DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• ⭐⭐

@selamibasaran Yani LC onayı şu anda ortalama 10 ay + I-140 premium process le 20 gün desek, kabaca 12 ay desek bu sürece ve eğer şanslıysak seneye Ekim'de Current olduğu anda başvuru yapılsa güzel bir olay olur bence 🙂 Ankara durumuna göre çok geç randevu veriyorsa o dönem başka konsoloslukları denemek gerekecek. Eb3vize bu konuda destek olacağını söyledi. Kaldı ki biz ilk parti olduğumuz için aslında onların prestij işiyiz :)) Ellerinden geleni yapacaklarına eminim. Umarım araya ekstra saçmalıklar (Pandemi, savaş v.s.) girmez de yolumuzda devam edebiliriz.

• ⭐⭐

@tufank Doğrudur, ben de aynı şekilde 3 sene olarak kurdum kafamda. Bir de haberiniz var mı bilmiyorum ama şöyle bir yasa tasarısı var. 1992-2021 arasında senelik kontenjan ayrılmış ama kullanılmamış green cardların EB vize türüne aktarılması ve biriken yükün azaltılması ile alakalı. 2023-2024 döneminde yasalaşması bekleniyor. Bu yasa çıkarsa bizim de önümüz ciddi ölçüde rahatlayabilir. Bunu da yakından takip ediyorum şahsen :))

https://www.congress.gov/bill/118th-congress/house-bill/1535/text

• ⭐⭐⭐

@Riethian yok bunu duymamıştım. sadece 10k vize sayısının artık arttılması yönünde istekler olduğunu biliyordum ama bu yasa tasarısından haberim yoktu. güzel haberler gelir umarım. sürecin içerisine girince insan tüm detayalara hakim olmak istiyor 🙂 ben de son 1 ay içerisinde epey bir teknik terim öğrendim ve bir sürü kaynağı takip ediyorum 🙂 duyduklarımızı, bildiklerimizi veya öngörülerimizi burada paylaşmak epey faydalı oluyor / olacak.

• ⭐⭐

@tufank Aynen. Ben de aylardır gömüldüm bu bilgi yığınına. Ama ne ile uğraştığımızı bilmek gerek :)) En büyük tesellim Çinli veya Hintli değiliz :)) Yeni bilgiler öğrendikçe paylaşırım buradan.

• ⭐⭐⭐

@Riethian onlara zaten başvuruyu temelli kapatmış firmalar. Hindistan için current date 2009'u gösteriyordu. işe girinceye kadar insan elden ayaktan düşer 🙂

• ⭐⭐

Bugün itibariyle LC doldurulmuş,başvurumuzda LC süreci resmi olarak başlamış.2 gün içerisinde sponsor başvuruyu yapmış.

@selamibasaran, içinde söyledi: EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

Günaydınlar. Ben de dün ilk ödemeyi gerçekleştirerek BDV ile sürecimi başlatmış bulunuyorum. Kısaca özet geçmem gerekirse;
    DV 2024 sonucu sonrası alternatifleri değerlendirmeye başlamıştım.B1/B2 alıp elimde bulunsun diyerekten turist vize başvurusu için randevu aldım. Eb3 için iki şirketlede görüştüm. Aslında @eb3vize-com ile Charleston güzel bir lokasyon olarak görünüyordu. Fakat biz hanımla karar alma sürecini uzatınca ordaki açık slotlar kapandı. Daha sonrasında her iki firmanında açık pozisyonlarını takip ettim. Benim 2 tane küçük çocuğum olduğu için en azından 700 bin veya bir milyon nüfuslu şehirlerin çıkmasını bekliyordum. BDV de bu şekilde çok az iş çıkıyordu. Yine bir gün kontrol ederken depo işleri diye iki lokasyonda(chicago ve california) işler çıktı. Fakat Türkiyede depo işlettiğim için bu tür bir işin zor olacağını düşünerekten başvurmadım. Daha sonra BDV de çıkan Charlotte Mc Donalds işini gördüm. Şehri araştırmaya başladım burda @FreeWoRLD Fatih beyin yazdıklarını okuyarak şehrin uygun olacağını düşünerek bu lokasyona başvurmaya karar verdim.Fakat BDV de şöyle bir durum var bu şekilde büyük şehir çıkınca slotlar ya hemen doluyor yada dolmaya yakın işi kaldırıyorlar, reserve bazı soran kişilere sunuyorlar diye düşünüyorum. @tufank bey atlanta işi için slot açtırdığını okuyunca uzun uğraşlar sonucu Charlotte ya slot açmalarını sağladım. Slotu açınca iki tarafta online oluyor slot açıldığı bilgisi size veriliyor ve hemen başvuruyorsunuz.Yoksa bir başkası başvurup slotu doldurabiliyor. Dün de swift i yaparak ilk ödemeyi gerçekleştirdim. Ödeme teyidi alındığı için yazmak istedim. Herkesin sürecinde başarılar dilerim.Bir noktanın altını çizeyim kendileri ile çalışmasamda @denizci10 orçun beyin ilk webinarda aydınlatıcı bilgileri bu yola girmemizde ön ayak olmuştur.Kendisine ayrıyeten teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@tufank Aynen öyle maalesef 🙂 Ama senelerce ekmeğini yediler :)) 1990'dan beri varmış EB3. 21 yıldır Green Card'a başvuruyorum. Bilsem böyle bir vize türü var çoktan yola koyulmuştum :))

• ⭐⭐

@selamibasaran Tebrikler 🙂 Darısı başıma 🙂

• ⭐⭐⭐

@Riethian acaba bu tasarıda belirtilen kota aktarılma işlemi EB3-C kategorisini de kapsıyor mu? Çünkü orada 10k sınırı net bir şekilde belirtilmiş. Skilled ve professional için böyle keskin bir limit yok, bazı kategorilerdeki (örnekse family based ) kullanılmayan vizeler aktarılabiliyor ve kotanın üstüne çıkabiliyorlar.

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran hayırlı olsun tebrikler. PD iniz 15 Eylül oldu.

Bu arada paneldeki "files" kısmından ETA 9089 formunuzu indirebilirsiniz. (biraz geç yükleniyor beklemek gerekiyor )

• ⭐⭐

@tufank Tüm EB kategorileri için ama daha çok EB3-C. Zaten mantık havuz problemi gibi işliyor. Professional de artan kota Skilled a kayıyor, oradan artan kota da Unskilled'a kayıyor. Yani aslında Unskilled için 10K kota deniyor ama aslında o mali dönemde dağıtılan GC sayısı çok daha yüksek. 10K GC sadece standart ayrılmış olan.

• ⭐⭐

@Riethian çinli yada hintliler herhalde 15 yaşında başvursa 30 yaşında iş başı yapar. 🙂 Meksikalılar iyi ilerliyor yalnız o dikkatimi çekti.Hem senelikte baya vize alan oluyor EB3 ile.

• ⭐⭐⭐

@Riethian gerçekten öyle. bu vize türünün o kadar sakin olduğu dönemler varmış ki biz nasıl göremedik. o dönemlerde işlem süreleri çok daha kısaymış. neyse geç kalmış sayılmayız. ama ben DV lottery'den ümidi kestim. çıkarsa tabi ki büyük sürpriz olur. ilk defa bu kadar isteksiz başvuracağım DV'ye.

• ⭐⭐

@tufank Al benden de o kadar :)) Liseden beri başvuruyorum. Benim için de çok isteksiz bir başvuru olacak. Velev ki çıktı. Cepte ikinci bir silah olması iyidir :))

• ⭐⭐

@selamibasaran Aynen öyle Ankara'nın son 6 aylık ortalaması 6-7 civarı. Ki bu insanlar kim bilir ne zaman başvurdu. Bundan sonraki dönemde artacaktır.

• ⭐⭐⭐

PERM processing tablosu güncellendi. Bir ilerleme yok. Ortlama süreler biraz daha uzamış görünüyor. 311 gün olan ortalama LC değerlendirme süreci 323 güne çıkmış. Ortalama 498 olan LC audit süreci 513 güne çıkmış. LC değerlendirme süreci için PD 1 ay ileriye gitmiş, Audit review için PD aynı ayda kalmış. Yeni ve eski tabloyu aşağıya ekledim:

Yeni tablo: 08/31/2023

Screenshot 2023-09-15 at 19.03.57.png

Eski tablo: 07/31/2023

Screenshot 2023-09-15 at 14.10.11.png

• ⭐⭐

@tufank teşekkürler indirdim.İş yeri adresime baktım.Etrafını inceliyorum şimdi) her ne kadar en az 2 sene olsada bakalım okullara evlere 🙂

• ⭐⭐

@Riethian teşekkürler.Sizde eb3 ün öncü grubusunuz sizinkide yakın zamanda başvurulmuş olur.

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran tabi çevre kontrolü önemli. ben epey bir ev okul listesi çıkardım şimdiden. işe gidip geleceğim yolları bile biliyorum az çok 🙂

• ⭐⭐

@tufank Umarım bir şekilde mantıklı sürelere iner. Ekim Vize bülteni de gelmedi hala :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

44

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |