Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

arkadaşlar çok kel alaka bişey sorucam iş kurmak için bilgi almam gerek ne kadara maal olacağı ile ilgili aşağı yukarı bir bigiye ihtiyacım var amerika dükkan açmış işleten birilerini bu forumda bulabilir miyim yada bilgisi olan beni yönlendirir misiniz

nasıl bir iş kurmayı düşünüyorsun, her iş kendi özelinde değişeceğinden ona göre cevap verir arkadaşlar, örnek veriyorum Kadir abi var semavi oto galeri ve servis işi kurdu, başka bir arkadaş cafe kurdu arada çok fark vardır muhtemelen 🙂

• ⭐⭐

@tolgasatir new york da sıkıntı ama yaa burası gibi olmasa da düdük kadar evlerin kirasını sorma
    gitsin

• @tolgasatir Hocam ben aslında reel paradan bahsediyorum 10K dolar bana yeter başlangıç için, yoksa 50K dolar da gösteririm mülakat zamanı sorun değil

• ⭐⭐⭐

@Özgür-Can, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir Hocam ben aslında reel paradan bahsediyorum 10K dolar bana yeter başlangıç için, yoksa 50K dolar da gösteririm mülakat zamanı sorun değil

işte orda kafanda geçireceğin eyalet önemli ve kaç kişisiniz ,

bekar isen bir evin bir odasını kullanırım dersen ona göre bir bütçe çıkar ortalam 10k bile rahat rahat 2-3 ay için yeter
    ama aile isen illa ki bir ev tutman gerekcek ve yeni girenlere ev verirken yüksek kira ve depozito istiyorlar diye biliyorum ssn geçmişi olmadığından o zaman 20k anca yeter tabi dediğim gibi eyalet önemli

neden sürekli ev üzerinden gidiyorsunuz dersen Amerika daki en yüksek gider her zaman ev kiralarıdır.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir new york da sıkıntı ama yaa burası gibi olmasa da düdük kadar evlerin kirasını sorma
    gitsin

şuana kadar zillow ve diğer sitelerde çok ev baktım hani bütçe hesabı yapabilmek adına new york un yakın çevresine uğramadım bile 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir yok yok uzak duralım belki yerleştikten 5 sene sonra:)

• ⭐⭐

@mehmetraz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mehmetraz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar kısmet olursa eşim ve ben bu sene green card başvurusu yapıcaz ama aklımda bazı sorular var. Bilenler cevaplarsa çok sevinirim.

1- Olur da green card kazanırsak bu sıra numarası ney oluyor. Bazıları kazanmasına rağmen mülakat sırası gelmediği için bu hakkını tamamen kaybediyormuş. Bu Doğru mu ? eğer doğru ise sıra numarası neye göre belirleniyor.

2- Ben eşimle beraber başvuru yapıcam. Şimdi videolarda gördüğüm 1-2 formda 1e kendimi 2 ye eşimi yazıyoruz. Eşim için yapacağım başvuru da bunlar tam tersi mi olucak ? bu arada eğer bu sorumada yanıt evet ise kendi başvurumda kullandığım fotoları eşimin başvurusundada kullanabilirmiyim ?

3- En son olurda kazanırsak green card yollamak için amerikadan bir adres vermemiz gerekiyormuş. Bu adresi nasıl bulucaz ? yada bir arkadaşım var orda onun adresini göstersem bir problem olur mu ?

cevaplarınız için teşekkürler

1 - Sıra numarası (Case Number) tamamen rastgele veriliyor. Ve mülakatlar dağıtılırken bu sıra numarası en küçük olandan başlayıp büyüğe doğru gidiyor. Genelde herkese yetecek kadar vize olmadığı için büyük numaralar vize alamayabiliyor bu da hakkını kaybetmek demek.

2 - Evet başvuru sizin içinse önce siz sonra yan katılımcılara eşiniz ve varsa çoçuklarınız. Eşiniz başvuru yapıyorsa önce kendisi yan katılımcı kısmına siz ve çocuklar. Burada önemli olan nokta şu. Eş yada çocuklar amerikaya gitmek istemese bile onları mutlaka eklemeniz lazım.

3 - Adres lazım evet. Kimisi arkadaşlarının adresini veriyor sizin dediğiniz gibi. Eğer arkadaşınızın adresini verirseniz adres yazarken en başa "In Care Of ARKADAŞIN_İSMİ" eklemeniz lazım çünkü greencard önemli bir posta ve posta kutusundaki arkadaşınızın ismiyle greencard üstündeki isim tutmazsa postayı bırakmadan geri dönebilirler. Bunun yanında bu işi parayla yapan şirketler var. Size bir adres ve posta kutusu veriliyor para karşılığında.

bu 2ci sorumda olan cevabınızı biraz anlayamadım. Eşim ve ben kendim başvuru yapıcaz. 1.ci ve 2.ci başvuruda herşey aynı ama eşim ve benim bilgilerim yer değiştirerek başvuruyu tekrarlıyacaz dimi ? Bu fotoğraf konusunda kafam çok takıldı. 2 başvuruda aynı fotoğrafları kullanmak elenme sebebi olur mu acaba. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Kimin adına başvuru yaplıyorsa eğer onun adını asıl yere girmeniz ve daha sonra eşin adını da ilgili yerlere girmeniz gerek. Aynı fotoğraf olmaz. Başvuru fotoğrafının son 6 ay içinde çekilmiş olması lazım.

• Bülteni incelemek için bu adrese girmek istiyorum,hep hata veriyor.

Sitemi çöktü?benim pc mi arızalandı ?yoksa siteye çokmu yükleniliyor?yoksa yanlış adresimi giriyorum anlayamadım.

• ⭐⭐

@mehmetraz başvuru kılavuzunda yazan kural, fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olması gerektiği. eski fotoları ile başvuran yok mu var elbette, kazanan da var saçma sapan fotoğraflarla. ama şunu unutmayın, DV başvuru formunda doldurduğunuz bilgilerin sistemsel olarak doğruluğunu kontrol edebilecekleri tek yer fotoğraf. zira yüklediğiniz fotoğraf dosyasının ne zaman oluşturulduğu kayıtlı. küçük bir yazılımla yönetmeliğe uygun foto tarihi olup olmadığını anlamaları çok basit. dediğim gibi de başvuru formunda sistemsel olarak kontrol edebilecekleri ve bu sebeple eleme yapabilecekleri tek konu bu.
    evde kendiniz çekin bişi yapın ama şiddetle eski foto ile başvurmanızı önermiyorum.

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Özgür-Can, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord tek ve bekar biri için 10.000 dolar yeter diye düşünüyorum, 200.00 TL civarı.

o kadarı çok bence, ayrıca ben eşimle düşünüyorum 20bin dolar mı gerekli yani 🙂 o kadar sanmıyorum. eyalet önemli harcaman önemli ben mesela çok yemek yemem 🙂 gereksiz harcama yapmam 🙂 biz türkiye serverinde yeterince level atladık. o kadar para çok bence

sorun şurda başlıyor, adam senin ne kadar kıt kanaat geçineceğine bakmıyor ortalam ev kirası ortalam araç kirası yeme içme gibi giderleri hesap ediyor ve bunlartı tahmini bugüne kadar mülakatlardan okuduğumuzdan yola çıkarak 2-3 aylık olarak çarpıyor ve tek kişi 10-12 iki kişi 15-18 cocuk da varsa 20 civarlarında bir dolar görmek istiyorlar ki devlete gittiğinde yük olma. Tabiki eyalet çok önemli bir etken 10k dolarla houston a gideceğim dersen onaylayabilir New York ve California dersen red yiyebilirsin. o yüzden mülakatta pahalı eyaletlerin isimlerini zikretmekten kaçının.

teşekkürler.. bi kaç videoda 7-8bin dolar gösterip kabul edilende olmuş ama dediğiniz gibi eyalet önemli ben manhattan düşünüyordum ama bilemedim şimdi

• ⭐⭐

@clourpoint bende çalışıyor ama 2024 hala açıklanmadı...

• ⭐⭐

@clourpoint kullanmış olduğunuz tarayıcının çerezlerini hatta tüm daha önce girdiğiniz geçmiş siteleri temizleyin düzelir.

• @SUAT-GUNAY hah şimdi girdim siteye fakat dv24 için açıklama yok.defalardır deniyorum çok yüklenme var galiba.

• @clourpoint hala kılavuzu yüklemediler

• ⭐⭐

@Lossantosdy bu konuda yanlış bir izlenim var gençler. "bankada şu kadar paran olmalı", "mal varlığın şu kadar olmalı" diye hiçbir kanun, kural ya da yönetmelik yok. hatta ve hatta bizim gibi 3.dünya ülkeleri dışında, hiçbir konsolosluk mülakatında da banka dökümü istenmiyor (duruma göre istenilen olmuyor değil).
    geçen yıl da bu konu üzerinde çokça konuşuldu, ben de denk geldikçe yazdım. GC başvurusu sonrası kazananlar, her şeyi ile bir bütün olarak değerlendiriliyor. mal varlığın hiçbir zaman TEK kıstas değil. 2-3 bin dolar varlıkla da kabul görebilirsin (ki örnekleri var), 30-40K olsa dahi ret alabilirsin. Konu tamamen Federal Hükümete yük olup olmayacağın ki başvuruda en son bunu da taahhüt ediyorsun.
    geçen yıl da bu örneği vermiştim. Gençsin, orada da geçerli bir mesleğin var, ne bilim mühendissin, yanında ingilizcen de var, cebinde paran olmasa da onayı alırsın (muhtemelen). tersi olarak da, gelmişsin 50-60 yaşına, orada geçerli bir mesleğin yok ama bankada 30-40 hatta 50K gösteriyorsun, yine de ret alma durumun var. Zira mantık şu, genç adam her şekilde tutunur, mesleği de var vs vs ama diğeri parası var ama bu para bitince ne yapacağı belirsiz, yük olabilir...
    durum bundan ibaret. kısacası maddiyat tek başına kabul ya da ret sebebi olmaz.

• ⭐⭐

@clourpoint e kılavuz yok daha da ondan, yazdım ya.

• image.png

yanlış anlaşıldım. Fotoları 2 gün önce çektim. 2.ci başvurudan kastım eşim için yapacağım ayrı başvuru. Şimdi Ömür diye bir youtuber var. Green cardla ilgili videolar çekiyor. Bu arkadaşın dedikleri güvenilir midir?

• ⭐⭐

@tolgasatir bakery... alınacak fırınlar yapılacak dekor oradan alınacak izinler vs bunlarla ilgili mali bir bilgi almam lazım... bazıları yogurt dondurmacı falan açmış belki aşağı yukarı bir bilgi verirler vergiler ne kadar buradaki gibi kira stopajı var mı ruhsat alınıyor mu alınıyorsa buradaki gibi mi? devlet tepene biniyor mu? yoksa destekliyor mu? burada çünkü fırın sahibi ben değilim devlet fırın sahibi ben çalışanım resmen.... badana boya fayans döşeme ne kadar çok merak ediyorum işçilik pahalıymış çünkü fırın alıyo muşsun elektirikçi gelip elektrik tesishatını yaptığında fırın kadar da bunlar için veriliyormuş

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir bakery... alınacak fırınlar yapılacak dekor oradan alınacak izinler vs bunlarla ilgili mali bir bilgi almam lazım... bazıları yogurt dondurmacı falan açmış belki aşağı yukarı bir bilgi verirler vergiler ne kadar buradaki gibi kira stopajı var mı ruhsat alınıyor mu alınıyorsa buradaki gibi mi? devlet tepene biniyor mu? yoksa destekliyor mu? burada çünkü fırın sahibi ben değilim devlet fırın sahibi ben çalışanım resmen.... badana boya fayans döşeme ne kadar çok merak ediyorum işçilik pahalıymış çünkü fırın alıyo muşsun elektirikçi gelip elektrik tesishatını yaptığında fırın kadar da bunlar için veriliyormuş

@denizci10 yanlış hatırlamıyorsam bu konuda epey bir araştırma yapmıştı kendisiyle iletişime geçebilirsin, kendisi de çok yardım severdir sana detaylıca açıklar ki muhtemelen genel bir konu altında yazıp herkesi de bilgilendirebilir.

• ⭐⭐

@tolgasatir çok teşekkür ederim :)))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |