DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 sagol hocam evde çok denedim arka taraktaki ve yüzdeki gölgeyi yok edemedim. ışıkta kullandım olmadı halbuki duvar beyazdı

• ⭐⭐⭐

Bugün çalıştığım yere gelen bi yabancı ABD pasaportunu düşürmüştü ben buldum. O kağıt parçasına dokununca öyle bişey hissetim ki sanki bana ait gibi. Cok tuhaf bi duyguydu 😂 bu bana Allah tarafından gelen bi işaret mi oldu bilemiyorum ama cok tuhaf bi duyguydu 😂😂

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bugün çalıştığım yere gelen bi yabancı ABD pasaportunu düşürmüştü ben buldum. O kağıt parçasına dokununca öyle bişey hissetim ki sanki bana ait gibi. Cok tuhaf bi duyguydu 😂 bu bana Allah tarafından gelen bi işaret mi oldu bilemiyorum ama cok tuhaf bi duyguydu 😂😂

Milli piyango sıralı tam liste gibi dv2024 sıralı tam listenin başında sen varsın. Bu sene kazandın mayısta görüşürüz 🙂

• ⭐⭐⭐

@gnollzy valla bi umutlanıp bi umutlanmıyorum gibi. Bu sene ki başvuru aldı basını gidiyor bu yüzden hiç başvurmamışım ya da baştan elenmisim gibi düşünerek hareket ediyorum. 2022de aşırı depresyona girmiştim ama bazen iyi ki olmamış o zaman kazanıp gidemeyen olsaydım daha da üzülürdüm. Kısmet bu işler diyorum..

• ⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

bazen işaretlere inanmak gerekir yada en azından umudunu canlandırır 😃

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy valla bi umutlanıp bi umutlanmıyorum gibi. Bu sene ki başvuru aldı basını gidiyor bu yüzden hiç başvurmamışım ya da baştan elenmisim gibi düşünerek hareket ediyorum. 2022de aşırı depresyona girmiştim ama bazen iyi ki olmamış o zaman kazanıp gidemeyen olsaydım daha da üzülürdüm. Kısmet bu işler diyorum..

Kazanıp gidememektense has not been görmeyi tercih ederim ben de. Eşimle biz de senelerdir hep ikilemde kalıyorduk başvuru için. Çünkü ikimizin de kendimizin kurduğu şirketler var. Bir tanesi komple aile şirketi oldu. Bu sene artık yeter dedik ilk başvurumuzu yaptık.

Valla ben her zaman rasyonel olmuşum ve matematiğe her zaman güvenmişimdir. İnanın o 1m 2m 5m başvurulara Celal Şengör’ün tabiriyle “zırva” diyebiliriz. Öyle bir başvuru sayısına ulaşmak için Türkiye nüfusu yetersiz kalıyor. Maksimum ~600K başvuru olması bile zor ihtimal. Olması en muhtemel medyan başvuru sayısı 450-550K aralığındadır. Tabii ki geçen senelerde bu sayıdan oldukça düşük bir başvuru sayısı olduğu gerçeği de var. Ancak düşük başvuru, yüksek kazanma oranını getirdiği gibi aynı zamanda düşük başvuru yüksek vize oranını getirmedi. Aksine düşük başvuru, yüksek kazanma olasığı, düşük vize oranı şeklinde bir korelasyon oluşturdu. Bu sene ise yüksek başvuru, düşük kazanma olasılığı, yüksek vize oranı gibi bir korelasyon oluşacaktır. Ondan dolayı kümülatif şans hesaplandığında aslında sadece kazanmak gözüyle bakmak yetmiyor. Ondan dolayı düşük/yüksek vize oranı ile aslında geçen seneler ile hemen hemen aynı oranda şans mevcut. Resmî dataları net olarak görebiliyor olsam bindelik yanılma oranıyla net bir istatistik sunabilirdim. Aktüer olma isteğim yeniden canlandı bunları yazınca🤣

• ⭐⭐

@gnollzy aynen öyle hocam. Neoklasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım, günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöroekonomi gibi alanların da etkisiyle daha fazla önem kazanıyor. Bu yüzden bence de 1m gibi bir başvuru bu Neoklasik ekonomi düşüncesinde zırvadır 😆 😆

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy aynen öyle hocam. Neoklasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım, günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöroekonomi gibi alanların da etkisiyle daha fazla önem kazanıyor. Bu yüzden bence de 1m gibi bir başvuru bu Neoklasik ekonomi düşüncesinde zırvadır 😆 😆

Peki 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kara-Kartal kişi ile duvar arasına ışık koyarsan olur istersen bana resmi at ben beyaz yapıp gölgeyi kaldırayım

• @waterman başvuruyu yapıp normal yaşantına devam etmen en doğrusu vakti geldiğinde sonuçları kontrol edip çıkmışsa yeni yol haritası çıkmamışsa hiç bişey olmamış gibi devam etmek gerekiyo, ilk başvurumda öyle çok hayal kuruyodum ki çıkmadığını görünce berbat bir ruh hali aylarca keyif alamadan yaşama gibi bi durumundaydım sonra çıktığı halde gidemeyenler vs vs bir sürü sıkıntılı durumları görünce iyiki çıkmamış dicek hale geldim düşünüyorumda çıkıp mülakat sırası alamayan mülakattan geçip pasaporta vizesi basılan ancak uçuşların kapanması sebebiyle gidemeyip vizesi yanan birileri oldu ve ben bunlardan biri olmadığım için şanslı olduğumu farkettim sadece has not been selected yazısını görüp öylesine yıkılan ben onca aşamadan sonra gidememek ne hale sokardı şimdi başvuru zamanı ali cihan arkadaşımız başvuru yapıyor kendim bile yapmıyorum arada sadece arkadaşların üzüntüsünü sevincini paylaşmak için foruma göz atıyorum kalan zamanlarımda sadece yaşantıma devam ediyorum ilk başvurduğum sene o kadar plan yapmıştım ki şuan yapılabilcek bir planım dahi yok çıkarsa şayet yapılacaklar sıralaması var oda kolayca ayarlanabilir 🙂

• @waterman güzel tesadüflere bayilirim bu sene senin yilin inan 🙂 😃

• @gnollzy borsa yorumu bekliyorum 😃

• ⭐⭐

@waterman Benzer bir şey ile bende karşılaştım yıl 2020 veya 2021 babam kaynak işleri ile uğraşıyor yardım için yanına gittim. iş yaptığı amca 70-80 yaşları arasında falan konu amerikadan açıldı amca demez mi benim çocuklar amerikada yaşıyor benimde greencard'ım var çocuklarım aracılığı ile aldım falan cüzdanı çıkartı greencard'ı, amerika ehliyetini elime tutuşturdu dedim bu bir işaret olmalı dünya gözü ile greencard gördüm ama benim değil 😃

• @diablo_ercan amcadaki sans masallah 😃

• ⭐⭐

@goyro666 çocukları sayesinde başvurup alabiliyor süreç nasıldır bilemem 😃

• @diablo_ercan size amca diyebilir miyim deseydin bi güzellik yapaydi amca onlarin sanirim istek gönderme haklari oluyor konsoloslukta imza atiyorlar vizen hizli cikiyor 😃

• ⭐⭐

@goyro666 haahahhahahaah

• @goyro666, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy borsa yorumu bekliyorum 😃

Hahaha 🤣🤣 maalesef bilgimin aynı zamanda da ilgimin olduğu bir alan değil. Daha farklı yatırım araçları kullanıyorum ben. Bizim burada esnaflar ellerinden düşürmüyorlar telefonu. Borsa işlemleri için müşteri kovan esnaf gördü bu gözler 🤣🤣

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman Benzer bir şey ile bende karşılaştım yıl 2020 veya 2021 babam kaynak işleri ile uğraşıyor yardım için yanına gittim. iş yaptığı amca 70-80 yaşları arasında falan konu amerikadan açıldı amca demez mi benim çocuklar amerikada yaşıyor benimde greencard'ım var çocuklarım aracılığı ile aldım falan cüzdanı çıkartı greencard'ı, amerika ehliyetini elime tutuşturdu dedim bu bir işaret olmalı dünya gözü ile greencard gördüm ama benim değil 😃

Hahahaa benim de birkaç arkadaş yıllar önce kazanıp gitmişti. Vatandaşlığı aldıktan sonra TR’ye tatile gelince kimliğini gasp edip benim cüzdana koymuştum tabiri caizse. Tabii o zamanlar başvuru yapmıyordum 🤣🤣

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

ooo kardeşim hayırlı olsun 😃 gidince unutma bizi bak 😃

Benzer Başlıklar

• 15467
  • 6
  • 9899
  • 779
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |