Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @selamibasaran çok teşekkür ederim. ben ilk 7-8 sayfaya baktım ama sonra sorularımın cevabını göremeyince en iyisi yazayım dedim. sağ olun vakit ayırdığınız için.

• @Maliyeci evet var. LC'dan önce F1 statüsü için başvurmuş olmanızı istiyoruz. Bir kişinin turist vizesi ile geli F1 statüsüne geçmesi için de 90 gün ABD'de kalmış olması gerekmektedir.

• @Maliyeci evet oluşturur. çünkü herkesin I-485 aşamasında durumu ayrı inceleniyor. eşiniz Green Card alırken siz yüksek ihtimalle alamayabilirsiniz. Bundan dolayı SSN ihlali yapmamanızı tavsiye ederiz.

• @gurars siz kendiniz için başvuru yaparsanız $20.000, eş ve çocuğunuz için de toplam $2.690 ödeyeceksiniz. Hepinizin aynı anda Green Cardları olacak. Siz şirkette çalışırken eşiniz dilediği işte çalışabilir. Hatta siz haftada 40 saat şirkette çalıştıktan sonra kalan zamanda da istediğiniz işte çalışabilirsiniz. Bundan dolayı ücretin yetmemesi gibi bir şey söz konusu olmamaktadır.

Siz kendiniz tercih ediyorsunuz hangi işte çalışacağınızı. Ona göre başvuru yapıyor ve ona göre işlemlerinize devam ediyoruz. Şu an sadece bu iki loksayon açık ileride tabii ki de farklı lokasyonlar açık olacaktır.

• @Maliyeci şu an 1 Ocak 2020 dosyalarına bakıyorlar. Ama en geç Ekim ayında açılacağını öngörüyoruz. Zaten sizin o aşamaya gelmeniz de yaklaşık olarak 13-14 ay alacak.

• Youtube sayfamızda "Green Card Öncelik Tarihi (Priority Date) Nedir ve Neden Önemli?" videomuzu izleyebilirsiniz.

• @eb3vize-com aklıma takılan birkaç soru daha var. yardımcı olursanız çok sevinirim.

• bu zincir restoranlar ya da diğer işverenler madem çalışacak işçi bulmakta zorlanıyorlarsa neden 2-3 yıllık değil de 1 yıllık sözleşme yapıyorlar. sonuçta her işçi adına ayrı ayrı sponsorluk için masraf yapıyorlar diye biliyorum.

• başvurudan sonra geçen süreyle ilgili şuna takıldım. yani kişisel olarak her kişinin kendi adına başvuru yapılması ve onun incelenip sonuçlanmasını anladım ama şirketlerin ücret tespiti yapılması için başvurması, amerika'da o işi yapacak kişiyi bulma arayışına girip bulamadığını kanıtlaması neden her seferinde sıfırdan yapılıyor? sonuçta sürekli bu firmaların çalışana ihtiyacı yok mu?

sorularım dışında ödeme ile ilgili de temennimize kulak verirsiniz umarım. yani standart olarak prosedürü tamamlamak için yapılması gereken başvuru ücretleri, avukatlık ücretleri ve konsolosluk/vize basım/green card basım ücretleri ne kadarsa 8-10 bin dolar baştan alınsa ama kalan miktar orada çalışmaya başladıktan sonra eşit taksitler halinde size ödense hem insanlar daha rahat güvenecektir hem de ödeme kolaylığı olacaktır.

evet 20 bin dolar çok yüksek bir miktar değil ama türkiye'de çalışan birisi için 400-450 bin tl yüksek geliyor. üstelik tl bazında bu ücretin bir hafta sonra 600 bin tl veya daha fazla olmayacağının garantisi yok. (hatta daha fazla olacağının garantisi var diyelim )

kendimden örnek vereyim. ben amerika'ya yerleşmek için eşimi ikna edebilsem arabamı satıp 2-3 sene arabasız yaşayarak ücretinizi ödeyebilirim. ancak eşim burada yaşamaya devam etmek istediği için kendim amerika'ya yerleşeceğim diye onun çocukla birlikte arabasız kalmasını, yaşam standardının düşmesini istemiyorum. maalesef ülke şartlarında 400-500 bin tl kredi kullandıran banka yok günümüzde. bugüne kadar ev/araba kredisi ödemekten kenarda birikimimiz de olmadı.

o yüzden ödeme konusunda en azından ücretin yarısını orada yaşamaya ve çalışmaya başladıktan sonra alsanız inanın başvuru patlaması yaşayacaksınız. benden söylemesi 🙂

• @gurars EB3 kanununda makul süre yazıyor bunun da karşılığı 1 yıl. Full time olması gerektiği yazıyor bunun da karşılığı da 40 saat. 2-3 yıl derseler başvuran olmaz ondan dolayı 1 yıl yapıyorlar anlaşmaları.

PERM başvurusu tek seferlik ondan dolayı her seferinde yeniden yapılması gerekmektedir. Bundan dolayı sürekli PERM başvuruları yapılmaktadır.

Maalesef bu şekilde bir ödeme sistemimiz bulunmamaktadır. Bundan dolayı yardımcı olamayacağız.

• Süreç ile ilgili aklıma takılan bir soru var. Ortalama 2 yıl sürüyor. Peki bu süre içerisinde (insanlık hali) sizin şirket bir sebepten ötürü kapanırsa bizim sürecimiz ne oluyor? Avukatlık firmasıyla devam edebiliyor muyuz? 2-3 yıl uzun bir süre ne olacağı belli olmaz bu sebeple öğrenmek istiyorum.
    2. sorum da aileye de green card çıkıyor peki ilk 1, 1.5 yıl ailemiz yanımızda gelmezse onların kartı iptal olur mu? Oralarda düzen oturtana kadar getirmemeyi düşünüyorum.

• eb3 sürecini başlatmak istiyoruz ancak şöyle düşüncelerimiz var. genel olarak 2 şirket ön plana çıkıyor forumda. bir tanesi @eb3vize-com diğer bdv solutions.

ilk araştırırken @eb3vize-com ağır basıyordu. avantajları;

• türklerin oluşturduğu bir oluşum ve türkçe iletişim imkanı.
    • forum yönetiminin reklam/başlık desteği vermesi ile güven vermesi.

dezavantajı;

• yeni ve tecrübesiz olmaları, hiç tamamlanmış dosyalarının bulunmaması
    • lokasyon sınırı (bu büyük bir problem sayılmaz)

ancak;
    siteleri üzerinden görüşme randevusu oluşturduk ve yoğun olsalar gerek ki ileri bir tarihe randevu aldık ancak randevu saatinde ortada ne kimse var ne de bir mail konuyla alakalı.

bu olayın ardından bdv solutions şirketine yoğunlaştık. sistemleri biraz daha oturmuş durumda. her şey daha net. türkiye’den örnek dosya soruyorsunuz canlı örnek veriyorlar.

forumda @eb3vize-com aktif olduğu için buraya yazmak istedim. kendileri ile süreci başlatmak istiyoruz ancak çok yarı yolda bırakacak hissi veriyorlar bize. lütfen biraz daha müşteri tarafından da düşünmeye özen gösterip bize ulaşabilir misiniz?

• @eb3vize-com merhaba, 2024 ocak ayı gibi başvurmayı düşünüyorum. 20 Yaşındayım. 21 Yaş altı olduğum için ailem de gelebiliyor mu benimle?
    Tüm şartları sağladık diyelim. Sizin tarafta da her şey mükemmel ama ret aldım, ne olacak? Tekrar başvurdunuz, tekrar ret yedim. Böyle bir durum olabilir mi?

• @eb3vize-com Merhaba, önden $5000, 120 gün sonra $5000 etti $10.000. Çalışma izni çıktıktan sonra $12.500 daha. Toplam $22.500 şeklinde sayfanızda yazıyor.
    Benim Sorum şu; 2 yıl bekledikten sonra, Başvurunun Olumsuz olduğu durumda, ilk verilen $10.000 dan ne kadarını geri iade ediyorsunuz veya iade edilmiyor mu?
    Teşekkürler

• Merhaba MC Donalds da hangi şartlarda çalışıyoruz mesela aylık ne kadar kazanım olur geçinmek için üç kişi ye yetermi green card kaçıncı ayda alınır peki

• Gözde hanımdan başka örnek varmı acaba

• @danzel bizim şirketin kapanma ihtimali bulunmamaktadır. Çünkü zarar edecek veya kapanmamız için yapacağımız bir şey yok. İşlemlerinizi zaten avukatlarımız hallediyor bundan dolayı onlarda tüm bilgileriniz var olursa böyle bir şey kendileri ile irtibata geçip sürecinizin devam ettirebilirsiniz.

• @bulut merhaba. Öncelikle randevu konusunda bir sıkıntı olduysa kusura bakmayın. Lakin insanlar randevu konusunu bazen yanlış anlamaktadır. Maillerine gelen linkten katılacaklarını bilmemektedir. Böyle bir şey olmuş olabilir diye değerlendiriyorum aksi halde bizler her zaman sizlerle olan randevularımıza katılmak için hazır beklemekteyiz. Bizler şu an az sayıda kişiye hizmet veriyoruz ve bizimle süreci devam eden herkese en geç 12 saat içinde (saat farkından dolayı) geri dönüş sağlamaktayız. Hatta kendilerini kurmuş olduğumuz discord kanalına alıyoruz ve bütün bilgileri ve güncellemeleri anlık olarak paylaşıyoruz. Kendileri de sorularını bizlere hızlıca iletmektedirler. Aynı zamanda dosyalarınızı takip etmeniz için sizlere link vermekteyiz. Böylelikle sizler de sürecinizi takip etmektedirler.

• @Furkan-Aus hayır sadece eşiniz ve 21 yaş altındaki bekar çocuklarınız sizle beraber vize ve Green Card alabilmektedir. Eğer bizim taraftan her şey mükemmel ve siz ret aldıysanız demek oluyor ki siz Green Card şartlarını sağlamıyorsunuz. Çünkü tek ihtimal bu kalıyor. Bunda da bizim yapabileceğimiz bir şey kalmıyor maalesef.

• @Tolga3453 Çalışma izni değil Çalışma Sertifikası. İkisi çok farklı şey olduğu için düzeltmek istedim. Labor Certification'dan ret alırsanız yeni bir şirketten başvurunuzu yaparız süreciniz devam eder. Sizden de tek kuruş ödeme almayız.

• @Ecehzr saatlik 16 dolar kazanıyorsunuz. haftada 40 saat çalışacaksınız. Buradan hesap yapabilirsiniz. Dilerseniz çalışma saatleriniz dışında başka işler de yapabilirsiniz.

• @Ecehzr Çok örnek var tabii ki. Ama bizimde sadece kendisi çalışmaktadır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |