Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@mel @crazycells new yorkda yaşıyor

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@saulgoodman benim sorumla alakalı hiçbir şey göremedim bu başlıkta ama?

• KCC'den gelen evrak mailine 13.12.2019 tarihinde dönüş yaptım. KCC'den auto reply maili de döndü, ama bir türlü evraklarınız onaylanmıştır maili dönmedi ve vize tarihim de belirlenmedi.
    Case numaram 13xxx, sizce korkmaya başlamalı mıyım:)

• Yasaklı

@grkmtpc korkulacak bir şey yok sadece bekleyeceksiniz.. "bu kadar basit" demek geliyor içimden ama en zor kısmı bekleme kısmı

• @mhepekiz DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Şimdi diyeceksiniz ki "Aldın vizeyi de sıra buna mı kaldı" 🙂 Haklısınız da çok şeyi hesaplamaya çalışıyoruz işte.

Mülakatin olumlu geçmesi durumunda karı koca toplam ne kadar nakit götürürsek sıkıntı yaşamıyoruz? Her birimiz için ya da ikimizin ortak bir limiti mi var? Ya da beyan ettikten sonra bir limit sıkıntısı yok mu? Deneyimi olan arkadaşlar ne der

Umarim mulakatiniz cok rahat gecer ve vizeyi alip yeni hayatiniza mutlulukla baslarsiniz.

Eger sorunuz ABD girisindeki beyan limitine dair ise;
    $10,000 (onbinUSD) ve ustunun beyan edilmesi gerekiyor.

Bu tutar, yolculuk eden ailenin toplam limiti (kisi basi limit degil). Yaninizdaki toplam para bu limitin uzerinde ise beyan formuna(ucakta dagitilir veya indiginizde giris salonunda bulabilirsiniz) yaninizdaki toplam tutari yaziyorsunuz. Daha sonra pasaport/vize kontrolunden sonra sizden ek bir beyan formu doldurmaniz istenebilir. Gocmen oldugunuz ve yeni bir hayat kurmaya geldiginiz icin yaninizda limitten fazla para getirmeniz dogal karsilaniyor. Buradaki tek cekince yuklu miktarda nakitle seyahat etmek olabilir.

P.S. Yaninizda limitten fazla para varsa beyan edin, olasi bir rastgele aramada uzerinizde bulunursa basiniz agrir. Bir de beyan etmediginiz nakdi ertesi gun goturup bankaya yatirmaniz da garip olur.

• Arkadaşlar merhaba, konsolosluğa iki ayrı hesap dökümü götürebilir miyiz? Benim ve eşimin ayrı ayrı.

• Yasaklı

@sharm tam da buydu merak ettiğim yani 20 bin de götürsek "Göçmen olarak geldik" beyanı yeterli oluyor.

Teşekkürler

• Yasaklı

@cosmopolis götürebilirsiniz ama gerek olmayabilir asıl talihlinin kaynakları yeterliyse.

@sharm tam da buydu merak ettiğim yani 20 bin de götürsek "Göçmen olarak geldik" beyanı yeterli oluyor.

Teşekkürler

Dogrudur.
    Zaten ayni gorevli sizin sari zarflarinizi alacak ve "hosgeldiniz" diyecek, yeni bir hayat kuruyor oldugunuzun farkinda olacaktir.
    Rica ederim.

• Yasaklı

@sharm bana kendi ülkeme girerken "Hoşgeldiniz" demiyorlar ya 🙂

@sharm bana kendi ülkeme girerken "Hoşgeldiniz" demiyorlar ya 🙂

😊 evet bu konudan ben de muzdaribim, giriste de cikista da hep monolog yapmak zorunda kaliyorum "merhaba, tesekkurler, kolay gelsin vs" sanirim ek mesai ile cok calistiriliyorlar. Buraya gelirken ise "welcome back/welcome home" demelerini takdir ediyorum.

Bu arada, CBP officer gumruk beyan formunda $10K ustu beyanda bulundugunuzu gorunce sanirim surada bahsedilen formu doldurtacak:

• Yasaklı

@sharm burada hepimize potansiyel suçlu için baktılarından olsa gerek..

Teşekkürler bilgi için

• @mhepekiz peki faklı günlerde alınması bir sıkıntı oluşturabilirmi? ben bir yerden ödeme bekliyorum. o yüzden birkaç gün sonra alacağım.

• Yasaklı

@cosmopolis farketmez. Önemli olan gerçek bilgilerle gitmek 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Teşekkürler desteğin için ama orda mülakat esnasında ilk gişenin arkasında duran, herkesi alabildiğine aşağılayan, çakma sarı saçlı ve burnundan kıl aldırmayan ama besbelli Türk olan 30'larında bir yavşak vardı ki resmi belgelerimi çöpe attı. Ben ondan sonuna kadar hesap soracağım. Daha şimdiden harekete geçtim bile. Lütfen siz de Türk olmasına rağmen ABD elçiliğinde köpeklik yapan böyle kraldan çok kralcı tipleri ihbar edin. Yoksa ABD dünyanın en özgür ve en yaşanılası ülkesi.

Siz once eksik belgelerinizi gonderip vizenizi alin bence, vizeyi aldiktan sonra istediginiz kisileri sikayet edebilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@saulgoodman benim sorumla alakalı hiçbir şey göremedim bu başlıkta ama?

sanirim sayin @saulgoodman , o baslikta bu konuyu tartismak daha uygun olur diye linki gonderdi...

• ⭐⭐

@mhepekiz DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Teşekkürler

Sorunuzu yanlış anlamışım, kusura bakmayın.

• Bana hala KCC den evrak maili gelmedi, Evrak maili almadan mülakat tarihi alan var mı,Eğer mail gecikirse Nisan mülakatını mı kaçırmış mı oluyorum?
    KCC'ye geçen hafta mail attım dönüş şu şekilde oldu.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

• Yasaklı

@israfil islem bitmeden mülakat tarihi alamazsınız. Beklemekten başka çare yok. Dahası 15xxx numaranız daha current olmadı ki? Bu ay sonunda mülakat tarihiniz gelebilir nisan için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |