DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @senamd teşekkür ederim cevap için peki viyana'ya gitmek için schengen mi gerekiyor

• Merhaba asıl talihli nişanlım yakın vakitte evleneceğiz ve evlenir evlenmez add aplicant olarak beni eklicek ve sonrasında konsolosluğa nasıl bir mail atmamız gerekiyor mülakat maili geldikten sonra soyisim vb değişiklikler için

• Bu ileti silindi!

• Merhaba ,Ben greencardliyim ve 2.5 yil sonra ancak vatandaslik surecim baslayacak.Erkek arkadaşımla 1.5 yıldır beraberiz fakat o Turkiye'de. Evlenme planlarımız olduğu için turist vizesine başvurdu fakat red yedi ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Buraya gelebilmesi için nasıl bir yol izleyebiliriz? Hemen öğrenci vizesine başvuru yapıp gelmesi mümkün mü acaba, kendisi öğretmen ve yüksek lisans öğrencisi.

1. Sorum da ; buraya geldiği taktirde benim greencardli olmam ona yasal oturum/calisma hakkı veriyor/ mu ne kadar surede?

Çok teşekkür ederim sayfalardir okuyorum sıkıntıma cevap bulamadim.

• @serotonin en garantisi önce evlenip sonra senin onun adına buraya başvurman o da greencardlı olur çalışma oturum vb. şeylerden faydalanabilir bir an önce evlenip form doldurmanız bu işlemler bir iki yıl sürebiliyor

• merhaba

çözemediğimiz bir konu var ben dv2024 talihlisiyim ve dv260 formunu bekar olarak gönderdim. erkek arkadaşımla mülakat öncesi evlenmeyi düşünüyoruz ama açıkçası nasıl olur ne yaparız bilmiyoruz. merak ettiğimiz konu ise şu mülakat tarihi maili geldiği zaman anladığım kadarıyla KCC ye evlilik ve eşimin belgelerini göndermemiz gerekiyo bu aşama sonrasında konsolosluk bize yeni bir mülakat tarihi mi verecek yoksa bana verilen mülakat tarihinden mi devam edicez konuyla ilgili bilgilendirirseniz çok seviniriz.

• @talhabakunin turkiyede evlilik yapıp amerika yalnız dönüp 2 3 yıl ayrı evli olmak son çare olabilir diye düşündük, onun dışında burda olsaydı dediğiniz çok mantıklı olur işlemleri için beklerdik, ben nasıl gelebileceği konusunda emin olamadım. Belki dil okulu için tekrar basvurmayi düşünüyoruz ama o da red yediği için mümkün mü bilmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anyela eğer evlilik niyetiniz ciddiyse ve bunu bu süreç içinde yapmayı planlıyorsanız tavsiyemiz en hızlı şekilde resmi evliliğiniz yapmanız ve eşiniz için sistemden "add applicant" seçeneğini kullanarak bir DS260 formu doldurmanızdır. bu sayede mülaklat aldığınızda direkt olarak eşiniz için de mülakat tarihi gelmiş olacak.

sonrasında; mülakat aldığınızda, mülakat aldığınız konsolosluğa mail atıp (ankara ise [email protected]) evlilik cüzdanınızı da ekleyerek formunuzu açmalarını talep etmeniz.
    kendi formunuza da eşinizi ekleyip medeni durumunuzu evli yapıp tekrar submit edin.

sonra mülakata birlikte katılıp vizenizi alın, hepsi bu.

• @gucarslan teşekkür ederiz sizce sıra numarası nasıl ne zaman gelebilme ihtimali var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anyela 22 aralık saat 13:30 gibi gelir.

• Herkese merhabalar, dv2024 talihlisiyim. Kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz fakat aklıma takılan konu şu; kız arkadaşımla geçen seneden beri birbirimizi tanımamıza rağmen henüz bu sene nisan ayında sevgili olduk ve işler biraz bizim açımızdan hızlı ilerlediğinden evlilik kararı aldık, henüz evlenmedik. Onun da benimle birlikte gelmesini istiyorum. Yakın süre içinde mülakat maili gelecek fakat henüz evli değiliz. Bugün itibari(02.11.2023) ile en geç üç hafta içerisinde evlenmeye karar vermiş bulunmaktayız. Geçmiş paylaşımları da okudum ve yapılması gerekenleri de az çok anladığımı düşünüyorum. Aklıma takılan konu ise gc lottery sonuçları açıklandığında 2 haftalık birlikteliğimiz bulunmaktaydı bu iki hafta süre içerisinde sadece bir tane fotoğrafımız var, konuşmalarımız kız arkadaşımın telefonu bozulduğu için sadece benim telefonda mevcut. Daha sonrasında farklı yerlerde ikimizin çekildiği fotoğraflar mevcut. Biz direkt olsun bitsine getirmek istiyoruz. Yani evliliği de nikah dairesinde ikimizin yapacağı mini imza olayıyla bitirip, ds260 için gerekli olan evrakları kcc ye beraber göndermek istiyoruz. Sizce bu süreçte birlikteliğimiz ile alakalı şüphe uyandırır mıyız? Çünkü mayıs ayında açıklandığında birlikteliğimiz henüz yeniydi ve kanıt gösterebileceğimiz pek somut delil yoktu, tabi bu zamana kadar çekilmiş fotoğraflarımız ve konuşmalarımız mevcut ama genel olarak sadece ikimizin fotoğrafları var yani aileyle alakalı ya da topluluk ile gidilen bir aktivite vs fotoğrafları yok. Bu durumda sizce ne yapmalıyız? ilk seçenek olarak zorlu olan yolla mülakata tek başıma girip daha sonrasında mı evlenmeli yoksa risk alıp önceden evlenip formu beraber mi göndermeliyim? Şimdiden vereceğiniz yanıtlar için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. 🙂

• Bu ileti silindi!

• @Tolga-Ozkan cok karisik olmus, bir suru senaryo ver o olsa bu olsa vs. Su varki gecmisi degisemezsiniz. yani it is what it is... you suck it up and deal with it, go with the flow... yani evet bu suphe uyandirir desek suphe uyandirmasin diye su an yapabileceginiz birsey var mi? yok! en kotu durumda adamlar iliskinizin gercekligine inana kadar islemleri sallarlar, bu sure icinde belki ayri kalacaksiniz, bu tip seylerle ugrasmaya hazir misiniz? bunu da birbirinize sormaniz lazim. onunuzde en az 2 senelik bir process var. bu belki uzayabilirde...

• Herkese merhaba..
    dün itibari ile Amerikalı kız arkadaşımla İstanbul'da evlendik...
    avukatların verdiği fiyatlar bizi şok etti bu yüzden yolumuza kesinlikle kendi başımıza devam edeceğiz.
    dediğim gibi dün itibariyle evliliğimizi gerçekleştirdik bundan sonrası için süreci bize tanımlayacak birilerine ihtiyacımız var.
    şimdi ilk işimiz ne olmalı hangi kapıyı çalmalıyız ilk olarak hangi evraklara girişmeliyiz kısacası ne yapmalıyız kafamız çok karıştı.
    sevgiler ❤

• @Refiks hocam öncelikle hayırlı olsun benimde durumum sizinle aynı ancak biz daha evlenmedik. Sürecinizi takip ediyorum kolaylıklar dilerim şimdiden!

• @Refiks, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese merhaba..
    dün itibari ile Amerikalı kız arkadaşımla İstanbul'da evlendik...
    avukatların verdiği fiyatlar bizi şok etti bu yüzden yolumuza kesinlikle kendi başımıza devam edeceğiz.
    dediğim gibi dün itibariyle evliliğimizi gerçekleştirdik bundan sonrası için süreci bize tanımlayacak birilerine ihtiyacımız var.
    şimdi ilk işimiz ne olmalı hangi kapıyı çalmalıyız ilk olarak hangi evraklara girişmeliyiz kısacası ne yapmalıyız kafamız çok karıştı.
    sevgiler ❤

Aşağıdaki başlığın ikinci iletisini okursanız genel çerçeveyi anlamış olursunuz. Başlıkta bir çok deneyim mevcut size çok yardımcı olacaktır. Kolaylıklar diliyorum.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir-1-cr-1-süreci-ve-mülakat-deneyimleri-abd-vatandaşı-ile-evlenip-türkiye-de-green-card-almak?page=1

• ⭐⭐

@Tolga-Ozkan Merhaba.
    Önce imzanızı düzenleyin.
    Sonra excele kayıt olun lütfen.
    Sorularınıza yanıt alabilmek için bu işlemleri yapmanız gerekiyor. Kolay gelsin.

• @ecom çok teşekkür ederim! ❤

• @aristocrat sana da şimdiden kolaylıklar dilerim çok uzun çok yorucu bir süreç bizi bekliyor. ❤

• @Serapp merhaba düzenlemeyi tamamladım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

196

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |