DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ufuk-Sener aynen öyle realistik olarak bakıncada insan şu noktaya gelebilir belirsiz bir çekilişi bekleyip zaman kaybedeceğime daha fazla yaşlanacağıma, şu an ki enerjimle bunu göze alayım en azından daha fazla direnç gösterebilirim diye düşünüyor olabilirler

• @UFUK Mustafa bey o zaman tabiri caiz ise orada ki tanıdıgına tamamen güvenmiş ve büyük bir kumar oynamış , şahsi düşüncem kişinin bir süre sonra size yardım etmediğini düşünün , çocuklar ve eşinizin neler yaşayabilecegini düşünün ( maddi , manevi , özelliklede manevi ) insan bu piskolojik yükün altından kalkamayabilir.

@EMRE KURTULMUŞ Sonuna kadar haklısınız ülkenin içinde bulundugu durum insanları çıkmaza sürükledi malesef , fakat iltica edenlerin tecrübelerinden dinledigim , izledigim videolardan yola cıkarak konusuyorum . Yasal yollardan Amerikaya giden birkişinin neredeyse 3 katı kadar fazla para harcayarak ilerliyorlar . Bu birikimi olmayan bir kişi oralarda daha kötü duruma düşüp dedigim gibi intahara kadar bile gidebilir.

@HASNOTBEN Ben inanıyorum ki bu sene 2025 sohbet odasından çok süpriz çıkacak 🙂

• @SYTSNGR Her şeye rağmen güzel günlere inancımız tam 🙂

• @SYTSNGR Şimdi sıra mustafa abide bana manevi destek olacak :)) söz aldım bakalım. Mustafa abimin mesleği var berber şuan ileride ne olur ben amerikaya gidince en kötü fabrika üretim ve depo alanında çalışmayı düşünüyorum 50 yaşına kadar GC Hedefi koydum o zamana kadar sürekli dolar biriktircem baktım çıkmadı bu sefer illegal olarak gidicem hayırlısı inşallah inanın orada ölüp cesedimin bile bu ülkeye getirtmicem :))

• @SYTSNGR o kadar haklısınız ki nasip olurda çıkarsa bende Amerika’ya varınca söylemeyi düşünüyorum 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ufuk-Sener boşandığın için oğlunu da götürmek istiyorsan şimdiden eski eşinle görüşüp onu da ikna etmen gerekiyor. Çünkü boşanan kişilerden birisi eğer izin kağıdı vermez ise ozaman sen yalnız gideceksin. Bilgin olsun. Mülakat zamanı gideceğin zaman da bu boşanma mahkeme evrağını tercüme ettireceksin bilgin olsun.

• @ayvalik10 öyle tabikş ama bir yandan da çıkmazsa biraz daha birikim yaparım belki böylesi hayırlıdır diye düşünmeye itiyorum kendimi ama bir yandan da içim içimi yiyor çıkacak mı diye😅

• @hasnotben umarım çıksın da inşallah gerisi hallolur🙏🏻

• @ayvalik10 Şu an sistemde boşanmış gözüküyorum yinede mahkeme evrağını istiyorlarmı? oğlumu aslında ben orada herşeyi düzene koyduktan sonra götürmeyi düşünüyorum ilk etapta beraber gidersek eğitim ve diğer konularda sıkıntı çeker diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ufuk-Sener evet istiyorlar. Ondan e devletten uyap vatandaş portalına girip oradan mahkeme sonuç evrağın çıktısını alabilirsin. Sen green kart aşamasında çocuğunu dahil etmez isen yanında götürebilmen için 5 yıl sonra çocuğun yaşı küçük ise vatandaş olunca götürebilirsin. Yaşı büyük ise ancak öğrenci vizesi yada dil okulu olabilir. Başka türlü elinde tutup götüremezsin.

• Bir rüya,
    Bir umut,
    Bekliyoruz,

• ⭐⭐

Tünaydınlar, gidip doordash ubereats felan düşünenler için 2 video buldum. Bunlar araba yerine elektrikli bisikletlerle dağıtıma başlamış büyükşehirlerde 🙂

Arabada trafik beklemek yada park yeri bulmak gibi dertleri yok anladığım kadarıyla 2-3km lik kısa mesafeleri kabul ediyorlar sadece. Özellikle alttaki siparişten aşırı iyi miktar kazanıyor

• Tünaydın arkadaşlar bugün maaş günüydü Euro ve dolar almaya devam Allah çoğaltsın yemedik yedirdik içmedik içirdik gel Mayıs

• Ben burada ki arkadaşlara bir şey sormak istiyorum , bilenler bilgi verirse sevinirim . Green Card çıkarsa adres gösterelim diye bir arkadasımızın akrabalarından MA salem 'den adres bulduk . Destek oldular sağolsunlar . Bazı mülakat deneyimlerinde Boston ve civarının pahalı bir eyalet olması sebebiyle hesapda beyan ettiginiz mablagnın dusuk olması ve sponsor bulunmasını ıstedıklerını okudum .

Böyle birşey var mı gören , duyan , okuyan yada izleyen ?

• ⭐⭐

@SYTSNGR Hiç öyle bir şey görmedim ailecek 10 bin civarı gösterirseniz öyle bir şey demezler bence ama 4 kişilik aileyseniz 2-3 bin dolar para gösterirseniz sıkıntı. Adresin var mı var adresindeki tanıdığın mı tanıdığın, gidip onlarda kalıcam dersen düşük meblağ göstersen bile kabul ederler, hiç tanıdığı olmayan biriyle bir tutmazlar seni

• @NEWBİE97 2 yetişkin 1 , 6 yaşında çocuk + hesapta 25.000$ civarı birikim . göstermeyi düşünüyoruz . Tabi şuanda o meblag daha oralara gelmedi ama çıkana kadar gelir 🙂

Böyl bir entry okuyunca aklıma şüphe takıldı , yinede tecrübe edenler olduysa etrafında bilgilendirirse sevinirim .

• ⭐⭐⭐

@SYTSNGR öncelikle bu tarz adres bulma vs noktalarına şimdiden girmeniz çekilişe fazla bağlandığınızı gösteriyor fakat çıkma şansının %1 olduğu bu şansı yakaladıktan sonrada mülakat alabilmenin türkiye şartlarında maalesef çok zor olduğu bir durum için bence bu kadar yükselmeyin derim sonra has not been selected yazısını görünce çöküşü biraz kötü olabiliyor ne yazık ki. Bu sadece benim düşüncem tabi karar nihayetinde sizin

Sorunuzun cevabına gelirsek gideceğiniz eyaletin pahalılığına göre tabii göstermeniz gereken miktar değişiklik gösterebilir. Örnek veriyorum orlando için sizin aile profilinize göre 10bin yeterli olabilirken mesela SF için düşük gelebilir

• @Emre-Kurtulmuş Merhaba , İçten uyarınız için teşekkür ederim . Fkat amerikada kimsemiz olmaması ve olanlarında adresimizi paylaşmak istemiyoruz demesi bizi inanılmaz strese sokmustu , bizde çıksada çıkmasada bir adres bulalım ve en azından elimizde bulunsun mantığı ile bu şekilde araştırmaya koyulduk .

Neticesinde bulduk . Her türlü sonuca hazırız . Olumlu \ olumsuz , sonuçta bu bir çekiliş illa çıkacak diye bir durum söz konusu değil .

Peki ola ki çıktı ve çook iyi ihtimalle mülakat aldık ve boston adresimizi verdik . bir süre burada kalacagız ama daha sonra texas yada georgiaya gidip orada ikamet edecegiz dedik ve 3 kişilik ailemiz için 20k civarında bir meblag bize sizce yeterli olur mu ?

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Tünaydınlar, gidip doordash ubereats felan düşünenler için 2 video buldum. Bunlar araba yerine elektrikli bisikletlerle dağıtıma başlamış büyükşehirlerde 🙂

Arabada trafik beklemek yada park yeri bulmak gibi dertleri yok anladığım kadarıyla 2-3km lik kısa mesafeleri kabul ediyorlar sadece. Özellikle alttaki siparişten aşırı iyi miktar kazanıyor

Zaten delivery uygulamalarinda ne tur aracla yaptigini secince sana o mesafede ride atiyor. NYC olsun Seattle olsun kanun cikardi saatte 22-26 dolardan asagi kazanmiyorlar fazlasi var azi yok scooter ve bisikletle cok iyi para yapilabilir ama bu olay Chicago icin gecerli degil. Her yer pothole, arabamin tamponu yerinden cikti daha iki gun once girdigim bi potholeda lastigim patladi. motorla ya da bisikletle girsem zor gorunen bir pothole'a geberir giderim herhalde.

• ⭐⭐

@kaanvercetti Benim gördüğüm ilk videodaki LA de yapıyor bazen çok rahat kaldırımdan sürüyor çünkü kaldırımda yürüyen insan yok herkes araba kullandığından dolayı. 22-26 gayet iyi bence benzin masrafın araba masrafın vs yok tek masrafın 1500 dolarlık bisiklet ve şarjı. Bisiklette 50km hıza kadar çıkabilen yeterli bir bisiklet

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |