Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Uçan-hollandalı Heyecanım ve umutlarım hala taze 🙂

• @GizemYılmazz, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Sabri-FT Ya bence en büyük sıkıntı bu. Hani çok fazla kolaymış gibi söylüyorsunuz. Daha geçen gün Houston'a giden bir ailenin 3 ay boyunca kredi skorları olmadığı için ev tutamadığı o biliyoruz mesela. İngilizce bilmelerine rağmen, akıcı konuşamadıkları için uzun süre iş bulamadıklarını biliyoruz. Ki bu anlattıklarım Amerika'nın diğer eyaletlere göre en ucuz eyaletlerinden biri. Kaldı ki biz Ohio gibi bir eyaletten bahsediyoruz. Öyle direkt gidip bir oda kiraladım, scooter aldım olmuyor ki. Gidenlerin çoğu zaten 35-50 yaşında insanlar. Çoğu evli. Zaten 20 yaşında ki adamın cebinde 20 bin dolar + 20 bin dolar para yok ki. E 35-50 yaşında ki adam da oturup tek oda kiralayamaz çoğu evli olduğu için. Hani bazı şeylere toz pembe bakmamak gerekiyor. Zaten o Amerika'ya giden çifti de çok linçlediler gerçekleri yazdığı için.

Yazdığınız herşeye hak veriyorum doğruda söylüyorsunuz ama benim yazdıklarım 1 kişi içindi evli ve çocuklu bir aile için değil onlarda işin içine girerse o maliyeti kolay kolay kimse karşılayamaz karşılayabilen de zaten ABD gidip hayatımı kurtarayım gibi derdi olmaz çoğunluğun

Ve fazla kolaymış gibi söylemedim olanı söyledim TR'de neyi nasıl yapıyorsun orda da aynı şeyi yapacağız sonuçta 3-5 bir şey değişik olur da normal zaten

• ⭐⭐

@Sabri-FT valla hepinize katılıyorum @GizemYılmazz @selamibasaran @Atlantis00 ister yalnız gidin ister ailenizle gidin ilk zamanların zorluğundan sonra büyük gelişmeler olacaktır... eminim... ama türkiyeye baktığınızda zorluk çekiceksiniz ama sonu gelmeyecek hele marttan sonrasını düşünmeyin bile....amerika da ev tutamayanlar depozitosuz yada 6 ay peşin ödemeden hatta bir sene... olabilir çok normal... ama türkiyede şimdi kontratı bitenler 2500- 3000 tl kiradan çıkıp 10.000 - 15.000 e ev bulurlarsa iyi yine...20 binler -25 binler vercekler... şimdi evlerinde oturanların hepsi davalık olmayı göze alarak ne olursa olsun çıkmayanlar , çıkmalar daha başlamadı görün siz curcunayı... amerikada evsiz kalmaktan korkanlar kendi ülkesinde evsiz kalacaklar yani demek istediğim... orada en azından çekilen sıkıntılara dayanabilinirse sonu süper herkes bunu düşünüp mutlu olsun... burada herkes İngilizce biliyorum diyor da İngilizce biliyorum diyenlerin %80'i sınıfta kalıyor oraya gidince... çünkü aslında konuşamıyor olmak anlamak İngilizce bilmek demek değil 🙂 yada çat pat derdini anlatmak... burada bizim fırına iş başvurusu yapanlarda geliyorlar ekmek yapmayı biliyorum diye 5 gün dememe yapalım diyorum ücretli olarak.. ilk gün geliyor yok ben sadece hamuru yaptım ekmeyi çizmeyi bilmiyorum ben hiç fırınlamadım sadece porsiyonladım... eee diyorum ekmek yapmayı biliyor mu oluyorsun öyle olunca? biliyorum dedin... işte ucundan tutmuş zamanında bir ekmeği kendi kendine başından sonuna mayalandırıp hamurunu katlayıp porsiyonlatıp sepetleyip ertesi gün çıkartıp çizip fırına atıp piştikten sonra ne yaptım ben ne güzel oldu diyip onun keyfini hiç sürmemiş ki ama ekmek yapmayı biliyor... o yüzden herşey için çabalamak güzel hele oraya gidince çabalamak daha güzel istersen ingilizceni kısa sürede geliştirisin akıcı konuşursun, isteyince insan yaşı kaç olursa olsun kaç çocuğu olursa olsun başarır... türkiye ye gelelim suanda 30 yaşında olan biri herşey yavaş yavaş pandemiden önceki haline gelene kadar 45 lerini geçmiş 50 lerine yaklaşmış olacak... yani demem o ki türkiye suanda sadece dilini bildiğiniz ve zorlandığınızda ananınız babanızın manevi olarak size psikolojik destek verebildiği bir ülke... burada da iş bulmak istediğiniz paralara artık o kadar kolay olmayacak ev kiralamak keza öyle arkadaşımdan 6 aylık peşin istediler... depozito 3 kira... eee amerikadan bir farkı yok... tek farkı burada kazanamıyorsunda... bir de ekonomik denge yok herşey zamlanıyor ve gelir sabit... :))) o yüzden ha gayret diyin içinizden hep gidenlere yeni hayatlarımda tüm içtenliğimle başarılar diliyorum... biz bu ülkede yaşayıp bu yaşa geldiysek 3 sene zorluk çekmek bize koymaz:) hepinizi seviyorum herşey herkesin gönlünce olsun... sakın gitmeden umutlarınız kırmayın toz pembe hayallerde kurmayın ama başarıcam diyin... ben öyle yapıcam olursa 🙂

• @debbieLA77 Türkiye'de sürünmektense ABD'de sürünmeyi tercih ederim, kaybedecek bir şeyim yok. Gidersem iş kayırmam nereden para kazanabilirsem oraya yönelirim hiç affetmem. Acı çekmeden başarı olmadığı için kaçınılmaz senaryo tam olarak bu.

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı işte bu sen yaparsın kardeşim inanıyorum 🙂

• @debbieLA77 Şakasız diyorum Türkiye'de bu enflasyonda kendini çekip çeviren biri orada hayli hayli kendini götürür, burası veteran server. Sınır karakolunda askerlik yapmak ile batıda askerlik yapmak arasında ki fark gibi 😀

• @debbieLA77 Boğulacaksak büyük denizde boğulalım :))

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı hahahaha benzetme süper 🙂

• ⭐⭐

@Riethian amin inşallah allah büyük denizlere açılmayı nasip etsinde biz batarız çıkarız yüzeriz boğuluruz orası kısmet artık 🙂

• ⭐⭐

aaa burada çok da net birş ey söyleyim evet gayret edicez vs de... yine de popişine güvenen girsin bu işlere:) izlediği her video dan umutlanan değil de ....
    o videolardaki satır aralarını okuyabilenler ve gerçekleri görenler... yaşı küçük olanların şansları çok, ama onlar daha çok zorlanabiliyorlar... aileler ise kalabalıklığına göre maddi sıkıntı yaşayabiliyorlar bir süre, ama onlarında birbirilerine destek olabilme avantajı var; moral olarak, sağlık olarak, psikolojik olarak, o da güzel bişey her şartta artıda olabiliriz...

• ⭐⭐

suanda şurada kalabalığın içinde bir yerlerde kumsalda uzanmak isterdim ve çıkışta whole Foods dan alacaklarımı kuruyor olurdum kesin akşam yemeğine ne yapıcağımı düşünürdüm ne kadar güzel bir hayal benim için 🙂

• @debbieLA77 bı mıamı south beach degıl ama sızlerıde charleston beachlerınde plaj sandalyenızle beklıyor oluruz ınsallah. 😉 kafaya koyanlar , rısk almaya varım dıyenler hep aynı seylerden muzdarıp ve temelınde hıkayelerı , fıkırlerı okadar ortusuyorkı. ben beyaz yakalı bı ıste calısıyorum yazları memlekete gıbıp tarlada sırtımda cuval tasıyorum. koyarmı calısmak , ıkı uc ay sıkıntı cekmek ,ıs secmeden markette kolı tasıyıp raf dızmek vs ısler. burada kendım gıbı dusunen ınsanları gormek onların yazılarını okumak guzel. ınsallah nasıp olurda gıdersek oralarda rısk almıs , calısmaya , bır sure sıkıntı dahıl cekmeye hazır, hayallerı ve hedeflerı aynı, gelecekle ılgılı aynı kertede dusuncelere sahıp ınsanlar bırbırımıze destek olur, toplanır aksamları sohbet eder zaman gecırır yanlızlık cekmez , bısey ogrenen yontem bulan dıgerlerıyle paylasır bırlıkte 1 senelık sureclerı atlatırız. yeterkı ısteyın.

• @deckerloki Hayırlısı olsun 🙂 1 yıllık süreç bence çok faydalı. Kazanç belki kafa kafaya gelir ama 1 yılda güzel tecrübe yapılıp yeni hayata başlanabilir. Umarım her şey istediğimiz gibi gelişir. Ben de Canton,OH öncü birliklerindenim 🙂 Forumda kobay olarak bizi gözleyen çok 🙂 Hayırlısı.

• @Riethian 🙂 sızın pwd karar surecı bıtmıs. sonrakı surec nasıl oluyor. calısma bakanlıgındakı ıslem bıtmısmı oluyor acaba. yanı perm surecı tahmını ne zamanda. bıtıyor ongorulen. yada pwd ıle bırlıkte perm de bıtmıs dıyebılırmıyız

• @deckerloki Şu anda PWD sonuçlandı ve ilan aşamasında. Onun da bitmesi Ekim ortası veya Kasım başı gibi olacak. Sonrasında Labor Certification başvurusu olacak. O da bizim öncelikli tarih olacak. LC sonuçlanması da ortalama 9-10 ay civarı sürüyor. I-140 dolumu ve premium process ile sonuçlanması da +15 gün. Yani Temmuz-Ağustos 2024 gibi hepsinin sonuçlanmış olması ve visa bulletin de öncelikli tarihi takip etmeye başlama zamanı gelmiş olacak GC başvurusu için. Süreç için net tarihler vermek tabiki mümkün değil ama umarım 2025 sonuna doğru her şey bitmiş olsun. Umarım açıklayıcı olmuştur 🙂

• @Riethian tesekkur ederım .gayet acıklayıcı oldu.bızım surec 2-3 ay arkadan takıp edecek gıbı sızın surecı.hepımız hakkında hayırlısı olsun.

• @debbieLA77 Doğru Söze Ne Denir... Ufkumu Açtınız Gece Gece Hocam Hele Gitmek Nasip Olsunda Çırpınmak Oraya Dursun Bakalım Hayırlısı...

• Selam arkadaşlar

Başlıkta geçen önceki senelerdeki hareket ve enerji yi göremiyorum….

Herkes iyimi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke herkes iyi de amerikaya gitmek için bir anyaya diğeri konyaya gidip işlemlere başladılar.

• ⭐⭐

@beceke başvuru günü yaklaştıkça hareketlenir. çıkmayan bir şeye başvuruyoruz boşa hayaller. bu sene sanmıyorum durgun bir sezon olur gibi tahminim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |