DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Original Passport Request mektubu geldi ama decision yazmıyor ? ne anlama geliyor bilen varmı ?

• vize bekleyenlere arkadaşımın tecrübesini anlatayım;
    Nisanda abd vizesi aldı(c1d ve b1). Daha sonra iş için davet mektubuyla kanada turist vizesine başvurdu. Eylülde vizesi geldi ki vizenin basılması 1 ay sürdü.
    Ekim gibi kanadaya uçtu, sınırda bunu sorgulamışlar iyice anlamadığım bir şekilde. Kendisi torontoya yerleşti, 1.5 ay sonra 3 senelik çalışma izni geldi ve toronto avmde şu an dükkan açmak için çalışmalara başladı, deri vs. türkiyeden gelen malları satacak kendisi.
    bana dediği şu;
    -Barınma ciddi bir sorun ve yeni gelen göçmenlerin kaydı vs olmadığı için çok zor ev veriliyor. Airbnb takılıyor hala.
    -Kredi skoru çok önemli. Geldiği zaman hemen hesap açıp secured credit card aldı.
    -İş güç cidden zor bulunması yeni göçmenler için. Kaçak çalışmak yaygın değil dedi.
    -Her yerde çinli hintli vs. var ve herşey çinden geliyor dedi kendisi.
    -Çok sağlam iş yapma potansiyeli var demişliği de var bu arada.

• @Ahmet-Gümüş Canada.ca da IRCC accountuna gir. Orada approve dolup olmadigi yazar. Passport request geldi ise muhtemelen approve olmus gibi

• @gloria_flowers Evet, gidecegim ve 3 Ocak dan once Work Permit basvurumu yapacagim. Sana da bol sanslar, iyi haberi alirsin en kisa surede.

• @mrme12 sonuç ertesi gün göründü. evet approve olmuş bilgi için teşekkür ederim.
    merak eden arkadaşlar için takvimim aşağıdaki gibiEkran Resmi 2023-12-09 15.49.35.png umarım herkesin gönlünce sonuçlanır bu süreçler.

• @charon neden kanada'ya girişte bayağı sorun olmuş ? Kolay bir şekilde giriş yapamış mı ? İlginç bir durum

• @goksu eger ev hanimi iseniz adresiniz yurt disi ise emeklilik hak ediyorsunuz ama borclaniyorsunuz emekli olmak icin

• @gloria_flowers çok soru sormuşlar anladıgım kadarıyla ama girmiş. Kaçak kalmak istesem abdye giderim diyince salmışlar ahahahahah

• @Seda-Uysal-Avcı galiba çalışılmayan süreleri yurtdışı prim borçlanması yapabiliyorsun. maksimum 1 yıl olabiliyormus bu süre. yeterki SIN numarasına sahip ol deniliyor. bu herkes icin gecerli ev hanimi olmaya gerek yokmuş.

• @charon kime denk gelirse o zaman..bazilarinada hiç bir soru bile sormadan giriş izni veriliyor. Kime nasıl denk geleceği belli değil. Tamamen hangi pasaport memuruna denk gelindigi önemli galiba. Hatta arkadaşlarım havalimanında girişte dijital kiosk makinesinde kendin pasaportunu tanıtıp giriş makbuzunu bu makineden alıyorsun demişlerdi. Pasaport memuruda sembolik olarak bakıyor dediler. Yani bu makbuzu kiosk makinesinden pasaportunu tanıtıp aldıgın an zaten resmi olarak girişin oluyormuş. Hiç pasaport memuru görmese bile giriş yapmış sayılıyormussun. Arkadaşların dedigine göre. Hatta arkadaşlarımdan bir tanesine ayak üstü göz teması makbuza bakıp bir kaç soru sorup girişine izin vermiş.

• @gloria_flowers ben bunun erkekler için de olduğunu sanmıyorum . Erkeklerin yasal olarak çalışıp bunu ispatlarlarsa prime gün olarak sayıldığını biliyorum.

• Bu ileti silindi!

• @Seda-Uysal-Avcı resmi sgk kaynagında işsiz gecen sürelerde yurtdısı prim borclanması olabilir deniliyor. maksimum 1 yıl için. dedigin gibi ev hanımları için ise yurtdısında gecirilen süre kadar prim borclanması oluyormus. işsiz olmak veya çalışmak farketmiyor

• Ts2023 basvurusu 5710 formu ile ilgili bir soru. Original Intention of your visit sorusuna ne doldurdunuz. Tourist, work mu ? Farkli tavsiyeler var.

• @mrme12 hocam bu işin kuralı çok basit

Kanada dışında yapılan Vize başvurusunda niyet turistlik, kanada içinde yapılan ts2023 başvurusunda niyet çalışmak olarak doldurulacak her şey.

Vize kontrolü yapan ve ts2023 kontrolü yapan kişiler tamamen bir birinden bağımsız misyonlarla kontrol yapıyorlar.

• Bu ileti silindi!

• @charon iş bulma sorun, ev bulma sorun ve daha bir çok sorunlar mevcut. iş aramalarda geri dönüşler yok cv gönderiyorsun ne arayan var ne soran. müthiş bir göçmen artışı var artık. pahalı hayat. birçok program ile göçmen aldı ukrrayna sudan iran afgan fas gibi yerlerden savaş, doğal afet , kaos , iç savas gibi nedenler dolayı göçmen alımı çok oldu. gecici çalışma ve oturum izni verdi.
    bunun yanında kaçak göçek gibi yollar ile gelen çok sayıda kişi var.
    eskiden beri kanadada yaşayanlar bile bu son zamanlardaki gibi iş bulma sorunu görmedik diyorlar. ev bulmak zaten çok ayrı bir zorluk. yüksek kiralar
    herkesin hayatı farklı olabilir ama gördüklerim bu yönde genelde. belki başkaları toz pembe süper ultra konforlu hayat yaşıyordur bilemem

• @Seda-Uysal-Avcı geçim şartları şu an nasıl ? Gidenlerin çoğu hayat pahalı ve kiralar yüksek diyor. yemek dağıtım kurye işleri ile nasıl geçinilir ? sürekli bu işlerimi yapmak zorundayız. bunlardan elde edilen kazanç ile nasıl geçim sağlanıyor mu ?

• @grounddreamer iş durumları nasıl ? kolay iş bulunuyor mu ?

tanıdıklarım iş ilanlarına başvuruyoruz ama geri dönüşler yok diyor. ingilizce bilmeden iş bulabilirmiyiz ? yemek dağıtım gibi işlerle geçinebilirmiyiz.

• 21 Temmuz'da esim Kanada turistik vizesi icin biyometrik vermişti. Uzun bir bekleyişten sonra bugun red cevabi geldi. Sebep olarak asagidakileri göstermişler:

• The purpose of your visit to Canada is not consistent with a temporary stay given the details you have provided in your application.
    • Your current employment situation does not show that you are financially established in your country of residence.

Esim calismiyor ancak maddi açıdan bir sorunumuz yok. Ben GC ile ABD'de yaşıyorum. Sponsor oldugumu ve finansal dokumanlarimi ekledim. Esim ve çocuğum Turkiye'de.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.7k

| | | |