Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gok334 tüm avrupa ülkelerinde transit vize sadece havalimanından çıkıp tekrar girersen isterler

• Üç kişilik bir aile için en uygun uçak bileti nasıl alınır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mahmut3588 ne zaman uçacaksın çocuk kaç yaşında hangi eyalete gideceksiniz bu soruların cevaplarını yazarsanız size bilet bakarız site istiyorsan

skyscanner.com

google flight

• ⭐⭐⭐⭐

19 Nisan ‘da yemin törenim sonrası pasaport ve isim değişikliği nedeniyle yapılacak işlemler sonrası 28 Mayıs 2024 ‘de İstanbul’a uzun süreli dönüş yapıyorum. Oryantaston dönemim sonrası alışabilirsem Türkiye’de yaşayan Abd vatandaşı olarak hayatımı sürdürmeyi düşünüyorum. Uçak fiyatları Mayısta başlayan yüksek sezon nedeniyle pahalı Thy tek gidiş 1450 usd civarı . Miami den İstanbul’a Frankfurt aktarmalı 980 dolara Lufthansa hava yollarından buldum. Bagaj durumu da Thy ile aynı durumda . Bu ara uçak yolculuğu düşünenlerin erken davranmasında fayda var .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 bir gün öncesi 745 dolara var bilgin olsun tek tek alsan da bekleme süresi daha az olur aynı paraya geliyor

daha da altında çıktı

tüm ay bakarsan 550 dolara kadara düştü

• Arkadaşlar amerikaya giderken veya gelirken,aktarmalı uçuşlarda aynı veya farklı şirket ile uçtuğumuzu varsayarsak her uçaktan indikten sonra bagajımızı kendimiz alacağız değil mi?Daha önce hiç seyahat etmediğim için bir bilgim yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kngslyr06 aynı firma da olsa farklı firmada olsa indiğin şirket senin valizini bineceğin şirkete kendisi vereceği için sen hiçbir zaman arada valizi görmeyeceksin.

Türkiye - Amerika arada aktarma bile olsa yukarıdaki gibi oluyor.

Ancak aşağıdaki şekilde bilet alırsan ozaman sen alacaksın.

Türkiye - Almanya bir bilet aldın sonra Almanya - Amerika ikinci bir bilet alırsan

• @ayvalik10 Anladım tek bilette ne kadar aktarma olduğu önemli olmadan valizimi son durağa kadar,Amerikaya kadar onlar aktarıyor.
    Ancak ayrı ayrı biletler alırsam valizimi kendim alcağım.
    Doğru anladım değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kngslyr06 evet aynen bu şekilde oluyor şirketlerin bağlı olduğu ortak isim star alliance diye geçiyor yani sen istanbul thy almanya gittin oradan lufthansa amerikaya gittin işte sistem sen istanbula amerikaya sanki thy ile uçtun gibi görüyor.

• @kngslyr06 evet

• Teşekkürler arkadaşlar.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Arkadaşlar, Amerika'ya giderken bilet almak için kullandığınız,memnun kaldığınız,güvenli internet siteleri hangileri acaba?

• @kngslyr06 skyscanner,kayak populer siteler ancak bu sitelerde fiyat kiyaslamasi yaparak,en uygun fiyati gordugunuz havayolunun resmi sitesine once uyelik kaydi olusturun (bilet yonetimi icin,ileride iptal veya degisiklik yapmak isterseniz) sonrasinda havayolunun resmi sitesi uzerinden biletinizi satin alin, boylece araci sitelerin komisyon masrafinindan kacinabilirsiniz.

• @pulcet Teşekkür ederim,peki Amerika için bilet alıcam THY'den almak için THY sitesine girdim bilet alıcam fakat direk uçak olmadığı için 2-3 adet uçak/firma değiştiriliyor ya gidene kadar,THY sitesinden bilet alırken tüm diğer firmalar için de bilet alınıyor mu / alınmış olunuyor mu? Yani aracı sitelerde gördüğümüz her aktarmada farklı firmalar gösteriliyor ve hepsi için bilet almış oluyoruz. THY resmi sitesinde de bu şekilde mi oluyor peki? Hiç tecrübem olmadığı için soruyorum k.bakmayın.

• @kngslyr06 her havayolu sırketı hergun her destınasyona ucmuyor yada rantabl olmadıgı ıcın ucmayabiliyor. Codeshare denilen ayni destinasyonda ucan sirketler gunleri/ucuslari kendi aralarinda paylasabiliyorlar. Bu sirketlerden birisinden aldiginiz bilet diger sirketi/sirketleri de kapsiyor. THY bileti aliyorsunuz ama ucusun bir kismini Delta ile yapiyorsunuz gibi. Burada en onemli nokta eger Turk vatandaslarindan vize isteyen bir ulkeden transit gececekseniz transit vize talep edip etmedigini arastirmaniz ve en onemlisi ozellikle ucuz biletlerde olan bir durum oldugu icin yaziyorum, aktarma ulkesinde farkli havaalanlarindan bilet kesilebiliyor. Bu durum eger vize talep eden bir ulke aktarmali ucuyorsaniz basinizi cok agritabilir. Istanbul icin gelis ucusunuzu S.Gokcen ve gidis ucusunuzun Istanbul havalimani olmasi gibi dusunebilirsiniz. Bazi vize talep eden ulkeler,eger USA vizeniz varsa transit vize talep etmiyor ama bu ucak bileti aldiginiz icin sizi topraklarina kabul edip,baska bir havaalanina gitmenize izin verecekleri anlamina gelmiyor.

• @kngslyr06 ilk defa bu şekilde bir bilet alacaksanız ve tecrübeli değilseniz, olası aksilikler ve yaşamanız muhtemel sıkıntıları önlemek adına tecrübeli bir biletleme acentesi ile veya bileti almayı planladığınız havayolunun çağrı merkezini arayarak biletinizi düzenlemenizi tavsiye ederim.

Muhtemelen ilave servis ücreti ödeyeceksinizdir bu şekilde bilet alırsanız ancak sahip olduğunuz pasaport/vize türüne göre pasaport kontrolünde yaşamanız muhtemel aksilikler veya tekrar bilet alma gibi maddi/manevi aksiliklerin önüne geçecektir. İyi yolculuklar

Benzer Başlıklar

• 16
  • 38
  • 1
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

41.1k
Users

4.4k
Topics

426.9k

| | | |