Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• @Yıldıray81 Tek biletle aktarmali ucus yapilir. Ayri biletlerle yapilamaz.

• @ATS16 çok teşekkürler cevabınız için. Sizlere de bol şanslar :))

• @Hope-Breaker
    Slmlar hayirli olsun hakkinizda.telas yapmayin bizden de istemediler parmak izi de almadilar greencardimiz 1 ay sonra elimize ulasti hicbir sorun yasamadik.

• @uraz-mert çok teşekkürler umarım bir önce kartım elime geçer 🙂

• @ATS16 burada bir güncelleme yapayım, diğer kullanıcılar ileride belki faydalanabilir.

03.04.24 Çarşamba günü lokal saat ile akşam üstü Los Angeles’dan giriş yaptık, 09.04.24 Salı günü sabahı Google’dan kaldığımız yere en yakın rastgele seçtiğim Social Security Administration ofis’e giderek (randevusuz, girişteki numaratörden numara alarak) görevli ile görüşerek SSN numaramızı sözlü olarak öğrenmek istediğimizi söyledik. SSN numaralarımız atanmış, hem ben hem de eşimin numaralarını sözlü olarak söyledi memur ve not almamızı istedi. Fiziksel kartın basımının yapıldığını, 2 hafta içerisinde verdiğimiz adrese teslim edilmesinin muhtemel olduğunu söyledi memur.

Öğleden sonra Bank of America’da bankada randevumuz vardı, daha önceden açılmış banka hesabımız mevcuttu, hesap içerisinde SSN numaralarımızı tanımlamalarını istedik. Fiziksel olarak SSN kartı görmeleri gerektiğini ve ancak bu şekilde sistemde güncellenebileceğini iletti bankadaki görevli. Türkiye’ye döneceğiz 2 gün sonra, bir sonraki gelişimizde fiziksel kart ile gerekli güncellemeyi yapacağız.

Kredi kartı başvurusu ile ilgili banka görevlisinin fikrini sorduk, hali hazırdaki banka hesabımız ve hesap hareketleri nedeniyle unsecured kredi kartı başvuru yapmamızın daha mantıklı olacağını, red gelirse secured başvurusunu yapmanın daha uygun olacağını söyledi. Beyan ettiğimiz gelir ve diğer bilgilere göre başvurumuzu aldı, o esnada sistemden sonucu ileteceğini söyledi. Biz Türkiye’ye döneceğimizi ve Türkiye’den yapacağımız alışveriş & kredi kartı ödemeleri ile kesin göç etmeden önce kredi skoru oluşturma niyetimiz olduğunu söyleyince yine unsecured olan “BofA Travel Rewards” kart tipine yönlendirdi. Bu kart tipi ile TR’den yapacağımız alışverişlerde kur farkından etkilenmeyeceğimizi söylemesi bizi de ikna etti. Başvuru sonucu hem bana hem eşime ayrı ayrı USD 2.000 limitli kredi kartı onaylandığını ve ilettiğimiz adrese fiziksel kartın gönderileceğini iletti.

• @Serapp teşekkürler yönlendirmeniz için. Burada yazdığınız “USPS’e adres bildirimi yapın” konusunda biraz daha detay verebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@ATS16 hayırlı olsun kartınız, secured karta gerek kalmadan sorununuz çözülmüş. Ne zaman yerleşmeyi planladığınızı bilmiyorum ama daha zaman alacaksa 1-2 ay sonra başka bir kredi kartına daha başvurmanızı öneririm eğer burada kartı yönlendirebileceğiniz bir adresiniz varsa

• @ATS16 sakin o karttan vazgecmeyin. Bofa size ileride bu kart yerine size cash point vs gibi bir oneride bulunacak lakin o travel karti iptal edip sizi yenisini verecekler. Sorun su ki travel karti ABD disinda ekstra bir ucret odemeden kullanabiliyorsunuz yani harcamalariniza ekstra bir ucret yansimiyor. Diger vercekleri kartlar icin ABD disi firmalarda yaptiginiz harcamalarda sizden ekstra % alacaklar. Travel kart yillik ucreti olmayan bir kart, sakin birakmayin.

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim bu süreçteki yönlendirmeleriniz için. ABD’ye taşınma sürecini belirleyecek olan konu iş bulma süreci olacak, adım adım süreci devam ettireceğiz. Umarım sonu hayırlı olur 🙏🏻

• @cnpist teşekkürler tavsiyeniz için, ilerleyen süreçte aklımda bulunduracağım tavsiyenizi 🙏🏻

• @ATS16 ayni karttan bende de var. Cok saglam kart. Puan vs de kazandiriyor.
    BofA hesabini actigimda basvurmustum 4400 usd limitli kart vermisti, simdi limit 7700e cikti. Wells Fargo hesabini gorduklerini zannediyorum,yoksa baska bir aciklamasi yok.

Esime 1000 dolarlik verdiler,abd banka hesabi gecmisi cok az diye.

• @charon kart çok hızlı bir şekilde basılmış ve bugün kargoya vermişler. Umarım USPS de aynı hızla ve sorunsuz bir şekilde ilettiğim adrese ulaştırır kartı. Teşekkürler 🙏🏻

• ⭐⭐

@ATS16, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@Serapp teşekkürler yönlendirmeniz için. Burada yazdığınız “USPS’e adres bildirimi yapın” konusunda biraz daha detay verebilir misiniz?

Rica ederim. USPS konusu şöyle

ABD’de adres değiştirdiğiniz zaman bazı kurumlara yeni adresinizi bildirmek gerekiyor. USPS de onlardan biri:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/50793

Yalnız burada bir konu var, biz adres değiştirmedik. Bu zaten ABD'deki ilk adresimiz.

BofA’dan talep ettiğimiz kredi kartı adrese gelmeyince acaba USPS ye adres bildirmemiz mi gerek diye düşündük. Kredi kartı gelmeyince bankanın müşteri hizmetlerini aradık hemen Fedex ile 1 günde gönderildi.

Daha sonrası için gerekli olur diye web sitesinde üyelik açıp profile adres girdik. Bu işlemden sonra herhangi bir posta adresimize gönderilmediği için henüz bu bilgiyi teyit etmiş değiliz.

Sizin kartınızın basıldığını okudum, umarım kart gelir ve bir sorun yaşamazsınız. Kolay gelsin.

• @selamibasaran %99.99 zor olacak ama götüreceğiz ayrı kalamam onlardan 🙂

• @Darwin %99,99 onları da götüreceğiz, zira dediğiniz gibi eve geç gelsek bile çok nazlanıyorlar ayrı kalmayı bizi unutmaları ihtimalini göz önüne almak istemyiyorum. Bi çıksında tabi orası ayrı konu

• This post is deleted!

• Herkese selamlar, 14 Nisan 2024 tarihi itibariyle Dulles Airpottan Washington Dc’ye giriş yapmış bulunuyorum. 2 buçuk saat kadar pasaport sırası beklemem dışında bir sorun yaşamadım. Saatlerce tek bir vezne çalıştı sonra halimize acıdılar heralde ve 2-3 vezne daha açtılar. Sıra bana geldiğinde siyahi ‘Wells’ adında bir arkadasa sarı zarfımı ve pasaportumu verdim. İnanılmaz hızlı İngilizce konuştuğu için ‘Biraz yavaş konuşabilir misiniz?’ dedim, sağolsun kırmadı beni 🙂
    Sonrasında daha net anlayabildim söylediklerini, uçakta hiç uyumamanın, bir gece önce de eşim, dostum akrabalarımın sagolsunlar yaptığı vedalardan dolayı uykusuzluktan pilimin son güçleriyle lütfen bir an önce sorunsuz bitsin diye dua ediyordum. 10 bin doların üzerinde paramın olup olmadığını sordu. ‘’5 bin usd nakitim var banka hesabımda da bir o kadar param var’’ şeklinde cevap verdim.
    Sarı zarfı açtı ve kağıtları tek tek incelemeye başladı, sağlık muayenemle alakalı cd yi isteyip istemediği sordum. ‘Sende kalsın onu sakla’ dedi. Sonra uçuş numaran kaçtı dedi, Tk007 dedim. Biraz daha kağıtları inceledi, bilgisayardan bi 2-3 dakika kadar birşeyler yaptı ve pasaportuma mühür bastı. ‘Hepsi bu kadardı kendine dikkat et’ dedi ve teşekkür edip valizimi almaya gittim. Valizimde yiyecek birşeyler, bir sürü de antibiyotik ilaç vitaminler vs vardı. Valizle alakalı herhangi birşey sorulmamıştı zaten. Sonrasında valizimi aldım, dışarı çıktım arkadaşım beni almaya geldi.
    Dc ve Maryland çevresinde ilk birkaç günümü geçirdim. Giriş yaptığım günden itibaren 3-4 gün geçti bu süre zarfında banka hesabımı açıp hattımı çıkarttım. Sırada ehliyet, ssn’in elime ulaşması ve iş bulmak var. Umarım herkesin süreci sorunsuz şekilde tamamlanır. Saygılar 🙏🏻

• @kotanzii Yeni hayatınızda başarılar diliyorum.

• Herkese selamlar, anca kafami toparlayip birseyleri yazma zamani buldugum icin aklimda kalanlari neler yapip yapamadiklarimi aktarmaya calisacagim.
    16Nisan IST-JFK ucusu ile oglen 11:30 gibi esim ve ben inis yapmis bulunduk. Ucus cok kalabalikti ve benim boyum biraz uzun oldugu icin standart koltuklarda biraz zor da olsa onca sureyi gecirip nihayet inis yapabildik. 2 saat kadar kontrol sirasinda bekledik. Sonrasinda kontrolde polis memuru zarflarimizi aldi uzerimizdeki nakit miktarini sordu( fazla getirmemistim zaten) evraklari sisteme yukledikten sonra damgalari basarak. 1 sene gecerli oldugunu 90gun icerisinde belirtilen adreslere greencardlarin gelecegini anlattiktan sonra hicbir odaya goturulmeden “ welcome” diyerek bizlere gecisi verdi. 1 haftaligina NY de vakit gecirecegimiz icin Downtown bolgesinde tuttugum otele gecmek icin JFK den airtrain ile Jamaica stationa gecis yaptik, Jamaicaya inince Airtrain icin kisi basi 8$ odeme yaptiktan sonra subway ile ulasim icin 7gunluk sinirsiz metro kartlarini aldik(34$ kisi basi) J hatti ile Jamaica-Canal St arasi aktarmasiz gecisi yaptik. Bu guzergahi kullanmak isteyen olursa bir fikir sahibi olabilir en azindan. Ben sinirsiz kart almamin sebebi metro kullanmak sehirde kaybolmak hosuma gidiyor 3 gunde bile fazlasiyla isimi gordu. Birkac gun ufak ufak dolandiktan sonra bugun PNC banka gidip durumu anlatarak hesap actirdim sagolsunlar cok da yardimci oldular. Sadece ssn gelince sisteme islemen gerekecek diyerek uyardilar. Debitcard olarak kart onayi verdi fakat kalmak icin belirttigim adrese gidecegini soyledi. Internet app i kurdurup oradan takibi nasil yapacagimi anlatti ve Zelle olayini aktif etti. Kredi karti olayi hic aklima gelmemisti onu da artik sonra hallederim diye dusunuyorum. T-mobile dan da hat almak icin gitmistim fakat social number olmadigi icin prepaid hat verdi aylik charge yapilacak sekilde. Simdilik yapabildiklerim bu kdar belki dogru belki yanlis birseylerin cabasi icine girmeye basladik🙂 artik gordukce yasadikca birseyleri anlamaya calisacagiz. Tekrar farkli birseyler olursa yazmaya calisacagim. Simdilik hoscakalin.

• Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.1k
Users

4.4k
Topics

427.0k

| | | |