DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @A-K-0 teşekkür ederim cevap için ana belgelerim eksik gitmiş yeşil pasaportlu olduğum için tamamlayın derlerse onay alırım diyorum inşlh

• @grounddreamer hayırlı uğurlu olsun tebrik ederim . Siz depremzede miydiniz ya da o bölgede mi ikamet ediyorsunuz

• bugünlerde gidecekler vardı acaba transit vize konusunda sorun var mı umarım sıkıntı olmuyordur.

• @tolgat bu sürelere nereden baktınız acaba. bende başvuru yaptım ama hala sonuc gelmedı. umarım başvuru yapan herkes bır an once vize alır.

• TS2023 başvurusu için Kanada ' ya Amerika / Seattle Üzerinden Otobüs Kullanarak Geçiş Yapmıştım.

Pasaporta herhangi bir damga basılmadı ve açıkcası bu beni tedirgin etmişti " Acaba Ülkeye Girişim Görülmeye bilir mi ?"

CBSA a ATIP sistemi üzerinden bir başvuru yaptım ve " Travel History" belgesini gönderdiler.

Eğer başına gelen olursa. Kuşkulanmasın " Otobüs " ile geçişlerde tüm bilgileriniz kayıt altına alınıyor. Demir yolu ve Deniz yolu ile ilgili " Alınmadığı" bilgisi mevcut.

image.png

• @grounddreamer havayolu ile dün giril yaptım. Ama pasaportuma herhangi bir damga basılmadı giriş esnasında. Ayak üstü bir iki soru soruldu ve içeri girdim. Havayolu ile giriş yapmama rağmen Pasaporta bir damga basılmaması sorun olur mu acaba gidiş gelişlerde

• @mhmt Havayolu en garantisi , damga istemediğiniz sürece basılmıyor. Kuşkunuz olmasın saniyesine kadar görüyorlar 🙂

• @grounddreamer Demiryolu ile kayıt alınmıyor dediğiniz tren yolculuğumu yoksa farklı bir ulaşım yolu mu ?

Mesela vancouver-kanada şehrinden tren ile seattle - amerika şehrine seyahat ettiğimizde kanada'dan çıkış tarihimiz kayıtlarda olmuyor mu ? Halen kanada içindemi görünüyoruz.?

• @best06

Bu konuda aşağıdaki gibi bir gönderi paylaşmıştım daha önce.

@grounddreamer, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@it_is_cool Merhabalar ;

Verdiğiniz bilgiler doğru ama " kara yolu" buna dahil değil gibi görünüyor.

Aşağıdaki paylaştığım linkte Giriş / Çıkış Kayıtlarının nasıl kullanılacağı ile ilgili çok detaylı bir prosedür hazırlanmış "Hava ve Kara yolu" ile her türlü giriş çıkış bilgisinin kaydedileceği belirtilmiş. Fakat dediğiniz gibi tren ve deniz yolu ilgili kayıtlar henüz tutulmuyor.

Her ne kadar böyle olsada bu bilgiyi bilseydim uçaktan başka bir yol tercih etmezdim 🙂

6916e79e-72ff-4fcd-9dce-5431bdd4d369-1693332719749.png

• @grounddreamer Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz gibi resmi kaynakta demiryolu ve deniz yolu ile ulaşımlarda sistemde giriş ve çıkış bilgilerin olmadığını belirtiyor. Bu durumda tren ile kanada amerika arası seyahat olursa IRCC memuru kişinin kanada içinde yasal kalış süresini nasıl kontrol ediyor ?

IRCC memuru havayolu ve otobüs ile seyahatlerdeki giriş ve çıkış bilgilerini online sistemden sorgulama yapabiliyor bu tamam ama tren ile seyahatte nasıl olur ? Çünkü sistemde bu bilgi olmayacak.

Amerika ve kanada kara sınırı arasında yapılan bir ortak anlaşma ile amerika kanada arası karadan seyahat edenlerin giriş çıkış bilgileri paylaşıma açık olduğu söyleniyor. Yani sizin kanadan amerikaya otobüs ile geçisinizde amerika'ya giriş bilginiz, kanada için çıkış bilginiz olarak yazılıyormuş. Zaten sizin gösterdiğiniz travel history dökümanıda bunu doğruluyor. Her iki ülke arasında karadan sınır geçiş bilgileri aralarında ortak paylaşılıyor ve sisteme kayıt oluyor.

Ama tren demiryolu ile seyahatte böyle bir kayıt olmuyorsa, IRCC tarafından kişilerin ülke içinde kalış süresini bilmesi ve kontrolü nasıl oluyor ? Burası çok kafa karıştırıcı bir konu.
    Kısaca siz kanada'dan amerika'ya tren ile geçiş yaptığınızda çıkış bilginiz sistemde görülmüyor ve halen kanada içindeymiş gibi görünüyorsunuz ??? Doğru mu ?
    Yoksa tren ile yolculuklarda sadece kanada'ya girişler sistemde olmuyor ama çıkış bilgileri oluyor ? Hangisi ?

• @best06 İnanın bu konu hakkında bir fikrim yok. Amtrak ı arayıp sorabilirsiniz onlar daha bilgi sahibidir. Keza hergün Seattle Vancouver arası tren yolcuğu yapılıyor.

• @grounddreamer tesekkurler.. Bu travel history report nasıl aldınız ? hangi siteden ve hangi bölümden talep ediliyor ? Hemen anında gösteriyor mu yoksa bir süre sonra mı gönderiyorlar ?
    Link gönderirseniz çok memnun olurum

• @best06 Ortalama 15-20 gün sürüyor gelmesi

ATIP sistemine kayıt olmanı oradan da CBSA den talebinizi içeren bir form doldurmanız gerekiyor.

youtube videosunuda ekleiyorum.

• @grounddreamer Başvuruda posta adresi olarak nereyi göstermiştiniz ? Konakladığınız yerini mi ? Work permit mektubu oraya mı geliyor ? Size nasıl ulaşıcak neticede şu an kanada dışındasınız

• @grounddreamer acaba vancouver gidiş , seattle dönüş alsam sorun olur mu ? Vancouver girişte neden seattle'dan ayrılıyorsun diyebilirler mi ?

• @grounddreamer cevap için çok teşekkür ederim 🙏🏻

• 6 temmuzda başvuru yaptım 10 temmuzda parmak izi verdim halen bir gelişme yok. Aynı durumda olan var mı ? Neden bu kadar uzun sürdü acaba.

• @cruelboys Benzer. 17 temmuz biometrics verdim ama gelişme yok. Bizim için süreç bitti.

• @Kekw malesef 25i imkansız gibi duruyor. Nasıl bir yol izlemeli onu düşünüyorum kara kara.

• 16 ağustos sonrası vize hakkında dönüş alan oldumu

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 4
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.3k

| | | |