DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar

1. Sputnik V aşısı geçerli mi?
    2. Daha önceki yıllarda 2 doz Sputnik V aşısı olmuş birinin bu yıl içinde hatırlatma dozu olarak kabul edilen aşılardan(sinovac) olmuş olması yeterli mi?

• @erb

1-Sputnik V CDC tarafından onaylanmamış bir aşı https://www.cdc.gov/vaccines/programs/iis/downloads/Preview-Non-US-COVID-19-Vaccine-Administration-Codes-20230228.xlsx (Pandemic Non-US Vaccine not Authorized by WHO - not counted toward immunity in US)

2-Son 12 ay içerisinde CDC tarafından onaylanmış bir doz aşı olmanız göçmen vize sürecinize devam etmenizi sağlayacaktır, Sinovac aşısı bu kriteri karşılıyor. https://www.doctorun.com/tr/covid-19

Emin olmak için Doctorun’a (Unganlar) email atarak iletişime geçip teyit edebilirsiniz. Bol şans

• @ATS16 unganlara 3 gün önce mail yoluyla iletişim kurdum ve dönüş alamadım sizin bilgilendirmenizden sonra da belirtilen saatlerde telefon yoluyla iletişim kurmaya çalıştım ama ulaşamadım.
    Durumumuzu özetlersek;
    eşim şu anda sırbistanda ve orada sadece hatırlatma dozu olarak aşı yapıldığını söylediler ve verecekleri evrakta hatırlatma dozu olarak yazacak. unganlar randevumuz 1 temmuzda eğer kabul etmezlerse hatırlatma dozu olarak gözüken aşının üstüne 2.doz diye aşı yapmayabilirler. Nasıl bir yol izlemeliyiz. ayrıca 2 doz aşı olması gerektiği hakkında dönüş yapılırsa iki aşı arasından 4 hafta olması gerektiği için 1 temmuzdaki randevuya yetişmeyebilir 2 gündür arada kaldık. Daha önce buna benzer deneyim yaşayan biri var mı?

• @erb DV2024 talihlilerinden @yusufalak ve @salih-atilla'nın 06.06.24 Perşembe günü (yarın) Unganlar'da sağlık muayeneleri var. Kendileri ile haberleşirseniz, o telaşları içerisinde sorunuzu Unganlar'a sormaları ve cevabını almaları hususunda size yardımcı olabilirler belki. Belki o esnada özel DM'den cep telefonlarınızı karşılıklı edinebilirseniz telefonda kendiniz bile Unganlar görevlilerine sorabilirsiniz. Alacağınız cevaba istinaden son durumu buradan da yazarsanız gelecekteki diğer kazananlar içinde bilgi olur.

@yusufalak @salih-atilla yardımcı olmak ister misiniz?

• @yusufalak @salih-atilla eğer bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

• @erb

Sputnic V aşısı dünya sağlık örgütü tarafından onaylı bir aşı. Sinovac da dsö tarafından onaylı bir aşı. Sorun olacağını sanmıyorum. Yarın raporlarımızı alırken sormaya çalışırım ama cevap vereceklerini sanmıyorum. Ben şansımı denerim. Siz mail üzerinden ulaşarak konuyu netleştirebikirisiniz?

• @erb @yusufalak

Konuyus sorduk öğrendik. Sputnik aşısı unganlar nezdinde geçersizdir. Kabul etmiyorlar. Daha önceki aşıları içinde sinovac veya biontech yoksa min 2 doz sinovac veya biontech ile aşılanmış olmanızı istiyorlar.

Siz vakti zamanı gelince hem sağlık hemde vize mülakatınıza girin. 1. Doz sinovac ın hatırlatma zamanı gelince sağlık raporunuzu alırsınız. Eğer mülakata yetişmezmez ise eksik evrak ile girersiniz ap ye kalırsınız. Raporunuzu verince vizeniz basılır.

• @erb konuyu @yusufalak kardeşim sorduğunda bende ordaydım çok net cevap aldı her şey size yazdığı şekilde olması gerekiyor bir an önce aşıları tamamlamanız lazım iyi şanslar

• @erb Merhaba. Daha önce hiç Covid-19 aşısı olmamış biri için bile, 1 doz Sinovac yeterli. Eşim bu şekilde sağlık taramasından geçti. Hatta önce DoctorUn'da muayene oldu, ertesi gün Ankara Şehir Hastanesi'nde Sinovac aşısını olup DoctorUn!a mail attı ve birkaç saat sonra gidip raporlarımızı aldık. Gönderdikleri mailde de bu şekilde yazıyor zaten. Randevu aldığınızda gelen bu maili gözden kaçırdınız sanırım.

COVİD-19 Aşı Zorunluluğuna İlişkin Önemli Duyuru

DİKKAT: SON 12 AY İÇİNDE ONAYLI BİR COVİD-19 DOZU ALMIŞ OLMALISINIZ!

29 Kasım 2023'te CDC, COVID-19 aşısı gerekliliklerini güncelledi. Aşı yaptırmaya hak kazanan 12 yaş üstü tüm adayların, muayenelerini tamamlamadan önce son 12 ay içinde en az tek doz DSÖ onaylı COVID-19 aşısını (Biontech, Sinovac, AstraZeneca, Johnson&Johnson) yaptırmaları gerekmektedir. . Son 12 ay içerisinde en az 1 doz DSÖ onaylı COVİD-19 aşısı yaptırmadığınız sürece muayenenizi tamamlayıp vize işleminize devam edemezsiniz.

Kendi ülkenizde DSÖ onaylı bir aşı bulunmuyorsa, 12 yaşın üzerindeki herkes Türkiye'deki devlet hastanelerinde aşı yaptırabilir. Ankara'da aşı olmak için Ankara Şehir Hastanesi'ne gidebilirsiniz, randevu almanıza gerek yoktur.

• @demireser
    Hocam biz oradaki yetkiliye sorduk bize verdiği cevap bu şekilde. @erb arkadaşımız min 1 doz aşısını olsun kabul ederlerse ne ala etmezler illa hatırlatma dozu isterlerse, hatırlatma dozunu zamanı gelince olur raporunu alır. Yazdığınızı yanlış anlamadıysam hiç olmamış biri 1 doz ile geçer gibi birşey çıkıyor doğru mu?

• @yusufalak @erb kardeşimiz neye inanacaksa inanır hangisi doğru unganlarda görür çok net iki defa sana görevliler yanıt verdi ben şahidim konu kapandı

• @yusufalak evet doğru, hiç aşı olmamış biri tek doz Sinovac ile kabul ediliyor. Yukarıda paylaştığım gibi, Unganlar'dan gelen mailde de bu şekilde yazıyor zaten.

• ⭐⭐

Özellikle aşı olmaya gidecekler aşıların son kullanım tarihlerine bakabilir mi? Geçen biri biontech e bakıp tarihinin geçtiğini bu yüzden sinovac olduğunu söylemişti. Sinovacın da artık tarihinin geçmesi lazım. Buradan da bilgilendirirlerse güzel olur

• @newbie97

Benım olduğum aşı 19 temmuz idi son kullanım tarihi. Biomtech yoktu bizim şehirde. Sinovac oldum.

• @demireser @yusufalak @salih-atilla @ATS16 Bütün cevaplar için teşekkür ederiz. Biz sırbistandayken 10 haziranda 1 doz biontech aşıyı oldu. Burada farklı olan sırbistan şu anda aşıları doz 1 ve doz 2 olarak vurmadıklarını sadece hatırlatma dozu olarak vurduklarını söyleyip 1 doz hatırlatma dozu olarak biontech aşılanma gerçekleşti. Mülakatımız 1 temmuzda eğer @demireser bey’in dediği gibi olursa 2. Doza ihtiyacımız olmayacak eğer isterlerse 3 hafta geçtiği için 1 temmuz akşamı ya da 2 temmuz sabahı bu aşıyı ankarada olmaya çalışıcaz ve 3 temmuz vize görüşmesi önce yetiştirmeye çalışıcaz.

• @erb

Sağlık muayeniz 1 temmuz, mülakatınız 3 temmuz. Ve sağlık kontrolüne 1 doz aşı ile (daha önce olmadığınız için) ile gireceksiniz. Ve unganlarda gireceksiniz.

Doğru mu? Öyleyse sağlam cesaret göstermişsiniz.

Sonucu bende merak ediyorum. Umarım yetişir. Herşeyin tıkır tıkır işlemsi gerekiyor çünkü 🙂

• @erb gidenler gidecekler ve gidemeyenler için hayırlı ne ise o olsun

• Arkadaşlar merhaba. Ben 2 yıl önce 1 doz tetanoz ve 4 doz kuduz aşısı vuruldum. Bu bilgiler de e-Nabız'da aşı bilgilerimde görünüyor. Kuduz aşısı vurulmuş olmam sağlık muayenesinde herhangi bir soruna yol açar mı? Bunun sormamın sebebi ise sağlık muayenesinde bunun toplum sağlığına yönelik bir sorun olarak kategorize edilip edilmediği. Bir de küçükken sarılık hastalığı geçirdim ve bunun da sağlık muayenesinde herhangi bir soruna yol açıp açmayacağını sormak istiyorum. Bu aşılar olumlu bir sağlık raporu almam da sorun teşkil eder mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. Herkese iyi forumlar.

• @İsmet-Kılınç
    Ben bu soruya cevap verdim diye hatırlıyorum. Herhangi bir sorun teşkil etmez aşı bilgilerini enabızda çıktı alın. Sağlık geçmişiniz hakkında bilgi saklamayın söyleyin. Sağlık muayenesinde aktif toplum sağlığını etkileyecek bir hastalığınız yoksa rahat olun.

• @yusufalak Abi haklısın sormuştum farklı bir başlıkta ama bu başlık soruma daha uygun ve daha fazla bilen kişi olabilir diye burada sordum. Mazur gör yaşım genç sağlık muayenesi, vize görüşmesinde bir sorun çıksın istemiyorum. O yüzden emin olmak için tam cevaplar almaya çalışıyorum. Tekrardan teşekkürler abi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |