DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Benim oglum 4. sinifta su anda. Odevleri haftaici gunluk 15 dakika ingilizce veya mathematik quiz kagidi uzerinde soru cevaplamak ve 15 dakika sesli kitap okumak. Yani gunluk toplam yarim saat. Bazi gunler ise bilim, teknoloji veya sosyal bilimlerden odevleri oluyor ama hicbirisi 15 dakikayi gecmiyor. Bazilarini zaten okul otobusunde yapip bitiriyor eve gelinceye kadar. Haftasonlari ve tatil gunlerinde odev vermiyorlar.

• ⭐⭐⭐

@MySea burda kabus gibi ödev işi çocukların kendine ayıracak bir saati olmuyor bazen. Çok boş kalmaları da iyi değil ama aşırı olunca da çocuklara bezginlik geliyor.

• @bidünya Malesef orada oyle. Esimin yegenleri var Turkiye'de. Odevler ve ozel kurslar yuzunden cocuklar resmen hayattan sogumuslar. Daha ilkokulda kurslara falan baslamislar. Esim ne zaman baglanip gorusmeye kalksa ya odev yapiyorlar yada kursdalar.

• ⭐⭐

@MySea bizde sorun 15 dk da yapacağı matematik ödevini 2 saat süründürmesi ödev yapma alerjisi mi var nedir 😁

• ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya Malesef orada oyle. Esimin yegenleri var Turkiye'de. Odevler ve ozel kurslar yuzunden cocuklar resmen hayattan sogumuslar. Daha ilkokulda kurslara falan baslamislar. Esim ne zaman baglanip gorusmeye kalksa ya odev yapiyorlar yada kursdalar.

Ne yazıkki öyle. Burada veliler çocuklardan hırslı. Zaten küçücük çocuklar hırstna ne anlar. Çocukları üzerinden kendi egolarını yarıştırıyorlar. Herkes çocuğunun doktor avukat mühendis falan olmasını istiyor. Ama kimse çocuk ne istiyor, neye yeteneği var, kapasitesi ne diye bakmıyor. Yıllarca hayretler içinde izledim bu tip velileri. Ne çocuklarımı kursa gönderdim ne de not için baskı yaptım. Çocukların psikolojisi bana göre daha önemli. Yönlendirmek, fikir vermek, destek olmak lazım. Yarıştırmak değil.

• @MySea Hocam çocuklar için İngilizce öğrenmek kolay olsa gerek
    Ayrıca Türkiye de öğrencilere ödev verilmiyor ki sonuçta çocuk yerine velilere ödev veriliyor.

• @karakartal1453 Bu konu cok dogru sanirim...

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Green Kart cikip Jesus is Lord cularin saldirisina ugramak veya musluman terrorist sanilip yanlis istihbarat uzerine oldurulmek veya kavsakta 16yasinda biri tarafindan t bone oldurulmek veya Honduras mexika mafyasi catismasi arasinda kalmak.veya veya.hersey olabilir .cikacaksa hayirliysa ciksin.

👍🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

• @asilelif gramı şuan 300 galiba, iran abd durumlarından dolayı 350ye vuracak diyorlar(az önce okudum birşeyler), acaba dolara değil de altına mı yatırım yapsam diye düşündüm valla 😁😁

• @MySea bu örnekleri veren çok fazla Türk var malesef abd de yaşayan.. genel bir sıkıntı bence bu, hani şu kendilerini ‘Türk lerden uzak dur’ şeklinde bir şartlandırması varmış ya oradakilerin.. yani Türk lerden kazık yesen de bir merhabalaşmanın zararını çözebilmiş değilim, tanış konuş, ha baktın ki senden beklentileri var yardım falan etmek de istemiyorsun, birine bir hayrın da dokunsun istemiyorsun o zaman uzaklaşırsın ama yekten bu tavrı anlayamıyorum, çözemedim bu olayı ben, yerinizde olsam çok üzülürdüm heralde, insana kendini kötü hissettirmez mi böyle bir muameleye maruz kalmak ya 😔😔

• @asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Iyi günler dilerim herkese.. gününüz Aydin ola 🙂

Günaydın ablam hayırdır yeni mi uyandın

Onun gibi bisey uyku denilirse 🤗 bu aralar fazla aktiv degilim 🙂 1 ayim kaldi ondan sonra 7/24 sahalardayim 😂

• @aysegul Bizde bu tur davranislar artik bagisiklik yapti, acikcasi takmamaya calisiyoruz ama insani ister istemez uzuyor.

• @MySea demekki sadece Tr den değil Türklerden de kaçıyorlar 🙂 ne çektiler beee 🙂

• @haymatlos_ Vaktinizi bosa harcamayin o video ile... tutarli degil...

65inde kepenk idireceksem...

Turkiye'de ki emekliligi bir sekilde bitiririm. Zaten az kaldi...

Gecen ay yeri paylastigimiz abi emekli oldu... 1200 dolar maasi var...

Calismayacaksam ve coluk cocuk sorunum yoksa...

Donerim Turkiye'ye... 8-10 arasi maasin olur... Esinde benzer durumda ise... 15-20 arasi...

Tad alma duyusu azalmis, dunyevi keyifler yarim tat veriyor, guc az, eklemler tikdirdiyor 🙂 Yeter herhalde bu para 😃

• @semavi
    20 li yaşlarda da bile yeter o para 😀
    Sizin bu planınıza ek
    Güzel bir karavanla güzel ülkemizin karış karış her yerini gezmek ve belli süre o bölgelerde yaşamak isterdim

• ⭐⭐⭐

@karakartal1453 @MySea aslında öğretmenlerde biliyor o ödevlerin öğrencileri tarafından yapılmadığı. Ancak neden böyle sistem kurulu anlamak mümkün değil

• ⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@asilelif gramı şuan 300 galiba, iran abd durumlarından dolayı 350ye vuracak diyorlar(az önce okudum birşeyler), acaba dolara değil de altına mı yatırım yapsam diye düşündüm valla 😁😁

Bana da öyle geldi ama artık aklım almıyor neyin ne olacağı hiç belli degil tam bir güvensizlik ortamı hakim ne yazıkki 🤔

• ⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Iyi günler dilerim herkese.. gününüz Aydin ola 🙂

Günaydın ablam hayırdır yeni mi uyandın

Onun gibi bisey uyku denilirse 🤗 bu aralar fazla aktiv degilim 🙂 1 ayim kaldi ondan sonra 7/24 sahalardayim 😂

O zaman elinden geldiğince dinlen anlaşılan 1 ay sonra bunun acısı çıkacak 🤣

• ⭐⭐

Günaydın güzel insanlar

• ⭐⭐

@semavi imrenerek baktığım ve düşüncelerine değer verdiğim bir insansınız (video ile vaktimi harcamadım şöyle karşıma çıktı ne diyor diye baktım paylaşmak istedim) evet tr den emeklilik benimde yaşa bakıyor zaten herhalde gelirsek çıkarsa orada da şartlar olursa emekli olabilirim ama @MySea nin dediği gibi para çalışırken yapılan birikim oluyor emeklililik zamanı her gününüz güzel geçsin ve kolay gelsin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

179

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |