Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• ⭐⭐

@korkmazunal DS 260 formunuzdan bakabilirsiniz. Tabii SSN talep etmiş olmanız başvurunuzun alındığı anlamına gelmeyebiliyor, bu sene bu konuda aksaklık oldu.

• @lumos, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@korkmazunal DS 260 formunuzdan bakabilirsiniz. Tabii SSN talep etmiş olmanız başvurunuzun alındığı anlamına gelmeyebiliyor, bu sene bu konuda aksaklık oldu.

Ds 260 formuna ulaşamıyorum sorun orda.

Bir post önceki arkadaşı verdiği siteye vaktım herhangi birşey çıkmıyor

• ⭐⭐

@korkmazunal formu en başta kaydetmediyseniz tabii bilemezseniz. Bunu kontrol edebileceğiniz (DV için) başka sistem yok bu arada, hafızaniz hariç. Açıkçası bir önemi de yok, iki hafta içinde postaneye gelmezse ofise gidip bilgi isteyebilirsiniz, tabii GC de görmek isteyebilirler, o zaman eğer bir hata olmuşsa başvurunuz tekrar alınır. Daha evvel de söylediğim gibi başvurmuş bile olsanız sorun çıkabiliyor siz daha yeni gitmişsiniz henüz beklememiz lazım.

• Arkadaşlar selam 27.01.2024'te ilk girişimi yaptım geçtiğimiz hafta greencardım teslim edildi ama SSN ile ilgili herhangi bir şey gelmedi. DS260'ta kart istediğimi belirtmiştim. Sizce bir şey yapmalı mıyım biraz daha beklemeli miyim?

• @Önder-Bilgiç 5-6 hafta beklemek için fazlasıyla yeterli bir süre. SSA ofisine gidip numaranın gelmediğini söyleyebilirsiniz. GC yanınizda olsun

@korkmazunal formu en başta kaydetmediyseniz tabii bilemezseniz. Bunu kontrol edebileceğiniz (DV için) başka sistem yok bu arada, hafızaniz hariç. Açıkçası bir önemi de yok, iki hafta içinde postaneye gelmezse ofise gidip bilgi isteyebilirsiniz, tabii GC de görmek isteyebilirler, o zaman eğer bir hata olmuşsa başvurunuz tekrar alınır. Daha evvel de söylediğim gibi başvurmuş bile olsanız sorun çıkabiliyor siz daha yeni gitmişsiniz henüz beklememiz lazım.

Ofise gittiğimde başvurum gözükmüyordu. Yeni başvuru yaptım şu an kartım(kağıt olarak var normal kart olarak gelecek mi bilmiyorum) elimde.

• ⭐⭐

@korkmazunal SSN kayıt gibi oluyor, geldiyse sorun yok.

@korkmazunal SSN kayıt gibi oluyor, geldiyse sorun yok.

Aynen geldi bu seferde online access code bulamıyorum. Mail ile gönderdik denşyor ama mailde öyle birşey yok. Yeni kod istiyorum gelmşyor. Hesap kimlik doğrulaması yapmaya çalışıyorum ki onu yapmıştım zaten sistemden atıyor. Mailimdeki her maile tek tek baktım yok

• @datanist ABD'de değilim Türkiyeye döndüm ne yapabilirim?

• @Önder-Bilgiç Benim de ssn geldi greencard gelmedi henüz 🙂

• @ayvalik10 merhaba, o 1 yıllık süre ilk giriş tarihinden itibaren mi geçerli yoksa sağlık raporu tarihinden itibaren mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Movistar74 sağlık raporundan itibaren 6 ay içinde amerikaya giriş yapmalısın. Amerikaya ilk girişinden itibaren de pasaportuna vurulan mühür senin pasaportunda ki vizen 1 yıl geçerlidir diyor zaten 1 yıl içinde de Green kart kart olarak eline geliyor

• Amerikaya geleli 4 gün oldu DS260 formunda SSN istediğimi söylemiştim. SSA ofisine gitmeme bu anlamda gerek var mı acaba?
    Bilgilendiriseniz Çok sevinirim iyi günler.

• ⭐⭐

@madeby Hoş geldiniz. İki hafta içinde SSN size postalanmazsa gitmeniz gerekir.

• @lumos Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@madeby 21 gün içinde gelmez ise ozaman gitmeniz gerekiyor.

• @madeby gec bile kalmissin ben indigimin 1 saat sonrasinda direk newark ssa da basvuru yaptim pazartesi gunu saat 11 gibi.Ertesi gun clifton ssa dan ogrendim numarami cuma gunu hem ehliyetim hemde ssn card elimdeydi.Beklemeyecen amerikada yoksa sonsuza kadar kalirsin

• ⭐⭐

@Henry-bloor Kacirdiginiz nokta şu; kurallara göre uygun olan size verilen vize paketindeki tavsiyeye uyup ülkeye girişten itibaren olan iki haftayı/ on iş gününü beklemektir. Sizin tavsiye ettiğiniz yöntem nedeniyle bu sene bir çok kişi mağdur oldu. Nasıl olduysa ülkeye ayak basan ofislere attı kendini (!), sanırım bir kaç yanlış yönlendirmeden kaynaklı bu davranış. Kural dışı davranıp bir kurumu meşgul etmeyi önermek istemezsiniz sanırım. Hakkınızı aramakta ve tabii ki süreçleri hızlı takip etmekte fayda var ama bu demek değildir ki daha posta yoldayken gidip SSN sözlü olarak öğrenmek bu işin bir parçası olsun. Her SSA ofisi aynı olmayabilir, daha yeni ayak basıp baskı yapmak da çoğu zaman olumlu sonuç vermez. Fark etmediğiniz bir diğer durum bu sene SSN taleplerinin bir çoğunun her ne kadar formlarda talep (DV özelinde bilhassa) edilse de sistemlerde gorunmemesidir ve sistemin bunu anlamasi için de zamana ihtiyaç vardır ki yeniden talep edilsin, yoksa boşu boşuna süreçler sekteye uğramakta. Örneğin bu sebeple bazı kimseler “hemen” sözlü olarak SSN I öğrenemeyince görevlilerin yönlendirmesiyle ikinci kez SSN talep etmek zorunda kalmıştır bunun sonucu olarak cakisan postalama süreci sekteye uğrayarak insanların aylarca bir şey elde edememesine neden olmuştur. Evet SSN ile bir çok iş halledilmekte ama bazı kurumlar doğrudan kartın kopyasını istemektedir, bu nedenle sadece numarayı ogrenmek bile yeterli olmayabilir…

• @lumos dediğim gibi ben belki 5 tane ssa gezmisimdir numarayi ogrenmek icin ama cliftondaki abi verdi numarayi hemen gittim ehliyet aldim.Dil bilmeyen kendini anlatamayan biri sıkıntı yasamis ise bu herkesin yaşayacağı demek degildir save sistemine dustugu an numaraniz hazirdir.Dil bilmeyen arkadaslar bir destek alsinlar islerini oyle halletsinler.

• ⭐⭐

@Henry-bloor Dil bilmekle konunu ilgisi yoktur. Bes yer gezmek de sorunun ta kendisidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.3k

| | | |