Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@orhan-cabarov merak etmeyin burayı 3 ciltlik seyahatnameye çevireceğim... 😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal o konuda bilgim var. Programı kurmaya çalışıyorum... eyaletler arası seyahatlerimizi uçakla yapacağız diğerlerinde de araba kiralayacağımız için rahat olacak... zaten şu da var biz abd ye dinlenmeye değil yorulmaya gidiyoruz... akşam yattığımız yeri bilmeyiz diye düşünüyorum...

• @denizci10 program oluştururken jetlagı da hesap ediniz derim. Arkadaşın dediği gibi kısa sürede uzun bir rota planı yapmışsınız. En iyi ihtimalle 3 4 gün saat farkına alışmaniz sürer. Araba kullanırken dikkat edin. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐

@fishmasteranil teşekkürler

• Biraz da gulelim 😁

FB_IMG_1643820294520.jpg

• Dun Munich aktarmali geldim. Alman polisi covid test sonucu sormadi ancak final ucus oncesi gate e girmeden onceki pasaport kontrolunde amerikali gorevliler sordu. Munich den aktarma yapacak olan arkadaslarin dikkatine...

• ⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader hocam ben şunu merak ediyorum. Aktarmalı uçuşlarda havaalanından dışarı çıkıp şehri gezebiliyor muyuz???

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 yapamıyorsun çünkü çıktığın zaman schengen vizesi olması gerekiyor ki tekrar hava alanına giriş yapmak için

• @denizci10, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@hasbelkader hocam ben şunu merak ediyorum. Aktarmalı uçuşlarda havaalanından dışarı çıkıp şehri gezebiliyor muyuz???

Gerekli vizeleriniz varsa transit zone'dan cikabilirsiniz. Transit zone'u tarafsiz bir bolge gibi dusunebilirsiniz. Kisa bir aktarma suresi icin havaaalindan cikmaya zaten degmez. Gideceginiz yer 1 saat surse geri donusu arti tekrar guvenlikten gecmesi vs 3 saate yakin zaman kaybettirir.10-12 saat gibi aktarma sureleri icin dusunulebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal @ayvalik10 aynen hocam yeşil pasaport olduğu için bizde ondan sordum. Amsterdam dan aktarma yapalım dedik 11 saatlik bir aktarma var da onu değerlendirelim diye düşündük hazır valiz taşımada olmayacak sırt çantası ile gezeriz...

• @denizci10 yesil pasaport sahibi olan kisilerin schengen vizesine ihtiyaclari olmuyor diye bir bilgi hatirliyorum ancak dogru mu emin degilim.

• ⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader evet doğru. Biz de ilk kez Aralık ayında tecrübe ettik çok güzel bir duyguymuş.

• @denizci10, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@sigmoidalmammal @ayvalik10 aynen hocam yeşil pasaport olduğu için bizde ondan sordum. Amsterdam dan aktarma yapalım dedik 11 saatlik bir aktarma var da onu değerlendirelim diye düşündük hazır valiz taşımada olmayacak sırt çantası ile gezeriz...

Bir ara Avrupa Birligi ulkeleri yesil pasaporta da online vize uygulayacak tarzi bir haber vardi. Oyle bir durum yoksa ve zaman konusunda sorun olmayacaksa cikabilirisiniz. Ama pasaport polisi biraz mirin kirin yapabilir.

• @denizci10 ben daha once AF ile 10 saat layover icin sormustum, Parisi gezip sonra donebilir miyim diye, evet dediler cunku yesil pasaport var. Son durumda pandemi sebebi ile pcr vs sorarlar mi onu ogrenmek lazim. Normalde AB ulkerinin cogu yesil pasaporta giris izni veriyor.

• ⭐⭐

@susam-hanım imzanıza bayıldım 😊 bu sene nasip olur inşallah

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist zaten abd ye giderken pcr olacağız ondan sıkıntı yok. çoğu avrupa ülkesi de aşılılara pcr istemiyor. onda da bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. zaten ana planımız o olmayacak ama orada sorarız evet derlerse çıkarız demezlerse de kalırız. çok da sorun değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Arkadaşlar tr- dulles bu hafta uçuşum var. Ocak başı covid oldum 7 gün sonra negatif testim de var. uçuş için yeterlimidir? Sağlıkçıdan mektup vs gerek varmı yada yeniden teste?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@savas hayırlı olsun umarım kazasız belasız uçarsınız bugün yazılan amerika ilk giriş yazısında detaylı anlatmış istersen bir göz at derim. En son ileti.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/göçmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giriş/1752

• Selam. Son zamanlarda Amerika-Frankfurt-Turkiye ucusu yapan oldu mu? 2 doz asililarin durumu, PCR testi ve Frankfurt havalimaninda karsilasilan durumlarla ilgili olagan disi bir sey var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |