DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @beyza890 öyle diyorlar ama işin özü öyle değil, kısa süreli AP ise 2 ayda sonuçlanır uzun süreli AP ise en erken 6-10 ayı bulur. İyiki turist vizesi değilmiş, turist vizeleri çok uzun sürüyor. Benim AP neredeyse 3 seneye yaklaşıyor, bu arada ikinci mülakata bile girdim.

• @SUV2019 kısa süreli ve uzun süreli neye göre karar veriyorlar? çok saçma. belki de turist vizesine başvurduğumda red yediğim için şimdi de ap ye kalmış olabilirim😪

• Bu ileti silindi!

• @yunus_ merhaba, hayırlı olsun öncelikle. AP'ye kaldığınız bildirildiğinde pasaportu size verdiler mi? Yoksa konsoloslukta mı kaldı acaba?

• @beyza890
    Ayni seyi yasadim

Gelen maildeki firmu detayli bir sekilde doldurup gonderdim.

Case created ile case updated arasi tam 2 ay surdu. Updated olunca tarafima pasaportlari gondermem icin mail attilar.

Forumlarda okudugum kadariyla 10 gunde sonuclanan var 2 yildir sonuclanmayan var. tamamen sabir testi.
    Ama AP surecine girdiyseniz. Basvurunuz %99 onaylanmistir. Aksi taktirde direk red verip yolluyorlar

• Arkadaşlar merhaba, benim bir sorunum var. 8 Kasım 2023 tarihinde karım ile birlikte vize görüşmesine girdik. Vizemizin onaylandığını söylediler. Ertesi gün, 9 Kasım'da karımın pasaportu vizeli bir şekilde geri gönderildi ancak benim pasaportum gelmedi. Bir süre bekledim çünkü yurt dışına çıkmam gerekiyordu ve Schengen vizem de o pasaportun üzerindeydi. Bir e-posta göndererek seyahatim olduğunu, iş toplantılarımdan dolayı pasaportumu iade alabileceğimi belirttim. Seyahat biriminden pasaportumu geri vermem gerektiğini söylediler. Bu arada kontrol ettiğim sitede durum “Approved” olarak görünüyordu ve böylece bir ay geçti. Nihayet pasaportumu aldım ve aldığım gün durum “Refused” olarak değişti. Tabii ki seyahatimi gerçekleştirdim ve geri döndüğümde pasaportumu PTT aracılığı ile geri verdim. Yine sitede durumum “Approved” olarak güncellendi ve ben yine bir ay bekledim; hâlâ aynıydı. Yine toplantı için yurt dışına çıkmak zorunda kaldım ve pasaportu tekrar aldım. Süreç yine aynı işledi ve geldiğim nokta, hâlâ pasaportum elçilikte ve durumum “Approved” olarak gözükmekte. Nerdeyse 6 ay oldu. Bunu yaşayan var mı, yoksa ben mi tek başıma böyle bir durumla karşılaştım? Bu arada, defalarca yazmama rağmen bu durumun normal bir süreç olduğunu ve idari işlem sürecinde olduğumu söylediler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miyagisan zannediyorum ki B1/B2 sürecindesiniz.
    yaşadığınız durum çok normal.
    çünkü bir AP sürecinde, pasaport o işlemden çıkarsa süreç başa sarar ve siz bunu iki kere yaptığınız için her defasında süreç başa sarıyor ve AP süreci tamamlanmadan bir döngüye giriyor.

sistemde "Approved" olan vize için muhtemelen NVC'den vize numarası alamadı konsolosluk.
    siz de pasaportu geri aldığınızdan dolayı süreç tamamlanmadan her defasında başa sarıyor.

tavsiyem, ileriki seyahatlerinizi mümkünse erteleyin ve pasaportunuz konsoloslukta vizeniz print edilene kadar kalsın.
    aksi kalde bu şekilde yıllarca sürecek bir döngüye girersiniz.

*ya da ikinci bir pasaport çıkartıp onu verin konsolosluğa, schengen vizesi olan paspaortunuz sizde kalsın 😉

• @gucarslan ap sürecinde olsam sitede o yazmaz mı hep onaylandı olarak gözüküyor ve hiç bir şey değişmedi. Bu arada teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miyagisan göçmen olmayan vize süreçlerinde AP statüsü çok dinamik değildir.
    NVC vize numarası vermediği sürece "Approved" olarak uzun süre kalabilir.

• @gucarslan beklemekten başka bir çare yok gibi anladığım kadarı ile

• Merhaba dün macaristan amerikan elçiliğinden turistik vize başvurusunda bulunmuştum. Tüm belgelerim tamken konsolos hanım isimden kaynaklı bazı ek sorular soracaklarını söyleyerek pasaportumu geri verdi ve bugün konoslosluktan mail aldım. Daha önceki seyehatlerim soruluyor, askerlik durumum kardeşlerim gibi durumlar soruluyor. Sadece askerlik durumum için ek belge ibraz edin demişler ama diğer sorular için de kanıtlayıcı belge eklemeli miyim yoksa sadece sözlü beyan yeterli olur mu ? Mesela "Passport and Travel History

1. Have you travelled to any country (other than your country of residence) in the last 15 years?  If yes, provide details for each trip, including locations visited, date visited, source of funds, and length of stay."

Geçmiş ucak biletleri, otel rezervasyonu gibi belgeler de ekleyecek miyim o kısmı anlayamadım. Foruma yeni katıldım durumlara hakim değilim ondan dolayı yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

• @eboviç Merhaba, oncelikle gecmis olsun. Sanirim size DS-5535 formu gonderdiler. Bu formu word formatinda doldurup konsolosluga mail atmaniz gerekiyor. Sorulara yazili cevap veriyorsunuz. Belge eklemenize gerek yok. Seyahat gecmisinizi soruda istenilen sekilde, giris-cikis tarihlerini, nereye oldugunu, kim tarafindan finanse edildigini yaziyorsunuz. Onun disinda ucak bileti, otel bilgisi vs. sunmaniza gerek yok. Sizden istenmeyen hicbir belgeyi gondermeniz gerekmiyor. Bol sans.

• @dpdemir
    Merhaba, sorular form olarak degil mail ile yazılı geldi mailin başında

"Please send the following documentary evidence – with all documents combined into one pdf file – to us at your earliest convenience"

İfadesi bulunuyor. Form olarak bilmiyorum ama bu başlığın başındaki formdaki soruların aynısı. Mesela akrabalarımı yazmam istenmiş. Bunun icin vukuatli nufus kayit örneği çevirisi vs eklemeyi düşünmüştüm ama anladığım kadarıyla sadece yazıp geçeceğim. Ama konsolosluk verdiğim bilgilerin doğruluğunu neye göre kanıtlayacak onu anlamış degilim. Belge sunmadan benim bilgilerime ulaşıp doğrulayabilirler mi ?

Askerlik için şu bilgi yazılmış
    12) Please provide a copy of your military completion or exemption card with an English translation.

Yanlış bir şey yapmaktan çekindiğim için teyit etmek amaçlı yazıyorum. Cevaplar için teşekkür ederim .

• @dpdemir Merhaba, sorular form olarak degil mail ile yazılı geldi mailin başında

"Please send the following documentary evidence – with all documents combined into one pdf file – to us at your earliest convenience"

İfadesi bulunuyor. Form olarak bilmiyorum ama bu başlığın başındaki formdaki soruların aynısı. Mesela akrabalarımı yazmam istenmiş. Bunun icin vukuatli nufus kayit örneği çevirisi vs eklemeyi düşünmüştüm ama anladığım kadarıyla sadece yazıp geçeceğim. Ama konsolosluk verdiğim bilgilerin doğruluğunu neye göre kanıtlayacak onu anlamış degilim. Belge sunmadan benim bilgilerime ulaşıp doğrulayabilirler mi ?

Askerlik için şu bilgi yazılmış
    12) Please provide a copy of your military completion or exemption card with an English translation.

Yanlış bir şey yapmaktan çekindiğim için teyit etmek amaçlı yazıyorum. Cevaplar için teşekkür ederim .

• @eboviç Anladim. Sadece sorulara cevap verin. Ek belge sunmaniz gerekmiyor. Hepimiz oyle yaptik. Sadece askerlik belgenizi istemisler, onu belge olarak gondermeniz gerekiyor.

• Arkadaşlar ben wat yaptım ve vizeyi alırken ismim idari işleme kalmadı green card çekiliş vizesinde kalma ihtimali varmı ?

• @gucarslan merhaba, ABD vatandaşlarının aile üyelerinin AP süreçleri daha mı hızlı sonuçlanıyor?

• Merhaba malesef ben de AP ye kaldım 😢. Şunu sormak istiyorum e devlette tarihceli yerleşim yerine baktığımda formumda belirttigim adrese farklı tarihlerde 3 kere taşınmışız. Bu durumda aynı yeri tekrar yazmama gerek var mı yoksa farklı tarihlerde taşındığım için yine de yazmalı miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinemm hangi vize türünde kaldınız AP'ye?

• @sinemm ben yazmıştım.. tekrar taşınınca. geçmiş olsun vize türünüz ne?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |