DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• green card kazandığı için sevinen bu arkadaşları, merak ediyordum iki yıl önceki sohbetlerine denk geldim, biraz uzun güzel bir sohbet, röportaj tarzında bişey olmuş.
    image.png

https://www.youtube.com/watch?v=wyy8dlcPAa4

• Geçen sene Los Angeles totemi yapmıştım bu sene de 9 gün kala yapacağım.
    Bir müzisyen olarak Los Angeles’tan ilham alarak yaptığım şarkımı buraya bırakıyorum

https://youtu.be/g94KtD1vPoY?si=fuKHwzW0Tb1ya-Zx

• Bu ileti silindi!

• Bu ülkede hicbir şekilde mutlu olamiyorum hiçbir şey beni canlandirmiyor içimde hep huzursuzluk var insanlarla konuşmak dahi istemiyorum gelecege dair umudu birak yarina dair umut bile yok icimde boyle olan varmi ?

• @Sea Bu odada gördüğün çoğu kişi böyle.

• ⭐⭐

@Sea Valla hocam öyle umutsuzum öyle umutsuzum ki inanın çekilişin heyecanı bile kalmadı içimde 🙂 Direk sıfır sıfır sıfır yani

• @T-C-Kubilay-Dikici
    valla bende de öyle oldu. geçen sene yattım kalktım foruma gırdım kım ne yazmıs kımden hangı bılgıyı alırım ederım dıye baktım durdum.
    sonuc acıklandı sıte hazır ama elım bır turlu gıtmedı fareye 🙂
    ve eşimle beraber gırdık ıkısıde malum cevap 🙂
    sımdı gene her gun gırıyorum sadece okuyorum gır gır samata varsa dahıl oluyorum sohbete gecen sene cok umıdı kırdı 🙂
    ama bu sene içinden geçicem 2025 bizim yılımız olsun inş 🙂

• Son 9 gün 🍀😁 9 gün sonra ABD'ye gidiyorum diye mutluluktan ağlayıp evde kutlama yapacağım. Hayatımın güzelliklerle dolu olmasını hak ediyorum. Seneye bu zamanlar Kaliforniya'daki hayatıma başlamış olacağım 🥳

Foruma benden söz, engelli bir kadın olarak ABD sürecimde yaşadıklarımı da paylaşacağım. İnternette engelli bireylerin göçmenlik süreciyle ilgili güncel paylaşım bulamıyorum demek ki bildiğim ilk örnek ben olacağım!

• Yasaklı

Arkadaşlar şimdi shengen vizesi yok başka ülkede oturum iznimizde yok dosya taşıyabileceğimiz nereler var

• @Ozkan-aksan Türkmenistan var diyorlar, uygun mu?

• arkadaslar merhabalar herkese, ben gc applicationu yaparken fotograf yukleyince fotografimin ismini kendi isim soyismimle degistirmemis olabilirim bu bir sorun cikartir mi acaba?

• Yasaklı

@ATS16 uygun kazanırsak mülakat veriyorsa başvururuz
    Başka var mı?

• ⭐⭐

Bir ülke vardı rüşvet felan olmadan vize vermiyorlar diye adı kötüye çıkmıştı o ülke Türkmenistan olmasın. Arama çubuğuna bir ara yazıp bakmıştım baya kötü şeyler deniyordu hakkında 20 bin dolarlık rüşvet gibi

• ⭐⭐

Evet arkadaşlar USCIS resmi web sitesinden yapmış olduğu duyuruyu sizlerle paylaşmak istiyorum , 9 Mayısta Türkiye Ankara'ya Göçmenlik ofisi kuruluyor , bu süreçte hali hazırda var olan Ankara'daki konsolosluğun iş yükünün azalacağına eminim , Açılacak olan ofiste sadece Sığınma , Mülteci ve Aile birleşimi gibi konular için destek verilecek

Resmi web sitesinin yayınladığı açıklama şöyle ;

Release Date
    04/23/2024
    WASHINGTON—U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) today announced the upcoming opening of international field offices in Doha, Qatar, and Ankara, Turkey, to increase capacity for refugee processing, strengthen strategic partnerships, and facilitate interagency cooperation.

“Opening these field offices establishes a USCIS presence and expertise in critical locations in the Middle East and is part of our commitment to the Biden-Harris administration’s efforts to facilitate safe, lawful, and orderly migration and family reunification,” said USCIS Director Ur M. Jaddou. “Our presence in Qatar and Turkey expands USCIS’ footprint outside the United States, supports our humanitarian mission, and strengthens the integrity of the U.S. immigration system.”

The Biden-Harris administration set the refugee admissions ceiling for fiscal year 2024 at 125,000 refugees. Establishing USCIS field offices in Qatar and Turkey will support the U.S. Refugee Admissions Program’s infrastructure in the region. It also will directly support long-established and increasing USCIS refugee processing circuit rides.

Qatar is a critical location and a regional refugee processing hub. Refugee coordinators from the U.S. Department of State’s Bureau of Population, Refugees, and Migration (PRM), as well as a suboffice for the Resettlement Support Center for the Middle East and North Africa, are already in Qatar. USCIS’ Doha Field Office will be located in the U.S. embassy facility at Camp As Sayliyah, and staff will also periodically meet with the public for scheduled appointments at the U.S. Embassy in Qatar.

Turkey is also a critical location and regional refugee processing hub. The headquarters office for the Resettlement Support Center for Turkey and the Middle East is in Turkey, as are PRM refugee coordinators and a regional office for the United Nations High Commissioner for Refugees. USCIS’ Ankara Field Office will be located in the U.S. Embassy Ankara.

USCIS staff will assume responsibility for processing Form I-730, Refugee/Asylee Relative Petition, from State Department consular staff, assist with certain fraud detection-related activities, and provide other limited services. Services at both locations will be available only by appointment. USCIS will update the International Immigration Offices webpage to include information about the field offices, services and appointments.

With the opening of the Doha Field Office on May 7, 2024, and the Ankara Field Office on May 9, 2024, USCIS will have 11 international field offices. Other international field offices include Beijing; Guangzhou, China; Guatemala City; Havana; Mexico City; Nairobi, Kenya; New Delhi; San Salvador, El Salvador; and Tegucigalpa, Honduras.

• Forumda DV2024 ve diğer sohbet odalarını okuduğumda dosya taşıma konusunda Yunanistan, Bulgaristan ve Gürcistan pek tercih edilmiyor. Özel bir nedeni var mı?

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Greencard'ı öyle çok kimseye anlatmazdım.Zaten başvurup kazansa bile gitmeyecek insanlardi çoğu.Değer verdiğim bir kaç kişiye söyledim onlarda şuanlik düşünmüyorum,çıksa da gidemem boşuna insanların hakkına girmeyeyim diye başvurmadı.Keşke herkes böyle düşünse de gerçekten gitmek isteyenler başvursa

Keşke dediğiniz gibi herkes böyle bilinçli olsa ama zaten toplumumuz bilinçli olsa şu an ülke olarak bırak böyle olmayı uçar giderdik.

Aynı şekilde düşündüm ben de ve o şekilde davrandım. Çevremde iki-üç kişi var ki aslında tam Amerika’da olsalar uçup gideceklerine o kadar eminim ki sadece onlara detaylıca bahsettim ve onlarda da aynı sizinkiler gibi tepki oldu. Evet güzel olur ancak düşünmüyorum, çıksa bile ben gitmeyi tercih etmem boş yere ne benim aklım karışsın ne başkasının hakkını gasp edeyim dediler ve başvurmadılar.

• Yasaklı

@hdemircanusa göçmen vizeleri hızlanacaksa çok iyi talihlileri kurtarmış olurlar sevindim.

• ⭐⭐⭐

@Ozkan-aksan çocuğa konulabilecek güzel isimler sıralı tam liste gibi olmuş talebiniz hocam biraz 😄

Böyle bir liste yok şansınızı denersiniz kazandıktan sonra konsolosluklara mail atarsınız benim dosyamı kabul eder misiniz diye, yardımcı olmak isteyen çıkarsa şansınıza dosyanızı taşırsınız. Ama maalesef bunlar taşıyor bunlar taşımıyor diye bir liste yok

• ⭐⭐

@Ozkan-aksan Evet umarım bu süreçte Greencard talihlilerine yarar , Mayıs ayına geldik daha 5000 ler mülakat alamamış sanırım , çok üzücü

• Yasaklı

@Emre-Kurtulmuş bak arkadaş ne diyor ofis açacaklarmış keşke böyle komik durumlara düşmesekde kimse gülmese

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

352

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.3k

| | | |