Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Safiye-Özkan açıklanmadan 2-3 gün önceden ben zaten boş DS260 paylaşıyorum her sorunun hem ingilizce hem de türkçesi var yanında da türkçe açıklamalı kılavuzu davar ondan hata yapmanız imkansız sadece kopyala yapıştır yapacaksınız o kadar

• ⭐⭐⭐

Bekliyor olacağım mantıklı bi fikir 👍 @ayvalik10

• @burak59 telefonla çektirsek olmuyormu evde duvarın önüne durup çektirsek

• ⭐⭐

@Safiye-Özkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@burak59 telefonla çektirsek olmuyormu evde duvarın önüne durup çektirsek

Olur. Fotoğrafçıya para vermeye gerek yok. Forumun fotoğraf çekme videosu var hatta.

• başvuru adımında son kontrolde (received) olarak yazması kabul gördüğü anlamına mı gelmektedir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Safiye-Özkan arka fonu beyaz olan her yer oluyor ondan dolayı bu kadar abartmayın kazanan kişiler buzdolabı önünde beyaz örtü ile çekildiler yeterki beyaz olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anlsenturk başvuru sonucunda sana 2024 ile başlayan bir numara verecek ozaman olmuştur.
    yeşil renkli olarak "success" yazı çıkması gerekiyor

• @ayvalik10 Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim ama cevabı görünce şok oldum. Yani beni biraz gömmeniz kırıcı bir davranış. Tembel olduğumu yazdığım yazımdan ve ya dün üye olmamdan nasıl çıkardınız? Bu forumu üye olmadan 5 aydır takip ediyorum. Forumda bu sorduğum soruların cevaplarını araştırdım ama tatmin olmadığım için sordum. Misalen 2.ci sorumda forumda soran kişi sayısı çok az ve cevaplar muamma. Ben sorularımdan tam emin olmak için sordum. Yine de cevabınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Bunlar sonraki aşamalar ama ben yazmak istedim eksik veya yanlışım varsa düzeltin dövmeyin 😃
    Olurda green card kazanılırsa ortalama harcanacak rakamlar
    Ankara da oturmuyorsanız şuan ki güncel rakam istanbul-ankara gidiş geliş toplam 430 tl
    uçakla gidip geldiğimizi var sayalım gidiş geliş ortalama 1000-1200 tl
    pasaportu olmayanlar pasaport alacak yeni güncel fiyatı artacağı söylentisi var o yüzden gerek duymadım 2-3-4 bin kaç olur bilemem.

Konsolosluğun belirlediği hastane için 500 dolar anlık 9 bin 143 tl
    buradaki 500 rakamı aşağı veya yukarı yönlü değişebilir kaç aşı gerekir, gerekmez o kadar bilgim yok.

rakamı yanlış değilse konsolosluk ücreti

330 dolar anlık 6 bin 34 tl.
    başka harcama var mı tekrar fotoğraf çektirmek gibi. 🙂

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mehmetraz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar kısmet olursa eşim ve ben bu sene green card başvurusu yapıcaz ama aklımda bazı sorular var. Bilenler cevaplarsa çok sevinirim.

1- Olur da green card kazanırsak bu sıra numarası ney oluyor. Bazıları kazanmasına rağmen mülakat sırası gelmediği için bu hakkını tamamen kaybediyormuş. Bu Doğru mu ? eğer doğru ise sıra numarası neye göre belirleniyor.

2- Ben eşimle beraber başvuru yapıcam. Şimdi videolarda gördüğüm 1-2 formda 1e kendimi 2 ye eşimi yazıyoruz. Eşim için yapacağım başvuru da bunlar tam tersi mi olucak ? bu arada eğer bu sorumada yanıt evet ise kendi başvurumda kullandığım fotoları eşimin başvurusundada kullanabilirmiyim ?

3- En son olurda kazanırsak green card yollamak için amerikadan bir adres vermemiz gerekiyormuş. Bu adresi nasıl bulucaz ? yada bir arkadaşım var orda onun adresini göstersem bir problem olur mu ?

cevaplarınız için teşekkürler

1 - Sıra numarası (Case Number) tamamen rastgele veriliyor. Ve mülakatlar dağıtılırken bu sıra numarası en küçük olandan başlayıp büyüğe doğru gidiyor. Genelde herkese yetecek kadar vize olmadığı için büyük numaralar vize alamayabiliyor bu da hakkını kaybetmek demek.

2 - Evet başvuru sizin içinse önce siz sonra yan katılımcılara eşiniz ve varsa çoçuklarınız. Eşiniz başvuru yapıyorsa önce kendisi yan katılımcı kısmına siz ve çocuklar. Burada önemli olan nokta şu. Eş yada çocuklar amerikaya gitmek istemese bile onları mutlaka eklemeniz lazım.

3 - Adres lazım evet. Kimisi arkadaşlarının adresini veriyor sizin dediğiniz gibi. Eğer arkadaşınızın adresini verirseniz adres yazarken en başa "In Care Of ARKADAŞIN_İSMİ" eklemeniz lazım çünkü greencard önemli bir posta ve posta kutusundaki arkadaşınızın ismiyle greencard üstündeki isim tutmazsa postayı bırakmadan geri dönebilirler. Bunun yanında bu işi parayla yapan şirketler var. Size bir adres ve posta kutusu veriliyor para karşılığında.

bu 2ci sorumda olan cevabınızı biraz anlayamadım. Eşim ve ben kendim başvuru yapıcaz. 1.ci ve 2.ci başvuruda herşey aynı ama eşim ve benim bilgilerim yer değiştirerek başvuruyu tekrarlıyacaz dimi ? Bu fotoğraf konusunda kafam çok takıldı. 2 başvuruda aynı fotoğrafları kullanmak elenme sebebi olur mu acaba. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

• @ayvalik10 Arkaplanı silip beyaz yapsak bir sorun olmaz değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diablo_ercan 220 dolar green kart basımı için ödeyeceksin. Bu arada amerikaya nasıl gideceksin. Orada nasıl yaşayacaksın işte bu soruların cevapları için banka da göstereceğin para miktarı önemli. Sakın kimseye bakma herkesin şartları aynı olmadığı için herkesin göstereceği para miktarını kendine baz alma. Kısacası çoooooookkkk çalışman lazım ççççooooooooookkkkkkkkkkk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ranje hayır olmuyor.

remove.bg programı en iyi yapanlardan

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mehmetraz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar kısmet olursa eşim ve ben bu sene green card başvurusu yapıcaz ama aklımda bazı sorular var. Bilenler cevaplarsa çok sevinirim.

1- Olur da green card kazanırsak bu sıra numarası ney oluyor. Bazıları kazanmasına rağmen mülakat sırası gelmediği için bu hakkını tamamen kaybediyormuş. Bu Doğru mu ? eğer doğru ise sıra numarası neye göre belirleniyor.

2- Ben eşimle beraber başvuru yapıcam. Şimdi videolarda gördüğüm 1-2 formda 1e kendimi 2 ye eşimi yazıyoruz. Eşim için yapacağım başvuru da bunlar tam tersi mi olucak ? bu arada eğer bu sorumada yanıt evet ise kendi başvurumda kullandığım fotoları eşimin başvurusundada kullanabilirmiyim ?

3- En son olurda kazanırsak green card yollamak için amerikadan bir adres vermemiz gerekiyormuş. Bu adresi nasıl bulucaz ? yada bir arkadaşım var orda onun adresini göstersem bir problem olur mu ?

cevaplarınız için teşekkürler

1 - Sıra numarası (Case Number) tamamen rastgele veriliyor. Ve mülakatlar dağıtılırken bu sıra numarası en küçük olandan başlayıp büyüğe doğru gidiyor. Genelde herkese yetecek kadar vize olmadığı için büyük numaralar vize alamayabiliyor bu da hakkını kaybetmek demek.

2 - Evet başvuru sizin içinse önce siz sonra yan katılımcılara eşiniz ve varsa çoçuklarınız. Eşiniz başvuru yapıyorsa önce kendisi yan katılımcı kısmına siz ve çocuklar. Burada önemli olan nokta şu. Eş yada çocuklar amerikaya gitmek istemese bile onları mutlaka eklemeniz lazım.

3 - Adres lazım evet. Kimisi arkadaşlarının adresini veriyor sizin dediğiniz gibi. Eğer arkadaşınızın adresini verirseniz adres yazarken en başa "In Care Of ARKADAŞIN_İSMİ" eklemeniz lazım çünkü greencard önemli bir posta ve posta kutusundaki arkadaşınızın ismiyle greencard üstündeki isim tutmazsa postayı bırakmadan geri dönebilirler. Bunun yanında bu işi parayla yapan şirketler var. Size bir adres ve posta kutusu veriliyor para karşılığında.

bu 2ci sorumda olan cevabınızı biraz anlayamadım. Eşim ve ben kendim başvuru yapıcaz. 1.ci ve 2.ci başvuruda herşey aynı ama eşim ve benim bilgilerim yer değiştirerek başvuruyu tekrarlıyacaz dimi ? Bu fotoğraf konusunda kafam çok takıldı. 2 başvuruda aynı fotoğrafları kullanmak elenme sebebi olur mu acaba. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

• @diablo_ercan hocam ufak tefek bir hesap yaptım, eşim ile birlikte şu an uçak biletini aldık amerikaya ayak bastık demek sadece 50-60 bin tl arası. e birde bankada bana kalırsa göstermek gereken en az 20 bin dolar lazım nerden baksan 500 bin tl şu an green cardı kazanınca olması gereken tutar gibi😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetraz başvuru yaparken aday bilgileri olarak kendi bilgilerini gireceksiniz. Daha sonra evlimisin diye sorduklarında evet eşinin adı - soyadı ve doğum tarihi yazacksın daha sonra kendi resmini yapıştıracaksın. Kendin için başvuru yaparken senin ve eşinin resmi koyulmayacak. Sadece sen kendi resmini koyacaksın. Eşin için başvuru yaparken de eşin bilgilerini yazacaksın evlimisin evet dedikten sonra senin adı - soyadı - doğum tarihi yazdıktan sonra bu sefer aday olan eşinin resmini koyacaksın. Senin resmini koymayacaksın. Kısacası aday kim ise SADECE o kişinin resmi koyulur. Umarım anlamışsındır.

• ⭐⭐

@ayvalik10 bunların hepsini ayarladım sıfır sıkıntı. bunlardan haberi olmayıp başvuranlar görsün bilsinler diye paylaştım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diablo_ercan görmezler duymazlar en vahim olayı okumazlar. Ondan dolayı bu soruyu onlarca defa soracaklar ne kadar para lazım diye direk yazıyorlar geçmişi hiç okumuyorlar

• @hsnnzknn saol dostum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |