DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @debbieLA77 tasvip etmiyorum yapılanları tabii ki ama buraya sınırı eşi ve çocuğuyla aşan bir adam bana neredeyse 10.000de 1 ihtimal çekilişi kazansam bile gc alabilmem için 20k$ bulmam ve mesaimden en az 1 ay vermem gerekiyor, çektiğim çile de cabası olacak, yarı parasına sınırı aşıp 3 günlük stresle geldim diye anlatmıştı. Maalesef yasal olmak zor, maliyetli ve sabır gerektiren bir süreç ve sonunda da öyle çok büyük ödüller yok.

• @Emre-Kurtulmuş Kastettiklerinizden birisi de benim 🙂 Merak etmeyin, GC yolu kapalı olduğu için Hintler ve Çinliler h1b, L1 gibi türlere yöneliyorlar. Bu sene h1b statüsü için yalnızca Hindistandan gelen başvuru 650.000'in üzerindeydi. Yine de yanlarına yaklaşamayız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 çalmak için tarih veriyim 2 şubat 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 hahahaaaa:)

• ⭐⭐⭐

@EasternStar yanlış anlaşılma olmasın eksik ifade etmiş olabilirim kendimi o mesajı atma nedenim aslında sosyal medyada vsde gördüğümüz bir çok kişide bu tarz vizelerle kalıyor onların etkilemeyeceğini belirtmek istemiştim yoksa bu tarz kalanlarla herhangi bir sorunum yok hatta tam tersine Bir çekilişe ümit bağlamaktansa kendi geleceğiniz için bir çözüm yaratmaya çalışıyor olmanız bence ne olursa olsun saygıyı hakediyor

• @simurg9492 bu yıl oturduğum mahallenin fotoğrafçısında greencard foto çekmek için kuyruk oluştu 🙂 Bir de talep çok olunca 150 tl alacakken 200 tl alıyor.

En güzeli pasaport zorunluluğu olmasıydı. O yıl çok ümitliydim o yıl bile çıkmadı, şans. Denemeye devam ama A planı GC olmamalı bunu yıllar geçtikce anladım.

• ⭐⭐

b1 - b2 f1 vs tüm vize çeşitlerinin kullanımı aslında green kart elde etmeye yönelik olduğu için bence kıssadan hisse hepsi ya bugün ya yarın kontenjanı etkiliyor bence arkadaşlar... çünkü başka türlü vizelerle ülkeye giriş yapıp kalmanın sonunda hep green kart almak var yanlışsa hayır değil ben türkiyeye dönücem 3-5 sene sonra diyen varsa yada amacım green kart almak diil diyen varsa söylesin...

• ⭐⭐

@debbieLA77 Acaba gidip orada tutunamayıp dönenler sayıdan eksiliyor mu... Neticede iltica eden herkes orada kalamıyor bazı şeyler zor geliyor ve ülkeye geri dönüyor

• ⭐⭐

@EasternStar zaten meksika sınırında geçmek ayrı bir olay onlar artık iyice aşmış durumda ben aldığım green kartımda iltica yazmasını istemem doğrusu bu hep karşıma çıkar diye düşünüyorum yada ne bileyim bir tek ben böyle düşünüyorum... o kadar da çaresiz değilim diye umuyorum şuan için:)

• ⭐⭐

@newbie97 bu yönden düşünmemiştim 🙂 olabilir belki de kontenjan açılıyordur da diyorsun yani bir yandan 🙂

• @debbieLA77 kimseyi yargılamamak lazım işin ucu yasal yollarla gidenlere dayanabilir ama yasal yolla gidip başka yasal yola geçenlere de ilk gidiş amacına uygun hareket edilmedi diye aynı kaçak yollarla gidenler gibi imaj çizmişsiniz. sizin düşüncenize göre herkes sadece binde ihtimalli olan çekilişime mi mahkum olmalı. inanın turistik olarak abd'ye gidim derdinde olan insanlar bizim ülkemizde sınırlı sayıdadır. o yüzden alınan turist vizesi de olsa ana amaç bir şekilde bir dönemde o ülkede kalıcı yaşamayı amaçlamaktır.

• @Darko bu zaman kaybi bana cok sey kaybettirdi. Suan gidenlere bakiyorum ic gecirerek. Zamani geri alamiyorum ve bu ulkeyi cekmek zorundayim kabullendim ben

• ⭐⭐

@mesut1905 ben öyle bişey demedim... siz çok yanlış anlamışsınız... sadece işin ucu green karta dayandığı için giden herkes eninde sonunda kontenjandan kullanıyor dedim...

• ⭐⭐

@mesut1905 sizde son cümlenizle aynı şeyi demişsiniz galiba 🙂 aslında demek istediğim oydu benimde alınan her vize ülkenin durumundan dolayı green karta ve orada yaşamaya dayanıyor...

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Uçan-hollandalı aynen bu hikayeye atıfta bulunarak yazdım zaten o yazıyı... yani turist vizesi ile giden ve bunu orada çevirenler ve parası olanlarda benim için kaçak yolla girenlerden sayılıyor onlarda bu listeye dahil edilerek green cart lottery hanesinden sayı azalmasına sebep olanlardan maalesef o yüzden onlarada alkış tutmayın lütfen gitmek giderek zorlaşırken onları görüncede kızıyorum artık sanırım... ama bende bisikleti çalmaya doğru gidiyorum 🙂

yanlış mı anlamışım yani ?

• ⭐⭐

@debbieLA77 Bugün tam da youtube da bununla ilgili shorts a denk geldim

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 greenkartı aldığınız yöntem kimsenin umrunda olcağını sanmıyorum burada onun için önünüze çıkacak bir durum olmaz. Hatta şu kadarını söyleyeyim bir çoğu kişi greenkartın üstünde yazan category kısmındaki kodların bile hangi kodun hangi greenkart yöntemini tarif ettiğini bilmiyordur. İltica bizim ülkemiz için her ne kadar son zamanlarda popüler olmuş olsada senelerdir olan ve buradaki bir çok ülke vatandaşı tarafından kullanılan legal bir sistem

• ⭐⭐

@mesut1905 arkadaşım turist vizesi ile giden sonra statü değiştirenlere alkış tutmuyorum diyorum... ama ne yaparlarsa yapsınlar bu benim fikrim... ve yine söylüyorum eninde sonunda ucu göçe ve orada kalmaya bağlandığı için kontenjandan düşülüyor bu rakamlar... neden anlamak istemeyip kendi fikirlerinize beni zorluyorsunuz onu anlamadım... bu benim düşüncem kimseyi kötülemiyorum... siz neden katılmıyorum diyip geçmiyorsunuz beni bişeylere ikna etmeye çalışıyorsunuz... 🙂 ben kimseye bişey demiyorum kim nasıl gittiyse gitti green kart kontenjanı konuşulurken bu konuyu da ekledim sadece...

• ⭐⭐⭐

@newbie97 ben o kadar detaylı takip ettiklerini sanmıyorum, süreci devam ettirdiklerinden ziyade bence sene bazında basılan göçmen vizeleri hesaplıyorlardır

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş evet ama üst düzey işlerde çalışırken işe alımlarda sorun olabileceğini düşünüyorum sadece ondan... zaten göç etmek kavramı bile ayrı zorlukta...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.7k

| | | |