DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@btek14 Umarım bu bir trend başlangıcıdır da biraz insaflı zaman dilimlerine inerler :))

• @tufank zirveyi gordu artik bu saatten sonra geriye donus basladi.
    sureler cilgin atiyordu, makul surelere insin artik. darisi bultene...

• @Riethian az da olsa dusus iyi bence, umuyorum eski sureleri yakalarlar kisa surede.

• @tufank, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@loups 30 gün aralıksız ilan / reklam verildikten sonra yaklaşık 10 gün kadar işletme içerisinde son bir duyuru yapılıyor ve bu süreç tamamlanmış oluyor. Yani yaklaşık olarak 40 gün diyebiliriz.

Anladım. Bizim 60 günü geçti bı sorayım olmazsa. Teşekkürler.

• @loups avukatlar reklam / ilan sonrasi genelde 30 gun de cooling suresi olarak bekliyorlar 9089 basvurusu oncesi, bilginiz olsun.

• @btek14 tamam teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• @Riethian Michigan için yorumunuz nedir? Ben başvurmayı istiyorum fakat tam emin değilim Michigan'dan bilemedim. Daha bilindik ve iyi yerler beklenmeli m i?

• ⭐⭐

@Kuzgun Valla hocam GC alabildiğim sürece Alaska bile olsa problem değil şahsen benim için. 🙂 Benim bölge Canton, Ohio mesela. Çok tekin bir yer olduğu söylenemez ama çok da umursadığımı söyleyemeyeceğim. Sonuçta 1 yıllık bir süreç.

• @Kuzgun merhaba; süreç zaten çok uzun sürüyor. Bu yola girmeye kesin kararlıysanız beklemeyin derim. Benim başvurduğum bölge de knoxville, dağlık ve amerikan kırsalının göbeği. Bir sene için dayanacağız.

• May 2024 Visa Bulletin hayirli olsun...

• Beklenildigi uzere pek bir degisiklik yok. Aramizda "Certain Religious Workers" varsa orada bir degisiklik olmus...

• ⭐⭐

@btek14 vize bülteni sayfasında yer alan beklentilere uygun olarak Mayıs 2024 bülteninde EB3 kategorisi için herhangi bir değişiklik yok. Hayırlı olsun, umarım Ekim 2024 e kadar az da olsa ilerler ve sonra iyi bir sıçrama yapar.

• @tufank neyse ki onceki bultende bunun aciklamasini yaptilar da buyuk hayal kirikligi olmadi,
    temennini paylasiyorum hocam umarim bu sekilde olur.

• Herkese iyi bayramlar dilerim, arkadaşlar nvc için , nüfus kayıt örneği , askerlik sorgulama vs evlilik cüzdanı , bunlar hem Türkçe hem de İngilizce isteniyor ? E devletten sadece adli sicil alabiliyorum ingilizce olarak , diğerlerin de nasıl ilerlediniz acaba tecrübelinizi öğrenebilirmiyim ?

• ⭐⭐

@yunus-karataş bildiğim kadarıyla Ankara için Türkçe veya İngilizce olmasında bir sakınca yok. TR olarak yükleyebilirsiniz. Yine NVC süreci Ankara ile deneyimlemiş kişiler daha net cevap verecektir.

• AOS icin de Final Action Dates tablosuna gore devam edilecek, muhtemelen fiscal year sonuna kadar bu sekilde devam...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   serel serel 
  • ⭐⭐

Şubat 2024 Vize İstatistikleri ( konsolosluklarda basılan vize sayıları):

Toplam vize sayısı:

• EB3 Other Workers ( EW ) : 460
    • EB3 Professional & Skilled ( E3 ) : 1561

Ankara'da basılan vize sayısı:

• EW: 11
    • E3: 20

TR vatandaşlarının aldıkları vize sayısı:

• EW: 7
    • E3: 19

EW kategorisinde en çok vize basan 3 konsolosluk:

• Ciudad Juarez / Meksika: 145
    • Guangzhou / Çin: 69
    • Hong Kong: 55
  • ⭐⭐

@tufank Geçen aya göre 2 katı fazla vermişler sanırım toplamda da.

• ⭐⭐

@Riethian Ankara için evet ama genel toplamda yarı yarıya düşmüş. Ocak ayında 869 vize basılmıştı EW kategorisinde. Zaten bundan sonra gitgide azalacak diye düşünüyorum ( EW için ). Çünkü kotalara yaklaşıyorlar. Ekim 2024'e kadar bakalım ne kadar vize basılacak. Bu rakamların üzerine AOS yapanlar da eklenecek. Tabi bunları alt alta toplamak doğru sonucu vermez USCIS'in dediğine göre. Mali yıl raporları açıklandığında doğru veriye ulaşacağız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |