Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• @Koray283 çok iyi bilgi gerçekten CP seçeneği çıkmaza girerse diğer arkadaşlar için çıkış yolu olur

• @tufank @serel Evet boyle yapma şansımız var...BDV ile 2 kere teyid ettim bu konuyu...ama ödeme yontemi CP olarak kalıyor buna ok iseniz I-140 file edildikten sonra ulkeye gelip 60 gün kalip sonra AOS ye cevirebiliyoruz....lakin buradaki bence en buyuk sıkıntı ;
    Diyelim ki bultendeki durum current oldu ve gittik...o 60 gün icinde atiyorum 1 yıl geri giderse (geçmişte oldugu var) iste o zaman hüsran...herkesle vedalaşmissin evi kapatmişsin...cebine 5-6 aylık paranı koymussun OK...peki 1 yıl geri giderse iste o zaman film kopuyor....Mecburen F1 a geçiş...e o sürede legal çalişamama....cocuk varsa okula yazdiramama....araba alamamak...banka hesabi acamamak gibi bir sürü sıkıntı....o yuzden ben bu AOS den pek bir çekiniyorum...Sizin dusunceniz nedir?

• @Koray283 bdv de cp den aos a dönüşebilir bilgisi benim içinde çok etkili bir bilgi oldu teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Koray283 cevabımı diğer konu başlığı altına yazdım https://yesilkartforum.com/forum/post/392690

• Peki arkadaşlar benimde B1/B2 var, süreci TR den AOS olarak başlatıp, gerektiğinde us e giriş yaparak devam edemiyor muyuz ?

• ⭐⭐

@caglar_oz AOS I-485 formu ABD içerisinde doldurabilen bir form. Bu formu doldurabilmemiz için göçmen olmayan vize türü ile ABD'de olmamız gerekiyor. TR deyken böyle bir şansımız yok. TR'de doldurabileceğimiz tek form DS-260 formu o da konsolosluk yolunu seçenler için.

• @tufank teşekkür ederim bilgi için

• Arkadaslar ben Turkiyede aile hekimiyim yas40 2 cocuk biri 2 yas. Esim askeri personel ucak bakim teknisyeni f16..eb3 vizesini dusunuyorum 20bin dolar civqri bir basvuru ucreti vqrmis birkqc yerde inceledim aynı..siz.ne dusunuyorsunuz..eytliyim 3 yil sonra insallah emeklilige hak kazanınca icin planlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mine-İpek @eb3vize-com Orçun beyle irtibata geçerseniz sizlere yardımcı olacaktır ayrıca aşağıda ki linki tıklayabilirsiniz bilgi almak için

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6394/eb3vize-com-i̇stihdam-bazlı-green-card/1061?page=54

• Merhaba, ben de eb3 süreciyle yakından ilgileniyorum. Konu hakkındaki bütün başlıkları okudum. Eb3vize.com’da şu an aktif iş göremiyorum bu yüzden bdv’ye bakıyorum. Burada da aos ve consular processing arasında çok fazla fiyat farkı var. İster istemez -süreleri de göz önüne alırsak- aos mantıklı geliyor ama f1 alma şansım ne kadar yüksek bilmiyorum.
    Bu noktada sormak istediğim 2 soru var, dil okuluna kaydolarak bu sürece dahil olmak mantıklı mı ve bunu başaranlar var mı?
    Ikincisi, f1’e Türkiye’de mi başvurmak mantıklı yoksa b1/b2’yi kullanarak Amerika’da çevirmek mi? Hangi yöntemin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorsunuz? Kafa karışıklığı yaşıyorum ve çevremde danışabileceğim kimse yok.
    Benzer sorular gördüm bu konuda ama şu an neye karar verdiler bilemiyorum.
    Bilgi ve deneyim sahibi olan kişiler bu konuda fikirlerini paylaşabilirse çok mutlu olurum.

• @charlotte merhaba... vizeniz varsa mutlaka aos seçmenizi tavsiye ederim çünkü daha sonra cp ye çevirebilirsiniz ve aradaki fiyat farkından kaçınmış olursunuz. F1 çok maliyetli bir seçenek çünkü bülten 3 sene geride (yaklaşık olarak) yani sizin statünüzü 3 sene minimum korumanız lazım. F1 i burdan alırsanız ülkeye giriş çıkış yapabilirsiniz ama abd içinden statü olarak f1 yaparsanız orda kalmak zorundasınız tüm süreç boyunca. Aslında bu kararı maddi imkanlarınız ve green card alana kadar Türkiye'ye gelip gitmek istiyor musunuz ona göre vermeniz lazım. Bana sorarsanız bir an önce aos seçeneği ile size uygun bir ilana başvurup başlatmanız çünkü ne kadar erken başvuru yaparsanız o kadar iyi... benm bildiğim şuanda f1 ile ilerleyen yok iki kişi harici herkes Türkiye'de... biz bültenin uygun bir aşamasında abd ye gidip minimum 60 gün sonra current olursak direk aos yapmayı planlıyoruz.

• @serel çok teşekkürler bilgiler için, izninizle özelden de birkaç soru sormak istiyorum.

• ⭐⭐

@charlotte @serel detaylı cevap vermiş. Süreç yaklaşık 40 ay sürüyor. Aos ile bültene göre 32 ay sürebilir. Tahmini rakam bunlar. Bazı kotaların bu vize türüne aktarılması yasa tasarısı falan var. Öyle olurda süreç çok hızlanır. Eğer geçerli bir abd turist vizesi varsa Aos seçeneği ile başvuru yapabilirsiniz. Bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Bülten müsaitliğine göre ülkeye girip F1 yapılarak statü sağlanıp süreç ilerletilebilir. Ama bülten sürprizlerle dolu. 🙂

• kesinlikle zorlu ve sürprizli bir süreç, söylediklerinizi dikkate alacağım, teşekkürler @selamibasaran

• @Burak-4 kardeşim yada abim selamlar yapmış olduğun yorumun üzerinden zaman geçmiş buna istinaden yazıyorum herhangi bir işlemi başlattın mi yada bahsetmis olgun aracı kurjm ile ilgili ulaşmış olduğun bir bilgi varsa bizlerle tekrar paylaşabilir misin teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @serel Sürece AOS seçeneği ile devam edebilmek için, LC fiiling edilmeden önce f-1 de olmamız gerektiğini söylüyorlar. Bu konuda net bir bilgiye sahip misiniz acaba ? bültenin uygun bi aşamasında abd ye gideceğiz demişsiniz ya bu yüzden sordum.

• @xkira7 merhaba aslında lc ile ilgili bir durum değil sizin abd de kalış sürenizi düşündüğümüzde ordaki statünüzü korumak asıl amaç. yani lc file edilmeden önce de sonra da f1 yapabilirsiniz bunda bir sıkıntı yok. öğrenci statüsü ile devam eden onlarca kişi var. maliyetli ama statü koruma açısından uygun bir seçenek. bu yazdığınız yöntemi eb3vize.com şirketi uyguluyor şirket olarak öyle uygun gördükleri için. bdv de böyle bir şart yok.

• @Koray283 Saydıklarınız içerisinde gerçekleşecek olan tek şey legal çalışamama kısmıdır, geri kalan her şey statünüze bakılmaksızın gerçekleşir. Göçmenlik bürosuna başvururken de premium process yaparsanız risklerin büyük kısmı ortadan kalkar.

Benzer Başlıklar

• 1448
  • 5
  • 2
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |