Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @revab, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Herkese Merhaba
    Bugün Ptt'den pasaportumu aldım. Eşimin kendisi oğlumun kimliği olmadığı için dosyalarını vermediler. Mevcut turist vizemi iptal etmişler. Bir aksilik olmazsa 2 ay içinde gitmeyi planlıyoruz.

Hayırlı olsun, umarım her şey tam istediğiniz gibi olur. Turist vizesi ile en son ABD'ye ne zaman gitmiştiniz ?

• @aaktas29 eğer mülakata Ankarada girecekseniz, evrakların yeminli tercümanla ingilizceye çevrilmesi lazım @bezdarniy

• @aaktas29 Merhabalar, Rusya'dan getirteceğiniz bütün evrakların ingilizce yeminli tercüman çevirisi yeterli olacak, noter onayı ve apostile gerek yok.

• @revab Tebrikler, hayırlı olsun.

• merhabalar benim sorum finansal yeterlilik için mevcut 15.000 usd ve 30.000 tl ve birde 50.000 tl edicek aracım var. aracı finansal kaynak göstermek için nasıl yol izelemek gerekiyor.. yanı ruhsatın yeteceğini düşünmüyorum.. kasko evrağında ise rayic bedel yazıyor.. nasıl yapıcaz anlamadım..?????

• merhabalar benim sorum finansal yeterlilik için mevcut 15.000 usd ve 30.000 tl ve birde 50.000 tl edicek aracım var. aracı finansal kaynak göstermek için nasıl yol izelemek gerekiyor.. yanı ruhsatın yeteceğini düşünmüyorum.. kasko evrağında ise rayic bedel yazıyor meblağ yok?.. nasıl yapıcaz anlamadım..?????

• @harikeyn sayın @ayvalik10 nasıl bir yöntem izlenmeli, araç bedeli hangi yöntemle daha sağlıklı gösterilir

• @Muhtaradana https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631
    sitesinden araca ait bilgileri bularak çıktı alınabilir.

• @Alex
    Teşekkürler. Geçen sene mayısın başında giriş yaptık. Yaklaşık 10 gün kaldık

• @revab yani GC çekilişinde kazanan olduğunuzu öğrendiğinizde zaten oradaydınız ? Bende şunu hep merak etmişimdir, usa'ya mevcutta bir turist vizesinin olması veya yakın zamanda usa'ya gitmiş olmanız kurada seçilmenize etkisi olmuş mudur acaba diye merak etmiştim

• @Alex Çekiliş tamamen bilgisayar tarafından rastgele yapılır

• @Alex
    Kazanan olduğumuzu bu sene öğrendik yani ben Amerika dan döndükten sonra başvuruyu yaptım. Bence etkileyen bir şey yok

• @revab ilk başvuruda mı çıktı Green Card

• @revab Çok şanslısınız 🙂 öyle bir case numbera sahip olmakta büyük şans açıkcası

• @Yunus-Tilki
    Evet ilk başvuruda çıktı

• @Emir600RR
    Şans olup olmadığını zaman gösterecek

• @revab İnşallah 🙂

• Herkese merhabalar,

Case numberim 47binlerde, dun aksam evrak istenen mail geldi, sanirim bu iyi bir durum 🙂 Ben sırayla mailler gider diye düşünüyordum ancak bir yerden sonra rasgele ilerliyor galiba.

Ama anladığım kadarıyla numaramız visa bulletinde current olana kadar interview tarihi alamayacağız?

Belgeler ile ilgili önceden tartışılmıştır belki ama ben emin olmak için ve de burda durursa başkaları da yararlanabilir diye sormak istedim.

Benden 3 belge istenmiş:

passport ilk sayfa—Bu zaten ingilizce

birth certificate —yeni kimlikler ingilizce de içeriyor , o yüzden çevirtmeye gerek var mıdır?

police certificate — E-devletten ingilizce çıktı alabiliyoruz ona da çeviriye gerek yok heralde?

Bunların dışında evlilik/boşanma belgesi, court belgesi, military records gibi şeyler var. Bende bu durumların hiçbiri yok, onların olmadığını belirtir bir pdf dosyası hazırlayıp eklemeli miyim yoksa gerek yok mudur?

Çok teşekkürler,
    Herkese bol şanslar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arzel, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Herkese merhabalar,

Case numberim 47binlerde, dun aksam evrak istenen mail geldi, sanirim bu iyi bir durum 🙂 Ben sırayla mailler gider diye düşünüyordum ancak bir yerden sonra rasgele ilerliyor galiba.

Ama anladığım kadarıyla numaramız visa bulletinde current olana kadar interview tarihi alamayacağız?

Belgeler ile ilgili önceden tartışılmıştır belki ama ben emin olmak için ve de burda durursa başkaları da yararlanabilir diye sormak istedim.

Benden 3 belge istenmiş:

passport ilk sayfa—Bu zaten ingilizce

birth certificate —yeni kimlikler ingilizce de içeriyor , o yüzden çevirtmeye gerek var mıdır?

police certificate — E-devletten ingilizce çıktı alabiliyoruz ona da çeviriye gerek yok heralde?

Bunların dışında evlilik/boşanma belgesi, court belgesi, military records gibi şeyler var. Bende bu durumların hiçbiri yok, onların olmadığını belirtir bir pdf dosyası hazırlayıp eklemeli miyim yoksa gerek yok mudur?

Çok teşekkürler,
    Herkese bol şanslar dilerim.

Ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• @serotonin, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@Emre-Dilekçi "NAAB" akreditasyonu var ise alınırken elbette öncelik olabilir bu bir denklik belgesi yalnız unutmayalım ki mimar olarak çalışamıyoruz hangi denklik belgesine sahip olursak olalım... Drafter olarak çalışabilirsiniz yani bildiğimiz programlar hayat kurtarıcak diyebiliriz ,bu süreçte gerekli sınavlara girip yeterli puanı alırsak MİMAR olarak çalışabiliriz aksi durumda hiç bir şekilde mimarlık unvanı ile çalışamıyoruz . Bu tüm diplomalar için geçerli. NAAB belgesinin tek avantajı burada tüm derslerinizi eşit saydığı için tekrar ders almak zorunda kalmayıp direk sınav şartına zorunlu tutuluyorsunuz.

Merhaba,
    NAAB akreditasyonu için yaklaşık $2500 gibi bir rakam okudum. Ayrıca sanırım mimar olarak çalışabilmek için ARE, AXP gibi sınavlar veya stajyerlik programları var diye okudum. Bunlar doğru mudur?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |