dışında imkanın el veriyorsa gider orada okur aynı zamanda her sene GC'ye de başvurabilirsin zaten.

• @Drywall Zan altında bırakmak değil ki amaç, siz de alınmayın yazdıklarıma ancak zaten 2021 bekleme odasında çıkan herkesi tebrik ettik, gayet de sevindik adlarına. Burada da kendi kendimize can sıkıntımızı atıyoruz maalesef.
    Tabii "bana çıktı ama lise mezunu değilim" diyen arkadaşları dışarıda tutuyorum. Şartları sağlamayıp başvurup bir seçimi çöpe atmış oluyorlar. Bunlar dışında da herkese mümkün olduğunca hem discordda hem forumda yardımcı oluyoruz zaten.

• @İrem-Özbey bizde bu şans varken 2017'deki gibi de olmaz bence 😃 bir de ona bel bağlamayalım şimdi, olursa o zaman seviniriz belki.

• @FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Murat-Kuter-Sabrioğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selamlar ben 21 yaşında öğrenci bir kardeşiniz olarak 3 senedir bir fiil başvuruyorum ama 3 Has not been selected yazısından sonra yaşadığım o 2 günü unutamıyorum gerçekten ama umudumu kaybetmek istemiyorum yaşamak istediğim 2 ülke var Amerika ya da Kanada kafa yapılarının bana uyduğunu düşünüyorum bu sene Work and Travel ile gidicektim sanki Corona beni bekledi bütün planlarım alt üst oldu gerçekten Kanada ile ilgili düşüncelerimi arttırmaya başladım ama bu saatte ne yapılabilirki diye düşünüyorum.Hayatıı değiştirmek istiyorum önerilerinize açığım
    Saygılarımla

WAT'ı seneye de deneyebilirsin. Onun dışında dil okulu ve community collega denen devlet okullarını tercih edebilirsin. Bunlarla ilgili forumda başlıkları mevcut mutlaka oku. Yukarıda da yazdığım gibi biraz sancılı ve masraflı onun dışında imkanın el veriyorsa gider orada okur aynı zamanda her sene GC'ye de başvurabilirsin zaten.

Keşke orada okumak için ekonomik durumum el verse gerçekten Work and Travel ı bile yazın çalıştığım paralarla biriktirdim ama Allah gülmedi yüzümüze o kadar çok isitoyurm ki orada okumayı ama hem ülkemizin ekonomik durumu sayesinde Doların durumu hemde şu an ki durumlardan dolayı bütün ümitler tükeniyor.Diyorum ki eşek gibi çalışsam orda ama orda okusam ama yok olmuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.6k
Users

4.4k
Topics

430.0k

| | | |