DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @tahsinceltikci artisi Türkiyede şuan 15.000 case numarası gelirken yurtdisinda 32.000 case kadar mülakat dagitmasi oldu turkiyede sıra gelmiyor ne yazıkkı turkiyeyi beklesem olmucakti eksi yönü paraniz gidiyor😅😀 ama deger tabiki benim tavsiyem kazanmadan önce abd turist vizesini alabiliyorsunuz alın turkiye süreç yetismezse atlayio gelip amerikada devam edebiliyorsunuz aos sureci deniliyor. Kazandiktan sonra ds260 formu doldurunuz da turist vizesi almak çok zor alan varmi var tabiki.
    nasip olur insallah 👍 kazandım yazmanız inşallah bu sene olsun ve dua niyetine geçsin Allah yolunuzu açık etsin 🙏😊

• @Lossantosdy kazandım yazmanız inşallah bu sene olsun ve dua niyetine geçsin Allah yolunuzu açık etsin 🙏😊 çocuk olayını ötelemeyin derim inanın Allah rızkını veriyor ben işsiz kaldım issizlik maasi kazandigimdan çok çok azdı ama para artiriyordum 2. Cocugum olacağını öğrendim ayni gun çok güzel bir is buldum senelerce çalıştım 😊🙏👍

• @mehmetizmirli Cevabınız ve güzel temennileriniz çok teşekkür ederim hayırlısıyla USA de görüşmek üzere 🙂

• ⭐⭐

@mehmetizmirli, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Lossantosdy kazandım yazmanız inşallah bu sene olsun ve dua niyetine geçsin Allah yolunuzu açık etsin 🙏😊 çocuk olayını ötelemeyin derim inanın Allah rızkını veriyor ben işsiz kaldım issizlik maasi kazandigimdan çok çok azdı ama para artiriyordum 2. Cocugum olacağını öğrendim ayni gun çok güzel bir is buldum senelerce çalıştım 😊🙏👍

Çok teşekkür ederim 🙏 inşallah herkes hayallerine kavuşur.

• Dün gece ile birlikte motorinin litre fiyatına 1 lira 45 kuruşluk bir zam gelmiş bulunuyor. Hayırlı olsun

Derin anlamlar içeren bir görsel ile başbaşa bırakıyorum sizleri...

images.jpeg

• Forumda fazla aktif değilim arada bakıyorum kafamda hayatımla ilgili vermem gereken bir karar var ve ne yapacağımı bilmediğimden forumdaki sevgili abilerime ve kardeşlerime danışmak istedim. 24 yaşında teknikerim şu sıralar Almanya'ya gitme şansım var (gönlüm ABD istese de olmadı).Önümüzde DGS sınavı sayesinde mühendislik okuyabilirim ama bunun sonucunda en az 2-3- yıl daha burda kalmam anlamına geliyor ama buna dayanacak gücüm var mı bilmiyorum.Siz bana ne yapmamı önerirsiniz 26-27 yaşında yeni mezun mühendis olarak mı yurtdışı yapmalı yoksa şuan gidip gençliğimin baharinda mı yapmak istediklerimi yapmalıyım.Simdiden değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim..

• @Birgariphayat Bence tekniker olarak mesleğiniz çok değerli bir meslek. 4 yıllık bir lisans mezunu olmanın ne yazık ki eskisi gibi bir prestiji kalmadı. Ekstra olarak teknikerlere sayı olarak mühendislerden daha fazla ihtiyaç var. Şu anda özellikle yaptığınız işte iyiyseniz Almanya gibi bu tarz pozisyonlarda çalışan insanlara sürekli ihtiyacı olan bir yere gidip orada hayatınızı kurmanız bence daha mantıklı olur. Tabiki karar sizin. Sonuçta sizin hayatınız.

• @ozzy22 Cevap için teşekkür ederim.Dediginiz gibi lisans prestiji eskisi kalmadı ama benim asıl sorunum yaşla ilgili.Kendimi çok geç kalmış ve gençliğini yaşayamamış hissediyorum

• @Birgariphayat Almanya’nın şu sıralar Tekniker ve Tekniksey ihtiyacı çok fazla. Şu sıralar alımları kolaylaştırmak için bir takım yasalar çıkartıyorlar. Hatta bunlardan biri de Ocak 2024’te yürürlüğe girecek. O yüzden ben olsam vakit kaybetmeden süreci başlatırdım. İleri yıllarda bu ihtiyaç karşılanırsa oraya gitmek daha da zorlaşabilir. Durumunu bilemiyorum ama imkanın varsa en azından A2 Almanca sertifikası al. Çok faydası olacak sana.

• @Birgariphayat Tabi GC’a başvurmaya devam et bence. Çıkarsa duruma göre o anki şartlara göre değerlendirirsin. Hayallerinin peşinden koş kardeşim. Hayat su gibi akıp gidiyor malesef. Her nekadar bizim ülkemizde öyle kabul edilse de kariyer her şey değil. Mutlu olmadıktan sonra 10 tane lisans diploman olsa ne olacak… Daha hayatının baharındasın çok şeyler başarabilirsin eminim. 💪 Yolun açık olsun. 🙏

• @deep_blue Cevap ve güzel temenninizden dolayı teşekkür ederim.Gitme fikri daha mantıklı ve doğru yol gibi geldi sanırım bu yolu degerlendireceğim,çok sağolun tekrardan..

• @Birgariphayat Daha çok gençsiniz. 24 yaş bence geç kalmış hissi için erken 🙂 Önünüzde büyük bir hayat var. Umarum her şey dilediğiniz gibi olur. Bence Almanya seçeneğini kesinlikle değerlendirin. Kim bilir belki orası Amerika hayaliniz için bir basamakta olabilir.

• @ozzy22 İnanılmaz motive oldum.Harikasınız çok teşekkür ederim 😊

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Forumda fazla aktif değilim arada bakıyorum kafamda hayatımla ilgili vermem gereken bir karar var ve ne yapacağımı bilmediğimden forumdaki sevgili abilerime ve kardeşlerime danışmak istedim. 24 yaşında teknikerim şu sıralar Almanya'ya gitme şansım var (gönlüm ABD istese de olmadı).Önümüzde DGS sınavı sayesinde mühendislik okuyabilirim ama bunun sonucunda en az 2-3- yıl daha burda kalmam anlamına geliyor ama buna dayanacak gücüm var mı bilmiyorum.Siz bana ne yapmamı önerirsiniz 26-27 yaşında yeni mezun mühendis olarak mı yurtdışı yapmalı yoksa şuan gidip gençliğimin baharinda mı yapmak istediklerimi yapmalıyım.Simdiden değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim..

eylül sonu gibi 38 yaşımı bitirip 39'a gireceğim. eşim de 33 yaşında. başvuru için kendimize bir süre koymadık. söyleceklerim bu kadar 🙂

• @Birgariphayat Şuanki aklım olsa ben de ne kadar erken o kadar iyi der giderdim. Tercih sizin tabi ki

• @misha90 Olması gereken bu sanırım teşekkür ederim.

• @nicky İradeniz çok güçlüymüş ben o kadar dayanamam

• @Birgariphayat Mühendis ve almanca bilen biri olarak gitmeni daha sağlıklı buluyorum, eğer bilgisayar ile ilgiliyse kesinlikle lisansa tamamlamandan yanayım. Yurtdışında ki insanlar üniversiteye değer veriyorlar, nihai karar elbette seni ancak yine de değerlendir derim. Yalnızca 3 yılından feragat etmiş olacaksın ancak o arada Almanca çalışmanada vakit kalır en azından

Edit: Lisansa tamamlamak istediğin bölümün hangi üniversitede olması da çok önemli, yani bir Nişantaşı üniversitesi ile İTÜ bir değil.

• @Uçan-hollandalı Merhaba vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.Bolumum inşaat ile ilgili yani inşaat mühendisliği olacak eğer kalırsam.İşin özü aslında Almanya'yı da almancayi da hiç sevmiyorum ama hayat şartlarından ötürü bu düşünceye kapıldım.Almanya üzerinden ABD ye gitmemi önerdiler nasıl olacak bilmiyorum ama bu fikir bana daha cazip göründü.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |