Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @selamibasaran Bu işlerin çoğu bedensel güce dayalı işler, 8 saat sürekli ayakta çalıştıktan sonra, ek iş için yapacak performansa sahip olmak için genç olmak gerek. O yüzden 20 li 30 lü yaşlarda olanlara daha uygun dedim zaten

• @eco bu 1 seneyi ABD ye adapte olmak gibi düşünün. Emin olun normal DV ile GC çıksada zaten ilk başlarda bu tarz işlerde çalışacaksınız evet belki 13-15 $ gibi düşük ücretlere çalışmasınız ama " Gülü seven Dikenine Katlanır" durumu . 40 saat dışında diğer işlerde de çalışabilirsiniz 1 yıllık sürede bu anlamda bir kısıtınız yok .

Benim size naçizane tavsiyem

Bu 1 sene içerisinde;

• Ehliyet işiniz çözersiniz ve 1 yılın sonunda UBER yapabilirsiniz ( UBER İÇİN 1 yıllık ehliyet gerekli )

• ABD de kredi skoru oluşturursunuz

• İngilizceni geliştirip daha kalifiye işlere kendinizi hazırlarsınız

zaten ben nerdeydim ne yapıyorum diyene kadar 6 ay geçer 🙂

Olumsuz tarafından bakmak isterseniz çok olumsuz yön bulursunuz. Ama buradaki amaç bundan sonraki hayatını ABD de geçirmek olunca orada karşılaşılacak zorluklar teferruat.

Maddi olarak Türkiye şartlarında gerçekten zor kazanılacak bir para o konuda bir yorum yapamıyorum çünkü herkesin şartları farklı, umarım bir çıkar yol bulursunuz.

• @Murat-4 İşleme alınan dosyaların incelenme hızına bağlı bu, inşallah süreç hızlanır ve iki yılda biter 🙏 Ama gecikmeler olabileceğini de hesaba katmak gerek. Dosyalar yığıldıkça, senelik onbin gibi bir kota olduğunu da düşünürsek, gecikmelere de hazırlıklı olmaliyiz. Her ay vize bültenini takip ediyorum, inşallah bir an önce Current olur, hızlanır süreç. Tabi bu durum sadece eb3 ün niteliksiz (unskilled) içgücü için geçerli, diğer nitelikli eb3 ler için değil.

• @debbieLA77 @eb3vize-com
    Merhaba,
    Bu soru cevap çalışması çok detaylı ve yerinde olmuş. Sizin gibi eşim ve ben de aynı şekilde bu vize üzerinde derinlemesine araştırma yapıyoruz. Sanırım GC alma karşılığında aile üyesinden biri 1 yıl boyunca bu pek de para etmeyen çalışma ile bir bedel ödüyor olacak. Diğer kişi iş bulup kendi işini de yaparak ortalama üstünde bir kazanç sağlayabilir. 1 yılın sonunda aslında eb3 ile giden kişi de bir nevi hem dilini geliştirmiş olur (Mc Donald's'da) hem de süreç sonunda GC'sini almış olur. Bu haliyle bakınca her şey yasal ve mantıklı görünüyor. Acaba bu süreci tamamlamış olan danışanlarınız var mıdır? Onlar ile konuşmak, onların deneyimlerini dinlemek bizim için daha açıklayıcı olabilir.

• @eb3vize-com Sizlere birkaç sorum var yanıtlarmısınız.
    1-Nitelikli iş gücü olan birileri mesela mühendis,psikolog,öğretmen vs konsolosluk görüşmesi sırasında sorulmayacakmı "Kalifiye elemansın ,neden niteliksiz iş gücü olarak gidiyorsun " diye.Bu konsolosluktan EB3 vizesinden red almaya sebep olmuyor mu? yada ne yanıt verilmesini öneriyorsunuz
    2-Süreçlerin neredeyse 2 yılı varması sebebiyle oradaki işverenlerin nasıl oluyorsa acil açık iş gücünden sayılıyor,o geçen süreye kadar iş yerleri başka vasıfsızları bulamıyor mu? Yoksa 180 gün geçerli sürekli ilanlar mı veriyorlar.
    3-DS260 doldurulmasında gereken bir amerika adresini siz temin ediyormusunuz bu hizmetinize dahil mi? Değilse adres işi nasıl çözüme kavuşturmada yardımcı
    oluyorsunuz?
    4-Karı koca gelmek istediğimizde de sadece 20 bin dolar mı ödüyoruz, yoksa eş içinde ilave resmi evraklar için para ödeniyor mu ,ödeniyorsa ne kadar ilave ücret alacaksınız? Ayrıca bu 20 bin dolara UCSIS te hızlandırlmış işlem ücreti de dahilmiydi?
    5-Anlaşmaya karar verildiğinde sözleşmeniz hazır mı,sözleşme içeriğinde her şey detaylandırılmış mı? herhangi bir dolandırıcılığa karşı yetkili mercilere tarafından bu işi yapanlardan teminat alınıyor mu? Yani avukat olmanız, haricinde hukuki güvence sağlayacak neler sunabiliyorsunuz bizlere.Güvenip güvenmemek size kalmış demezsiniz umarım.
    6-EB3 vizesini alarak oraya gelenlere en zor kısımlardan biri olan ev bulma ve kiralama konusunda destek olmayı düşünmüyormusunuz,?
    7-Karar verilirse taksitlendirilen ödemeleri amerikan banka hesabınıza mı yoksa Türkiyede varsa o banka hesabınıza mı yatırılacak. Ülke içinde olursa para transferinde zorluk çıkmamış olurdu.
    8-Karşılıklı anlaşıldığında işlemeler en geç ne zaman başlatıyorsunuz ve yaklaşık erken ve en geç ne zaman çalışma izni alınabiliyor.
    Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar

• ⭐⭐

@Müberra-Dikici kesinlikle haklısınız müberra hanım.Akşamları 1-2 saat taksi yapılabilir,hafta sonları farklı işler olabilir.Bu işler muhtemelen vardiya sistemidir.Rotasyonla değişik saatlerle çalışılıyordur. 20-30 yaş daha iyi sıyrılır işin içinden. 40+ için zor olur. Ben yatırımcı türünü değerlendirmeyi düşünüyorum.O konuda araştırma yapacağım.

• @selamibasaran Amerika’da haftalik maximum calisma saati 40’tir resmi olarak. Bunun uzerinde calisma yapabilirsiniz bir engel yok ama bildigim kadariyla bu fazla calisma saatleri icin ekstra vergi odersiniz. Ayrica, Amerika’da size teklif edilen ucretler brut ucretlerdir. Bunun icin eyaletlere gore belirlenen vergiler dusulerek net ucretinizi alirsiniz.

• @kartalveat, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@eb3vize-com Sizlere birkaç sorum var yanıtlarmısınız.
    1-Nitelikli iş gücü olan birileri mesela mühendis,psikolog,öğretmen vs konsolosluk görüşmesi sırasında sorulmayacakmı "Kalifiye elemansın ,neden niteliksiz iş gücü olarak gidiyorsun " diye.Bu konsolosluktan EB3 vizesinden red almaya sebep olmuyor mu? yada ne yanıt verilmesini öneriyorsunuz
    2-Süreçlerin neredeyse 2 yılı varması sebebiyle oradaki işverenlerin nasıl oluyorsa acil açık iş gücünden sayılıyor,o geçen süreye kadar iş yerleri başka vasıfsızları bulamıyor mu? Yoksa 180 gün geçerli sürekli ilanlar mı veriyorlar.
    3-DS260 doldurulmasında gereken bir amerika adresini siz temin ediyormusunuz bu hizmetinize dahil mi? Değilse adres işi nasıl çözüme kavuşturmada yardımcı
    oluyorsunuz?
    4-Karı koca gelmek istediğimizde de sadece 20 bin dolar mı ödüyoruz, yoksa eş içinde ilave resmi evraklar için para ödeniyor mu ,ödeniyorsa ne kadar ilave ücret alacaksınız? Ayrıca bu 20 bin dolara UCSIS te hızlandırlmış işlem ücreti de dahilmiydi?
    5-Anlaşmaya karar verildiğinde sözleşmeniz hazır mı,sözleşme içeriğinde her şey detaylandırılmış mı? herhangi bir dolandırıcılığa karşı yetkili mercilere tarafından bu işi yapanlardan teminat alınıyor mu? Yani avukat olmanız, haricinde hukuki güvence sağlayacak neler sunabiliyorsunuz bizlere.Güvenip güvenmemek size kalmış demezsiniz umarım.
    6-EB3 vizesini alarak oraya gelenlere en zor kısımlardan biri olan ev bulma ve kiralama konusunda destek olmayı düşünmüyormusunuz,?
    7-Karar verilirse taksitlendirilen ödemeleri amerikan banka hesabınıza mı yoksa Türkiyede varsa o banka hesabınıza mı yatırılacak. Ülke içinde olursa para transferinde zorluk çıkmamış olurdu.
    8-Karşılıklı anlaşıldığında işlemeler en geç ne zaman başlatıyorsunuz ve yaklaşık erken ve en geç ne zaman çalışma izni alınabiliyor.
    Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar

Aynen 2-3-4-5-6-7-8 Sorular önemli
    Kredi Kartıyla ödeme yapılabilir mi? 3D Güvenlikli

• @emrsvt herkesin görüşüne ve kararına saygı duyarım. benim söylemek isteğim konu farklı siz Amerika içindeki süreci söylüyorsunuz. bir yıl değil iki yıllık sözleşme olsun ne olur. aldığın para yetmezse ikinci bir iş yapar yine geçinirsin. ev konusu oda olur, burada başka gidenlerle ortak ev tutulur , olmadı bir süre arabada yatarsın bunlar halledilir. Asıl anlatmak istediğim konu şu şirket şimdi diyorki ben senin için sponsor bulur başvurunu yaparım paramı alırım. konsolosluk vize vermez,siyasi bir sıkıntı olur kapılar kapanır, Amerika eb3 ü kaldırır vs herhangi birşey olurda vize alıp gelemezsen ben senin paranı geri iade etmem. kimse yarın ne olacağını başına ne geleceğini bilemez. konu para değil elbette kimse bedava iş yapmayacak kimsede yapılan işin anlaşılan ücretin ödemesini yapmaktan kaçmayacak. ama olması gereken bana göre önce iş yapılır vize alınır Amerika'ya giriş yapılır o zaman ödeme yapılır. zaten bir anlaşma, sözleşme olacaktır. dediğim gibi bu benim kendi şahsi görüşümdür bana göre Türkiye şartlarında kazanması biriktirmesi zor olan bir miktarı sonunu kesin olarak bilmediğin bir başvuru için riske etmek kolay bir karar değil. Sonuçta bu riski almaya karar veren herkesin süreci sıkıntısız halledip Amerika'ya gidip yerleşmesini çok isterim.

• ⭐⭐

@Müberra-Dikici çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için gelişmelerden haberdar etmeye devam ederseniz seviniriz... burada 3-4 yıl sürebilir tabiki bunu biliyoruz dediğiniz gibi buradayken bu iş biraz daha kolay ama ne olursa olsun iş zorlu bir süreç... yaşa takılmıyorum zaten chefim mutfakta çalışıyorum... en ağır işleri yapıyoruz biz chefler... kaldır indir hazırla topla vs... maddi güç düşük evet biraz da orada geçime ek için para biriktirmek gerekli ama olur umudumuzu kaybetmeyelim 🙂

• Arkadaşlarla iletişime geçip başvurucam ben arkadaşlar 20 bin dolar ama yapacak bişey yok.

• Zaten green card çıksa ortalama 1-1,5 yıl sürecek Buda 2 - 2,5 sene sürsün önemli değil yaş olur 30 sağlam 15 sene çalışsam Amerika da bişeyler yaparız . Tır şoförlüğü yapmak istiyorum ve kazancı baya iyi. Ama ilk yıl onların dediği yerde mecbur çalışcaz. İletişime geçip 1 hafta 10 gün içinde işlemlerimi başlatmak istiyorum

• @eb3vize-com “PERM yani Çalışma Sertifikası aldıktan sonra kalan sonuncu taksit olan 10.000 usd ödememiz gerekiyor”
    Demiştiniz. Bu sertifikayı aldıktan sonra:

1. vize randevusu için bekleme süresi ne kadar? (ortalama olarak)
    2. Bu süreçte yani son ödemeyi yaptıktan sonra vize reddi olma durumunda nasıl bir yol izlenecek. (ret sebebi bizden kaynaklı olmadığı sürece) mesela konsolosluk sizin başvurunuzu reddettim gerçekçi görünmüyor vs gibi bir sebeple bizi reddederse ne olacak.

• @levo “PERM yani Çalışma Sertifikası aldıktan sonra kalan sonuncu taksit olan 10.000 usd ödememiz gerekiyor” bu olay ne zaman oluyor, 1 yıl çalıştıktan sonra mı yoksa amerikaya giriş yaptığımızda mı?

• @eb3vize-com Net olarak öğrenmek istediğimiz bu şekilde gönderdiğiniz kaç kişi var yani referanslarınız ,ayrıca kaç yılda gönderebileceğinizi düşünüyorsunuz yani başvuru yaptıktan sonra 1-2 yıla gidilebilir mi?

• @Rhonster, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@Mehmetyanik tek kalemde ajansa ödeme yapmadım talepte etmiyorlar ama sürecin masrafları bana ait o yüzden. onların talebi nitelikli işçi olduğundan şartlar farklı ilerliyor ödemeyi yapmamam karşılığında 3 yıl onlarla çalışacağım sözleşmeyi bozarsam 32 bin dolar ödeme yapmam gerek masraflar aşağı yukarı bu kadar diye.

Peki vizeyi almak vasıfsız iş kategorisine göre daha kısa mı sürüyor? Vasıfsız ortalama 2 yıl sürüyor diye biliyorum. Sizin ki kaç ay sürdü yada sürecek?

• @Özgür-Can Yanlış anlamadıysam son ödeme olan 10.000 usd'lik ödeme daha Ankaradaki konsolosluğa dosya gönderilmeden ödeniyor.
    Yani sürecte PERM aldıktan sonra daha dosya Ankaraya gelecek ardindan degismekle birlikte 1-1.5 yıl konsolosluğun randevu vermesi beklenecek.
    Randevu sonrası ayni DV lottary aşamaları gibi muayene vs ardindan konsolosluk görüşmesi ve sonrasinda kesin olarak RED/KABUL olacak.

• @levo Peki kabul edilmediğini düşünürsek verilen para yanıyor değil mi ? Yani kabul edilirsen ödeme yap demeleri daha mantıklı değil mi tamam masrafları karşılayalım

• @Cemda inanın ben de sürece hakim değilim. Aslında bu başlık altında yazdıklarımızı en dogru olarak @eb3vize-com yetkilileri cevaplayacaktır.

• @eb3vize-com Benim aklıma yattı aslında 5 bin 150 gün sonra 5 bin tamam anlaşıldı , ama o son 10 bin doları anlayamadım vizem kabul olursa mı ödeyeceğim , çünkü ben ödersem ve red alırsam ( firma eksiği yüzünden konuşuyorum) tekrar uğraşacaklarını söylüyorlar.Ama o zaman süreç 1- 2 yıl daha atacak yani ben 20 bin vereceğim ama belki de 3-4 yıl bekleyeceğim.Burda bi karmaşa var sanki .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |