DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@advena DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@advena DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese selamlar. Bir şeyi merak ediyorum.
    ...istan ülkeleri(Afganistan hariç) kuraya neden Avrupa bölgesinden dahil ediliyor? Bana epey saçma geldi.

Sayın @crazycells sizin bu konuda bir fikriniz veya bilginiz muhakkak vardır.

Tarihsel ve ekonomik nedenler (iliskiler) diye dusunuyorum bende sayin @advena , World Bank da dunyani bu sekilde ayiriyor "Avrupa ve Orta Asya" diye hepsini birlestiriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells cevabınız için tesekkur ederim..
    ıngiltere formu çok karmaşıktı..fakat vizeyi almıştım bu form çok basit sorun olmaz diye tahmin ediyorum.. yıne 2. soru uzerinden devam edersem kendi laptop'uma format atıp windows 8i yüklemiştim ..youtube videolarını izlerken çekiliş formuna bir kere girince 60 dakıka içinde bitirmek gerekiyormuş..
    siz farklı bir bilgisayar diyince muallakta kaldım..

sorun degil, basvurunuzu gonderip son ekrani gormediginiz surece basvuru yapilmis sayilmiyorsunuz.

Eger butun web browser'lar sorun cikarirsa, o durumda farkli bir bilgisayar deneyebilirsiniz tabii ki. Ama genelde bu tur sorunlar yasanmiyor ve basvuru 5 dk bile surmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrrobot DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Green card başvururken şuan kaldıgım adresi yazmalı mıyım ikamet adresimden farkli bir yerde üniversite okuyorum

onemli degil, ikisinden birini yazabilirsiniz.

Eger bu yerde kalici olarak yasiyorsaniz, tabii ki ikametinizi almalisiniz, fakat bunu cekilisten dolayi degil, ulkedeki resmi islerin dogrulugundan dolayi yapmalisiniz 🙂

• @maitredemusique DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Dostlar merhaba. ^^ Büyük umutlarla beklediğim geçen çekilişi kaybetmenin halen üzüntüsü içerisindeyim. 10 bin dolardan aşağı parası olmayanların hala neden başvurduklarını ve başvuru beklediklerini anlamakta güçlük çekiyorum 😕 Umarım bu kez olacak! 🙂 🙂

Gitmek isteyenler bir şekilde zaten bulacaktır, bulacağına inanıyordur ve bilinçli başvurmuştur. Önemli olan gitmeyecek veya çıksa dahi gitmeyen bilinçsiz insanların başvurması. Paraları olsa da.. Sonuç olarak 10 bin doları olmayan ama gidecek insanlar da pek tabi başvurabilir..

• Merhaba. GreenCard basvurusunu kendi kimligimle yapip kazandiktan sonra kendim gitmeyip oglumu tek kisi olarak gondere bilirmiyim?

• @crazycells teşekkür ederim daha üniversite ye pazartesi başlıyacam bu hafta ikamet ettiğim adresi alacam

• @hitomi78 olmaz

• @maitredemusique bugün 10 bin doları olan ve başvuru yapan birinin yarın acil bir hastalık vs çıkıpta o parayı kullanmayacağının bir garantisi mi var? Önemli olan başvuru esnasındaki maddi durumunuz değil zaten kriterler arasında 10 bin dolardan az parası olan çekilişe katılamaz yazmıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hitomi78 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba. GreenCard basvurusunu kendi kimligimle yapip kazandiktan sonra kendim gitmeyip oglumu tek kisi olarak gondere bilirmiyim?

Hayir, kazanan kisi vize almali ve ABD'ye giris yapmali, aksi takdirde diger aile uyeleri de bu sanstan yararlanamaz. Fakat ABD'ye ilk girisi yaptiktan sonra geri donebilirsiniz ve diger aile uyeleri ABD'de yasamaya devam edebilirler.

• Herkese merhaba.
    Geeencard cekilisinde kazanilmasi durumunda hemcinsim olan partnerimle birlikte gitmenin prosedurleri tam olarak nedir ? Bu konuda bilgi sahibi arkadaslardan yardım istiyorum. İnternette arastirma yaptigimda kazanildiktan sonra gay evlilik kanunlari abd ile ayni olan bir ulkede evlilik yapilmasi sarti araniyor (bir takim ulkelerdeki sivil birliktelik yasalari ve bu ulkelerde yapilan evlilikler tanınmıyor green card cekilisinde). Ben turkiyede vatandasiyken partnerim yunanistan ve turkiye cifte vatandasi. İkimizden birine green card cikmasi durumunda abd yasalariyla denk olan bir ulkede evlilik yapmis olmamiz lazim ama yunanistandaki kanunlar abd ile esit degil, sivil birliktelik yasasi var. Bu durumda alakamiz olmayan ama abd ile gay evlilik konusunda esit kanunlara sahip 3. Bir ulkede yapacagimiz evlilik sorunumuzu cozer mi ?
    Sivil birliktelik kanunlari olan ulkelerdeki yapilan evliliklerin greencard surecinde kabul gormedigi dogru mu ? Bu konuyu nasil tam olarak teyit edebiliriz?

• @sorroo Ayni cinsiyet es icin Green Card almak:

Ayni cinsiyet ese sahip olan escinsel bireyler artik esleri icin Green Card alabilirler, degisiklik 2013'ten itibaren baslamistir.

Diversity Visa (DV) Lottery Program

Important Notice – Same-sex spouses of U.S. citizens and Lawful Permanent Residents (LPRs), along with their minor children, are now eligible for the same immigration benefits as opposite-sex spouses. Consular officers at U.S. embassies and consulates will adjudicate their immigrant visa applications upon receipt of an approved I-130 or I-140 petition from USCIS. Diversity Visa applicants may include same-sex spouses in their initial entries or add spouses acquired after their initial registration. Those spouses who will follow-to-join DV 2013 applicants must make application on or before September 30, 2013. Spouses of DV 2014 applicants, even those not included in the initial entry, must apply before September 30, 2014.

• @Hosgeldin
    Evet, ayni cinsiyet eslerden biri greencard kazanınca esiyle birlikte gidebiliyor biliyorum ama burdaki sorun şu ki eş oldugumuzu evliligi belgelemek gerekiyor ve bu Türkiye’de mumkun degil. İlk giriste birlikte gidebilmek icin mulakattan once bu islemi halletmemiz gerekirken bunun nasil mumkun olabilecegini ogrenmek istiyorum?

• @sorroo Greencard kazandığını öğrenen kişi, hemcins evliliğin yasal olduğu bir ülkede evlenip DV260 formunu dolduruyor, diye bir yerde okumuştum. Bu yasal kabul edilen ülkelerin şartlarını yerine getirmek size bağlı tabi.

• Merhaba arkadaşlar. Eşim iki aylık hamile. Başvurumu tabii ki çocuk yazamıyorum. Nasip olursa 12-15 Mayıs gibi doğum olacak. Tamda çekiliş zamanına denk geliyorum umarım çifte mutluluk yaşarız 🙂 Sorum başvuruya çocuk yazmadığı halde eğer ki loto çıkarsa, lotodan sonra çocuk da aileden kabul ediliyor mu veya bununla ilgili yapılması gereken bir prosedür var mı?

• @whocares Tebrikler... Heyecandan sanırım endişeniz ... bebeğin aileden kabul edilmemesi mümkün mü sizce :))))

• @whocares Şimdiden hayırlı olsun bebeğiniz. Forumda Hamilelik ve Greencard başlıklı bir konu var. Onu okursanız kafanızda ki soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ama genel olarak yeni doğan bebeğiniz içinde süreci başlatıp devam edebiliyorsunuz.

• Merhaba arkadaşlar başvuru hakkı zamanını kaçırdım mı yoksa ? linke girdiğimde teşekkürler yazıyor doldurmadığım halde formu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sorroo DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese merhaba.
    Geeencard cekilisinde kazanilmasi durumunda hemcinsim olan partnerimle birlikte gitmenin prosedurleri tam olarak nedir ? Bu konuda bilgi sahibi arkadaslardan yardım istiyorum. İnternette arastirma yaptigimda kazanildiktan sonra gay evlilik kanunlari abd ile ayni olan bir ulkede evlilik yapilmasi sarti araniyor (bir takim ulkelerdeki sivil birliktelik yasalari ve bu ulkelerde yapilan evlilikler tanınmıyor green card cekilisinde). Ben turkiyede vatandasiyken partnerim yunanistan ve turkiye cifte vatandasi. İkimizden birine green card cikmasi durumunda abd yasalariyla denk olan bir ulkede evlilik yapmis olmamiz lazim ama yunanistandaki kanunlar abd ile esit degil, sivil birliktelik yasasi var. Bu durumda alakamiz olmayan ama abd ile gay evlilik konusunda esit kanunlara sahip 3. Bir ulkede yapacagimiz evlilik sorunumuzu cozer mi ?
    Sivil birliktelik kanunlari olan ulkelerdeki yapilan evliliklerin greencard surecinde kabul gormedigi dogru mu ? Bu konuyu nasil tam olarak teyit edebiliriz?

Evet, resmi evlilik yapmaniz dahilinde sorun cozulecek. ABD, baska bir ulkede yapilan resmi evliligi taniyor -es cins evliligi taniyan butun ulkelerde de evliliginiz gecerli olacak tabii ki- ayrica dunya uzerinde sadece tek bir evlilik yapabilirsiniz, sonra bu evliligi diger ulkelerde tescillemeniz lazim, yani bir ulkeye gidip evlenip, sonra baska bir ulkeye gidip evlenemezsiniz. Yasal olarak bu mumkun degil.

Size tavsiyem es cinsiyet evliliklerini kabul eden ve Turkiye'ye vize sarti kosmayan Arjantin gibi ulkeleri dusunmeniz. Bu tur konularda Avrupa'ya gidip evlenin diyen cok gordum ama sadece bu amacla vize almaniz zor olabilir Avrupa ulkelerinden, Arjantin'de turist evlilikleri de sorun olmuyormus diye hatirliyorum.

Tabii ben Arjantin dedim ama siz daha uygun bir ulke biliyorsaniz o da olur, onemli olan gercekten bir evlilik yapip evlilik sertifikasi almak, daha sonra bu sertifika es cins evlilikleri taniyan butun ulkelerde gecerli bir belge olacak. Bu arada diger ulkeleri ve sartlarini arastirirsaniz bana da yazar misiniz? Bu konuda ayri bir baslik acabiliriz, boylelikle bilgileri de tek bir yere toplamis oluruz...

• @crazycells
    Öncelikle sanırım sorumun cevabını buldum;
    https://www.uscis.gov/family/same-sex-marriages
    "My spouse and I were married in a U.S. state or a foreign country that recognizes same-sex marriage, but we live in a state that does not. Can I file an immigrant visa petition for my spouse?
    A3: Yes. As a general matter, the law of the place where the marriage was celebrated determines whether the marriage is legally valid for immigration purposes. Just as USCIS applies all relevant laws to determine the validity of an opposite-sex marriage, we will apply all relevant laws to determine the validity of a same-sex marriage. The domicile state’s laws and policies on same-sex marriages will not bear on whether USCIS will recognize a marriage as valid."

Daha önceki araştırmalarımda ABD'nin sivil birliktelik yasası olan ülkelerdeki birlikteliği kendi evlilik statüsünde kabul etmediğini, escinsel evlilik kanunlarını kendi yasalarıyla aynı statüde olan ülkelerde yapılan birliktelikleri green card dahilinde resmi olarak kabul ettiğini okumuştum ama linkini bulamadım buraya koymak için.
    3. bir ülkede evlilik yapmak mümkün olduğuna göre sanırım bunun için uygun bir ülke arayışına girmek gerek. Arjantin biraz fazlaca uzak kalıyor, özellikle çekilişi kazanıp da yolculuk görünürse ciddi anlamda bir paraya ihtiyacımız olacak ve bunun için mümkün olan en az masraflı ülkeye gitmek daha mantıklı olacaktır.
    Hollanda'da bir kaç yıl önce gay evlilik turizmi için ülkeye gelmek isteyenler vize kolaylığı sağlamak için adımlar atmayı tartışmış olsa da bu konuda herhangi bir adım atılmamış. Eşim için yunan vatandaşlığı munasebetiyle avrupada seyahat etmek kolay olsa da, özellikle turkiyenin içinden geçtiği malum şartlar altında benim vize alabilmem ne derece kolay olur muamma.
    Gay evliliğin yasal olduğu ülkeler;
    Arjantin
    Belçika
    Brezilya
    Kanada
    Kolombiya
    Danimarka
    Finlandiya
    Fransa
    Almanya
    Grönland
    İzlanda
    İrlanda
    Lüksemburg
    Malta
    Meksika**
    Hollanda
    Yeni Zelanda
    Norveç
    Portekiz
    Güney Afrika
    ispanya
    İsveç
    Tayvan
    UK
    Amerika Birleşik Devletleri
    Uruguay
    Gay'ler için sivil birliktelik yasaları olan ülkeler;
    Andorra
    Avusturya
    Avustralya
    Şili
    Hırvatistan
    Kıbrıs
    Çek Cumhuriyeti
    Ekvador
    Estonya
    Yunanistan
    Macaristan
    İtalya
    Japonya**
    Lihtenştayn
    Slovenya
    İsviçre
    Venezuela

** Bazı eyaletlerde / bölgelerde

• @taner 3 Ekimde başlayacak..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |