DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• @serel estagfurullah 🙂
    basit gozukse de karmasik konular. iyi ki bu forum var.
    umarim surec hepimiz icin su gibi akip gider ve olumlu sonuclanir.

• ⭐⭐

@serel evet siz AOS seçeneğini seçtiğiniz için bültende o ay hangi tabloyu dikkate almanız gerektiği belirtilmişse o tabloya bakıyorsunuz. Ekim ayı bültenine göre AOS için dikkate alınması gereken tablo “ B. DATES FOR FILING OF EMPLOYMENT-BASED VISA APPLICATIONS”
    tablosu. Bu şu aşamada sizin için önemli değil. I-485 formunu doldurma tarihi açısından önemli olacak. O tarih geldiğinde bültende hangi tabloya bakılması gerektiği sizin açınızdan önemli olacak. Bültende A ya da B tablosundan hangisinin baz alınacağını ilgili bültenin açıklamasından anlayabilirsiniz. I-485 formunu doldurabilmeniz için bültende belirtilen tablodaki tarihin size ait PD için current olması gerekiyor.

• @btek14 kesinlikle burda edindiğimiz bilgileri avukatlardan bile öğrenemiyoruz. İnşallah bu uzun bekleyiş güzel sonuçlanır da biz de tecrübelerimizi paylaşırız 🙂

• @tufank çok teşekkür ederim ayrıntılı açıkladığınız için zahmet verdim kusura bakmayın 🙂 @Riethian paylaştığı kanun yasalaşırsa belki daha hızlı ilerler 🙏🏻

• ⭐⭐

@serel USCIS sunucusu / web sitesi maalesef ttnet’in bazı lokasyonlarını engellemiş. Fiber internet ile ben de açamıyorum. Ya mobil operatörün internetini kullanıyorum ya da vpn’e bağlanıyorum.

• ⭐⭐

Bu arada mevcut bültene bakıp can sıkmaya gerek yok. Bazen bu gerilemeler oluyor bültende, ama sonsuza kadar sürecek değil. 1992'den bu yana tüm bültenlerin olduğu pdf'i aşağıya ekledim. Buna göre analiz yapılabilir. 2005 ile 2015 arası çok kötü gerileme olmuş, 9 yıl geriye gitmiş, sonra toparlanmış. Yani en kötü ve en yoğun dönemde değiliz. İleride başvuranlar için senaryo ne olur onu bilemem ama şu an bekleme süreleri makul. 2022'ye göre ilerleme kaydetmiş en azından, aşağı yönlü gitmiyor.

• ⭐⭐

Bekleme süreleri lokalden genele doğru yayıldı. Bu kadar istek varken (Sponsor firmalar nazarında) yasa yapıcıların önümüzdeki dönemde bunu boş geçeceğini sanmıyorum. Ben de çok umutsuz değilim. Bu görüntü yeni başvurmak isteyenleri evet korkutacaktır. Ama bu da bir yerde sırada bekleyenleri süre bakımından rahatlatır bence.

Q. What does the October 2023 Visa Bulletin reveal about fiscal 2024 and future fiscal years?

A. The same is true in EB-3, where demand from countries other than India and China is very high and so the category will not be “Current” for such applicants at the beginning of the fiscal year for the first time since FY 2018. The Final Action Dates for noncitizens chargeable to India and China in this category have advanced, reflecting the available visas for FY 2023.

As has been true for the past few years, high demand in the EW (Other Worker) category from noncitizens chargeable to countries other than India and China means that such noncitizens will still face a significant wait for visa availability.

• ⭐⭐

@Riethian aynen katılıyorum. Söylediğinizi destekler nitelikte aşağıdaki soru / cevabı eklemişler. Bekleme süreleri arttığı sürece talep azalacaktır bir şekilde dengeye girecektir. Ama tabi ki temennimiz kotaların yükseltilmesi.

Q. With increasingly long waits for employment-based immigrant visas for noncitizens from every country and in most categories, what has USCIS done to help those affected?

A. We are committed to working with Congress to find durable solutions to address the imbalance between the high demand for immigrant visas and the decades-old annual statutory limits. We continue to emphasize that this imbalance needs to be addressed and that only Congress can alleviate the statutory constraint on immigrant visa numbers.

• ⭐⭐

@tufank USCIS de topu kongreye atıyor. Zaten bekleyen bir yasa tasarısı var. Ayrıca kota yükseltilmesi de gerçekleşirse taşlar yerine oturur gibi geliyor. Bizim PD zamanımız gelene kadar umarım bir şeyler değişmiş olur 🙂 Yolladığım yasa tasarısı zaten 2023-2024 döneminde yasalaşması planlanan bir tasarıydı. Umutsuzluk yok :)) Devam.

• Gecis sezonu seneye secimler de var ,bir iyileştirme olur umutluyum .Eb3 zaten dogasi geregi cetrefilli ve berbat bir surec cunku sizden kaynaklanmayan bircok asama ve surec var sizin tek yapmaniz gereken suca karsimis olmamaniz.Buyuk bu isi yillardir yapan firmalari tercih edin .Sahsen bu is icin bdv disindada buyuk ve tecrubeli bir firma gormedim adamlarin is baglantilari huge.Turklerde kurmustu ama daha once hicbir tecrubeleri yok bilemiyorum gorecegiz risk alan arkadaslarin deneyimlerimden sonra.Allah herkesin yardimcisi olsun,Greenlenin insallah .Bol sanslar

• Mutlaka düzeltmeler yapılacaktır. Ancak ben şahsen bekleme süresi 5 sene bile olsa razıyım. Umarım hızlanır da 2 sene de hallolur.

• Merhaba , yeni bir hayat kurmak için yeni bir gelecek vs 3 yıl 4 yıl bence az bile, insanlar 6 yıl tıp okuyor yetmiyor 6 yıl uzmanlığını stajı vs 13 14 yıl sonra kendine gelecek kurabiliyor oda ülke şartlarında malum seviye! Vasıfsız işçi ve ,3 _4 yıl bekleme normal hem yeni hayatınız için bunu hazirlik süreci olarak kullanabilirsiniz , mesela büyük kizim 10 yaşında diş teli tedavisine burada başladım çünkü ABD bu işlerin çok pahalı olduğunu biliyorum bunun gibi? Ve en önemlisi maddi ve dil hazırlığı ,aslında eb3 sizi oraya hazırlıyor lotodan çıkan greencard ta insanlar sudan çıkmış balık gibi olabilir, ama eb3 öyle değil hem mental hem ordada azda olsa bir geliriniz olacak kötü para değil 2800 k en azından ev kirası ve faturaları karşılayabilir , büyük ihtimalle ufak kasabada olacağı için ev kirasida 1200 1300 k olacaktır para yeterli bile olur , ayrıca ABD de kurumsal bir yerde çalışan olmak banka ve kredi skorundada büyük avantaj , eb3 iyidir , aslında bir çok e2 yapıp eb3 dönenler Trden yapıldığını bilseydik pismaniz e2 ye bu kadar para harcamazdik diyorlar dimi buda bir avantaj!

• ⭐⭐

@ırmakikra evet çok haklısınız. En azından bir plan çerçevesinde ilerlemek insanı motive ediyor, buna göre hazırlık yapabiliyoruz. DV lottery’i kazanmak elbette çok güzel ve büyük bir şans ama sadece buna bel bağlamak hayal kırıklığı yaratabilir. Bizim de kızımız bu sene ilkokul 2. sınıfa başladı. Ortaokulu ABD de okuması hayalimiz. Zaten bütün bu çabamızda en çok onun için. Ve elbette huzurlu bir yaşam için.. siyasi gündemden ve ülkedeki absürtlüklerden bıktık artık..

• @tufank haklisiniz aynı ümitler içerisindeyiz, ABD yerleşmek maddi , manevi, mental ve fiziksel olarak hazırlık gerektirdigini düşünüyorum, herkes maddi boyutunu düşünüyor ama özellikle size muhtaç bir aileniz çocuklarınız varsa sağlığınıza kilonuza da dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyorum çünkü orda yaşayacağınız bir sağlık sorunu herşeyi alt üst edebilir, umarım hersey herkesin gönlüne göre olur, ama eb3 C Trde olanlar için endogru karar bı kere su bile güzel en sonunda ne olursa olsun ds260 i dolduracaksin! Bence olur ama cesaretli insanların kazanabileceği bir vize

• Çok haklısınız. Biz bundan dolayı eşim üzerinden yazıldık ki ben gider gitmez kendi işimi yapabileyim, yüksek kazanç elde edebilelim diye. Zaten iki kişi çalışmadan mental olarak yorucu ve çok zorlu olabilir. O yüzden iyi planlamak ve biraz zamana yaymak çoğu kişi ya da aile için çok önemli.

• ⭐⭐

Çekiliş ile GC süreci yakalamak çok zor. İhtimaller her sene giderek azalıyor. Eb3 seçmemdeki asıl neden daha doğrusu göç etmek istememdeki asıl sebep herkes gibi çocuklarıma güzel bir gelecek hazırlamak. Bana göre turist ile gidip orda düzen kurmak çocuklu aileler için daha zor ve tahminim en az Eb3 maliyeti kadar maliyet çıkar. Yazdığınız gibi önümüzde en az 2 sene olduğu için hem kendim,hem eşim ve hem çocuklar bu sürece beraberce hazırlanacağız. Eksik yönlerimizi kuvvetlendireceğiz (ingilizce gibi), ve gerekirse bir kaç ek yetenek daha ekleyeceğiz(kendi adıma merakımda olduğu için ekmek ve pasta vs kursları). Aslında ilk başta eşim üzerinden başvurmak istiyorduk,fakat çocuklar ufak olduğu için kısmen zor olacağını düşündük ve kendimi ateşe attım. 🙂
    Türkiyede kendi işim olduğu için mesaisiz çalışıyorum. Aslında çokta rahatım. Ama gelecekte ( hemde en az 3-5 sene içerisinde) Türkiyenin çok iyi olmayacağını düşündüğümden bu yola girdim zaten. Bana yıllar sonra hemde vardiyalı çalışmak çok zor gelecek ama askerlik gibi 1 sene şafak sayarak dayanacağız. Belki iş çıkışları başka işlerde yapmak gerekecek. Ama sonunda tüm ümidim odur ki güzel bir gelecek kuracağız,huzur bulacağız.
    Selamlar. Saygılar.

@ırmakikra, içinde söyledi: EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

Merhaba , yeni bir hayat kurmak için yeni bir gelecek vs 3 yıl 4 yıl bence az bile, insanlar 6 yıl tıp okuyor yetmiyor 6 yıl uzmanlığını stajı vs 13 14 yıl sonra kendine gelecek kurabiliyor oda ülke şartlarında malum seviye! Vasıfsız işçi ve ,3 _4 yıl bekleme normal hem yeni hayatınız için bunu hazirlik süreci olarak kullanabilirsiniz , mesela büyük kizim 10 yaşında diş teli tedavisine burada başladım çünkü ABD bu işlerin çok pahalı olduğunu biliyorum bunun gibi? Ve en önemlisi maddi ve dil hazırlığı ,aslında eb3 sizi oraya hazırlıyor lotodan çıkan greencard ta insanlar sudan çıkmış balık gibi olabilir, ama eb3 öyle değil hem mental hem ordada azda olsa bir geliriniz olacak kötü para değil 2800 k en azından ev kirası ve faturaları karşılayabilir , büyük ihtimalle ufak kasabada olacağı için ev kirasida 1200 1300 k olacaktır para yeterli bile olur , ayrıca ABD de kurumsal bir yerde çalışan olmak banka ve kredi skorundada büyük avantaj , eb3 iyidir , aslında bir çok e2 yapıp eb3 dönenler Trden yapıldığını bilseydik pismaniz e2 ye bu kadar para harcamazdik diyorlar dimi buda bir avantaj!

• @selamibasaran merhaba , turist vizesi ile zaten statü değiştirmeden eb3 yapılamıyor , e2 yapmanız gerekiyor onunda maliyeti en az 80k dolar civarı ve eb3 orda olunduğu için 22,5 k ve turist olarak gittiginizde e2 ye hemen basvuramazsiniz hangi ara geldinde işyeri açmaya karar verdin gibi bir izlenim oluşuyor en az 3 /4 ay cepten yemeyi düşünürsek 20k dolar civarı çok mesakatli bir yol,dediğiniz gibi burda kurulu düzeni olanlara bizler gibi en mantıklı seçenek inşallah herkesin gönlüne göre olur ne diyelim , aslında bilmiyorun sponsorunuz hangi firma fastfood sektöründe 1 yıl çalışmak dil gelişiminde ve adaptasyon olmada çok faydalı olacağını düşünüyorum,

• Bu ileti silindi!

• @selamibasaran tam olarak biz de burda geçirdiğimiz zamanı verimli bir şekilde kullanmak istiyoruz. aklımızda orada işimize yarayacak bir meslek edinebileceğimiz sertifika alabileceğimiz bir eğitim bulmak var ama küçük bir yerde yaşıyoruz çok mümkün görünmüyor. Online olarak bişeyler bakıyoruz ama pek bişey de bulamadık aklımıza yatan... bir de atıyorum halk eğitmden aldığım pastacılık belgesi orda işime yarayacak mı ? Sorusuna cevap bulamıyoruz 🤷♀️ araştırmamız devam ediyor güzel bir şey çıkarsa burda yazarım. Böyle bir uğraş içinde olanlarınız varsa bizimle de paylaşırsa çok güzel olurdu aslında...

• Youtube de ilkay zamanın sürekli teklam yaptığı yazılım dersleri veren bir firma var 6 aylık ücreti 9000 dolar 🤷♀️ yani 6 ayda nasıl yazılımcı olunur şüpheli tabii... aşçılık/pastacılık için uluslararası sertifika veren bir firma vardı o da İstanbuldaydı... muhasebecilik için bi araştırmamız var inşallah bişey çıkar 🤷♀

Benzer Başlıklar

• 1
  • 8
  • 15
  • 2128
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |