DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@EasternStar Benim de açıkcası greencardı kazanınca en çok sevineceğim konulardan birisi bu durum olacak. Müstakil bir ev istiyorum dediğiniz ankara da minimum 6-7 milyondan başlıyor o para ne bende var ne de ailemde. Ömrümden 30 sene verip çalışsam da o parayı biriktirebilir miyim hayır... Zaten 1 milyon biriktiririm ev fiyatı 2 milyon artar malum ekonomi.

Benim en büyük kriterim huzur, önceden çok çektiğimden son evlerimi hep en üst kat olacak şekilde seçtim, ama sorunum bitti mi bitmedi. Şu an taşındığım yer öncekilerden de vasat ama insan kalitesi olsa gerek... Tipik toki binası ses yalıtımı zaten yok ama hangi komşunun hangi camı hangi banyo kapısını kapattığını çok rahat duyabiliyorum oturduğum yerden ki bas baya vurarak kapatıyorlar hınç alıyorlar o derece... Birde komşulardan yana koku problemi var vs vs. Tek çare müstakil ama ona da imkan yok işte, karavanı düşündüm fakat kaliteli interneti yok, sonum ne olacak bilmiyorum oturdum gün sayıyorum işte 🙂

• @newbie97 Haklısınız, dairemdeki genç arkadaşların bir kısmı da ekonomik gerekçelerle TOKİ evlerine taşınığ benzer sorunlar yaşamıştı. Hele bir de o evlerin 2020'de 120-130k TL olduğunu bilip şu anki fiyatlarını görünce insan daha da içerliyor. Florida'ya taşınıp direkt müstakil ev sahibi olmak biraz zor, haliyle burada da benzer sorunlar var. Başlangıç için iç kısımlarda kalan eyaletlerde ise benim ödediğim kiranın yarısına müstakil evde yaşabilirsiniz.

• ⭐⭐

@EasternStar Turkuazda evler şu an ortalama 2 milyon, şehir içinde de 2 milyon ona bakılırsa pahalı ama bağlıcaya bakıyorsun 4-5 milyon e oraya göre de ucuz. Zaten burayı sanırım toki 2006 da yapmaya başlamış ve yıl olmuş 2024, şehir buraya genişleyene kadar buradaki binalar zaten ekonomik ömürlerini bitirmiş olacaklar. Civarda evet birkaç adet yeni yapı var onlar da bitince 3-4 den aşağı satılmayacaklar. Mesela ankaranın diğer ucunda kuzey ankara tokileri var 2 milyona, sahibinden de giriyorum bakıyorum evlerin içleri bitik o kadar eskimişler ki... Burası da 10 seneye kalmaz öyle olacak

Eğer olurda inşallah kazanırsam orada oda bile kiralamaya razıyım bütün bu süreçleri randomly selected yazısını gördükten sonra araştırmaya başlayacağım, ankara konsolosluğu sağolsun epey bir zaman veriyor zaten araştırma yapmamız için 😁

• @newbie97 Ben memuriyete başladığımda Turkuazda 3+1'ler 30.000 Yapracıkta 25.000TL idi 🙂 Bağlıca ise tek yola mahkum mahrumiyet bölgesiydi. Cidden bu fiyatlarla ev almak çok zor.

• günaydın, şaka maka 120 gün kaldı. 4 aycık... umarım sonu güzel ve hayırlı olur hepimiz için. iyi çalışmalar herkese.

• @lavender günaydın. Her sabah iş yerine gelip sayacı açıyorum. Bir yandan mülakat deneyimlerini okuyorum. Sürekli çevrimiçi oluyorum.

• ⭐⭐

@EasternStar Bence ankara da şu an evler hala ucuz. Memur şehri olduğundan 2 kişi memurun maaşı sanırım aylık 90 bin ediyor, ortalama şehir içi ev fiyatları 2 milyonken bence ucuz. Durum istanbul için tam tersi. Gerçi şimdi seçim olacak dolar artacak doların konutlara yansıma süresi de eklenince yazın bu fiyatları bulamayız gibime geliyor

• ⭐⭐

@lavender çok değil 17 hafta kaldı daha dün 160 lardaydık

@hasnotben Günaydınlar ben onları bitirdim çoktan

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Öğrencilik yıllarımda şunu anladım. Ev alırken veya kiralarken en dikkat edilmesi gereken konu kesinlikle yatak odasını ortak duvar olan bir odaya yapmamak. Yoksa her sabah yan dairede ki aptalın bağırarak oyun oynama sesleriyle uyandığımızı biliyorum. O günden beri hem en üst kat, hemde mümkünse ortak duvarlı oda sayısını en aza indirgenmiş şekilde bir ev istiyorum. Özellikle benim gibi sese duyarlı ve takıntılı bir insansanız hayat zindan olabiliyor bu şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00 eyvah eyvah diyorum sana. Amerika da tahtadan evler. Sen direk bağımsız eve taşınmalısın. Apartman yada bitişik olan evler sana gelmez

• ⭐⭐ Yasaklı

@ayvalik10 Abi kesinlikle 😄 Zaten inşallah kazanırsam GC'yi ilk iş TR'de ne var ne yok satıp ev almak olacak orada 😄

• ⭐⭐

@Atlantis00 Benim artık göz aşinalığım oldu dışarıdan bir binaya bakınca salonları bitişik mi kaç odalı felan görünce anlayabiliyorum ev planını. Yatak odası bitişik olmazsa salon bitişik oluyor o daha fena malum bizim ülkede tv bağımlılığı var 7 den 70 e herkes sabah açar tv yi gece kapatır. Ben de sese çok duyarlıyım ve ses konusunda aşırı şanssızım bu yüzden sizi anlayabiliyorum. Mesela şu an yan komşum 60 lı yaşlarında bir teyze ve gece 12:30 da bağıra bağıra(daha doğrusu çığlık ata ata) yatak odasında şarkı söylediğini biliyorum. Evin zaten iç kısmında duvar yok full alçıpan bu sesleri daha da geçirgen yapıyor. Betondan demirden çalan müteahhitler de zaten ses yalıtımı hayatta yaptırmıyorlar yaptıran da iyisini yaptırmıyor

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Kaderimiz bir 😃 Bizimde salonlar bitişik ve yaşlı çift oturuyor, tüm gün ne konuşuyorlar vs. hep duyuyoruz bizde. Ortak olduk hayatlarına 😃

• ⭐⭐

@ayvalik10 Böyle biraz şehrin dışından olsa bile para yettiğince müstakilde oturmak lazım hatta herkesten uzak olursa her hafta bahçesinde mangal bile yapılır

• Biraz dikkat ettim bu konuda altında aktif olanların bir çoğu yani katılım sağlayanların çoğunluğu dv24 dv25 başvuru yapmış kişiler. Buradan şu sonuca varıyorum çünkü kendimde bu şekildeyim dv24 ilk başvurumdu forumla yatıyorum forumla kalkıyorum her konuyu okuyorum bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ve orada sorulan her sorunun cevabını daha önce adminlerin verdiğini görünce diyordum ki biraz uraş be adam biraz uraş var zaten cevapları var diyordum okurken ama adminlerin benim gibi olmadığını her soruya en güzel şekilde cevap verdiklerini görünce bende bildiğim kadarıyla bilgi paylaşmaya başladım ve bakış açımın değiştiğini fark ettim şimdi fark ediyorum her sene olumsuz geçen kişiler inancını biraz daha kaybetmiş olsa da bir umut diye başvurularını her sene yapıyor şahsen ben geçen seneye göre inancım daha düşük ama umudumu kaybetmedim 120 gün sonra hayal kırıklığımı olacak yoksa yeni bir hayata başlamak için kazananların katıldığını parkura mücadeleye bizdemi katılacaz göreceğiz ama çıkmazsa bir önceki seneye göre daha az üzüleceğime inanıyorum ve adminlerin bana verdiği enerji ile başka yollarla gitmeyi düşünüyorum ( yasal )

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Valla yirmi küsür yıldır kazanamayan birisi olarak aynı heyecanla tırmalamaya devam ediyorum :)) Nisan gelsin ev araba bakmaya başlarım yine 🙂 Yasal yoldan ben de artık farklı bir yola girdim. Vardır her şeyde bir hayır. Herkese bol şans!

• ⭐⭐⭐

@Riethian, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@T-C-Kubilay-Dikici Valla yirmi küsür yıldır kazanamayan birisi olarak aynı heyecanla tırmalamaya devam ediyorum :)) Nisan gelsin ev araba bakmaya başlarım yine 🙂 Yasal yoldan ben de artık farklı bir yola girdim. Vardır her şeyde bir hayır. Herkese bol şans!

Ooo abimiz gelmiş, saygılar 🤭🤭🤭

• @Riethian inşallah hayırlısı ise hakkımızda erken erken zamanda olur

• @Birgariphayat Güzel bir yazı olmuş

• Yeşilkart forum sitesini oluşturan ve katkı sağlayan, heyecan ve bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bu sene üçüncü başvurumuzu yaptık. Herkese yeşilkart sürecinde bol şans diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |