Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Amerika ya iki kopegimiz ve bir kedimiz ile seyahat etmek istiyoruz ancak blet sureci halen bizim icin bir basagrisi. Sorun, kedi icin degil ama kopekler icin biletleme sureci THY ve Lufthansa ile defalarca basarisiz sonuclandi. Inecegimiz havalianina yaptigimiz yazismalar dahil. Bu konuda tavsiyeniz varsa beklerim.
    Islemler Lufthansa ile daha kolay gibi ancak bu defa Frankfurt aktarmali ucus yapmamiz lazim. Bildigimiz kadariyla Fankfurt havalimani kediler icin Titre /FAVN testi istiyor bilmedigimiz transit kediler icin de ayni testin istenip istenmedigi. Bu konuda bilgisi olan veya irtibata gecmemiz gereken bir adres bilen varsa ve paylasirsa sevinirim.

• @Yasemin-Ersöz Merhabalar, öncelikle hayırlısı olsun umarım kolaylıkla halledersiniz bütün süreci. Belgeler için şu siteden bilgi alabilirsiniz: https://www.turkishairlines.com/tr-tr/bilgi-edin/evcil-hayvanlarla-yolculuk/ulke-bazli-kurallar/
    THY müşteri hizmetleri de bilgi sağlayacaktır.

• @irmakbella Tesekkurler,
    Belgelerimiz tam. CDC onayi dahil. THY ile 6 ayri rezervasyon yaptik hepsinde red geldi. En son tam iadeli bilet aldim islemler tamamlanmadan rezervasyonun iptal olmamasi icin, ona da red geldi. Lufthansa da islemleri daha kolay yaparak biletlemeyi tamamladik. Sadece Frankfurt havalimaninda Kedimiz icin transit geciste Titre testinin istenip istenmedigi sorusuna cevap ariyorum.

• ⭐⭐

@Fethullah-BOZKURT Havalimanini aramanizi oneririm, en dogru cevap oradan gelecektir.

• @ugursway teşekürler hocam, gerçekten de bir bilgi kirliliği var sağolun

• Oncelikle baslik altinda konuyla ilgili bilgilerini paylasan herkese tesekkurler. Ilk sayfadan itibaren okudum tecrube edenlerin oldugunu da gordum, ancak guncel bilgiye ulasmak adina , acaba yakin zamanda turist vizesiyle kedisini sorunsuz bir sekilde Amerika’ya getiren oldu mu?

• @bensue merhaba birkaç ay önce eşim geldi kedimizle ve hiç sorun yaşamadı. Ekstra bir soru vs sorulmadı sadece Türkiye’den çıkış kısmında normal prosedürde olan kedinin evrakları, çıkış izinleri vs gibi evraklarına bakıldı.

• @bernat Merhaba, bilgi için çok teşekkürler. Bende kedim ile Mayıs sonu gibi NY uçacağım. Kuduz aşısı yapıldı. İç dış parazit yaptıracağım. Cipi var. Pasaportu var. Uçuştan 48 saat öncesinde de Tarım ve Orman Bakanlığından sağlıklıdır belgesi alacağım. Bu işlemlerin dışında dikkat etmem gereken bir öneriniz olur mu? Titrasyon testi çok kafamızı karıştırmıştı fakat ABD anladığım kadarı ile kediler için bu testi istemiyor. Şimdiden teşekkürler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• Arkadaslar merhaba . THY olculerine birebir uygun hicbir canta bulamiyorum. Yukseklik en az 7-8 cm asiyor bulduklarimda. Bircok kisi urun yorumlarinda da uctuk sorun yasamadik demis ancak asiri telaslaniyorum bi sorun cikar diye. Ucus yapmis arkadaslar soft case THY olculere uyan cantalari onerebilir mi lutfen ?
    Ve de daha once pet arabasi da goturmus olan var mi acaba ? Alan gorevlilerine sordum son birkac ucusumda aliriz bebek arabasi gibi dediler ama emin olamiyorum? Var mi deneyimi olan ?rica etsem bilgi verir misiniz

• @aura taşıma yapanlarda genelde 3-5cm sorun çıkarmıyorlar

• @ametin-k insallah . Cok tedirginim bu konuda. Cok tesekkur ederim cevabiniz icin.Burdan da deneyimlerimizi paylasiriz, insallah sorunsuz gideriz bebeklerimizle.

• Merhabalar haziran ayinda californiaya tasiniyoruz kedimizde bizimle beraber olucak. Kuduz asisi,cipi herseyi var ancak titrasyon isteyip istemediklerini anlamadim. 3 ay bekleyecek bir vaktimiz yok maalesef ve giriste sorun ciksin istemiyorum. Acaba net bilgiyi nereden alabilirim?

• Bu ileti silindi!

• Merhaba ben yardimci olmak amaciyla deneyimlerimi aktarmak istedim. 4 Nisanda kedim ile THY direkt ucus yaparak Chicago uzerinden Amerikaya giris yaptim.
    1- Bilet almadan once ucakta baska hayvan olup olmadigini sordum. Yoktu ve o ucusa biletimi aldim ve hemen ardindan kedimi ucusa ekledim ucretini odedim.
    2- Kedimin ic dis parazit ve karma asisini yaptirdim, guvenli bir gogus tasmasi ve canta aldim. ( bakmayacaklar bile ama nolur nolmaz)
    3 - Ucusa 1 gun kala Tarim Orman mudurlugune gittim ve hayvan tasima belgesi duzenlettirdim. Orada Kuduz asisini yenilettim ve pasaportuna islettim. bu belge icin istenen ucreti de odedim. Bu islem yaklasik 1 saat surdu.
    4- Havaalaninda valizlerimi verince kedime geldi sira. Tarttilar ve sadece pasaportunu gormek istediler. (Bana tarim ormandan aldigim belgeyi sormadilar)
    5- Aktarmali olarak istanbula geldim ve yine kimse bir sey istemedi kedimle alakali. Sadece kontrol kapilarinda once kedimin cantasi bos olarak gecti. Daha sonra kediyle beraber yuruduk gectik esyalarimizi aldik herkes gibi.
    6- Kedime Ucustan once su verdim, Istanbul airpotta tuvalete goturdum ama cis yapmadi. Kediler icin fazlasiyla kokulu bir ortam. Israr etmeyin. Ben altina ped serdim cantanin ama yine de yapmadi cisini. Gimcat Macunu verdim arasira ama kedim genel olarak cok sakindi. PET WC : Lc Waikiki nin oradan ust kata cikacaksiniz Duslardan saga doneceksiniz. Bulmasi zor biraz.
    7- Ucakta kabin ekibinin kediden haberi vardi. Hep ayak ucumda gitti. Bir kere bile miyavlamadi. Sadece bir kez macun ve odul mamasi verdim. Ucak kalkis ve inisler harici kucaginiza alabiliyorsunuz diye biliyorum cantasiyla.
    8- Chicago giris yaptim ve pasaport kontrolden gecip valizlerimi aldim. Daha sonra exite dogru yurudum. Exit onundeki personel giris kagitlarini kontrol etti ve cantamda yiyecek olup olmadigini sordu. Cantadakinin kedi mi kopek mi oldugunu sordu. Kedi dedim, tamam gidebilirsiniz dedi. Yani kimse tarim ormandan aldigim belgeye bakmadi ilginc sekilde. Cok fazla strese girmeyin su gibi akip geciyor.

• @Joshua-Vanberg Merhaba, Mayıs ayında kedimle JFK'ye uçacağım. Verdiğiniz bu ayrıntılı bilgiler için kendi adıma çok teşekkür ederim.

• @Mango2014 merhaba, kusura bakmayın mesajınızı simdi gördüm. Titrasyon testi kedilerde istenmiyor kesinlikle kafanızı hiç karıştırmayın. Ben kendi kedimle olan deneyimimi buraya yazmıştım aslında onu bulup size ileteyim bir okumanızı tavsiye ederim. Bazı arkadaslar belgelere pek bakmıyorlar demişler ancak ben katılmıyorum. Memura göre değişiyor, hiç bir şeyinizi şansa bırakmayın ve tüm belgeleriniz tam olsun. Benim deneyimimde her şeye detaylıca baktılar. Belgeler dışında yanınızda bolca ped, kağıt havlu, ıslak mendil bulundurmanızı tavsiye ederim, ben kedime sakinleştirici vermiş olmama rağmen çok korktu ve birkaç kez çişini yaptı, pedini değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

Kedinizi, güvenlik kontrollerinde kafesten mutlaka cıkarmanızı istiyorlar. Yolculuk öncesi tırnaklarını kısaltmanızı, ve bir gövde tasması edinmenizi tavsiye ederim. Benim kedim ilk güvenlik gecisinde cok korktu, ikincisinde rica minnet kafesle gecise izin verdiler. Fakat ABD de aktarmanız olacaksa asla kafessiz gecise izin vermiyorlar.

Veterinerinize danışarak uygun ölçüde organik bir sakinleştirici de vermenizi tavsiye ederim. Ben kedilerimden birine macun gibi organik bir ürün verdim hiç işe yaramadı fakat diğer kedimiz eşimle birlikte geldi ona likit farklı bir marka organik ilaç verdi eşim o çok daha rahat geldi. Eger bir şey vermeyi düşünürseniz o ürünü veterinerinizden edinmenizi tavsiye ederim en azından kaygıyı belli oranda azaltıyor. Kimyasal ürün kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Aklınıza özellikle takılan, endişelendiğiniz bir şey varsa seve seve yardımcı olurum.

• @bernat merhaba oncelikle deneyimlerinizi tekrar paylastiginiz icin cok tesekkur ederiz. Kullandiginiz sakinlestirici macunlarin ismini paylasabilir misiniz rica etsem, buna gore arastirmak isterim. Cok tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |