Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@EminAbi dv2023 sohbet odasında buna benzer bir soru görmüştüm. yanlış anlamadıysam dijital dışında fiziksel fotoğrafa gerek yokmuş. boşuna masraf yapmanıza gerek yok. bende 2017 ekim ayından beridir fotoğrafçıda çektirip fiziksel fotoğrafı alıyordum gerek olmadığını öğrenince bu sene sadece dijital olarak isteyeceğim. sonuçta başvuru için 6 ay içinde çektirilmiş fotoğraf gerekiyor.

• @diablo_ercan tamamdır teşekkür ederim

• @waterman fotoğrafçının green card fotoğrafı olarak herhangi bir bilgisi var mıydı ?

• Yarın akşam 7 den sonra klavuzu patlatırlar heralde.

• @anlsenturk Bizim mahallede dayının biri çekiyor. Bide azarlıyor bana işimi mi öğretiyorsun diye. Dayı green kartı yeşil sosyel hizmet kartı sanıyor heralde 😃

• @Furkan-Aydın Duyan bilen duymayanlara duyurmustur emin ol biliyorsur mahallenizin fotografcisi dayi 😂

• Arkadaşlar kısmet olursa eşim ve ben bu sene green card başvurusu yapıcaz ama aklımda bazı sorular var. Bilenler cevaplarsa çok sevinirim.

1- Olur da green card kazanırsak bu sıra numarası ney oluyor. Bazıları kazanmasına rağmen mülakat sırası gelmediği için bu hakkını tamamen kaybediyormuş. Bu Doğru mu ? eğer doğru ise sıra numarası neye göre belirleniyor.

2- Ben eşimle beraber başvuru yapıcam. Şimdi videolarda gördüğüm 1-2 formda 1e kendimi 2 ye eşimi yazıyoruz. Eşim için yapacağım başvuru da bunlar tam tersi mi olucak ? bu arada eğer bu sorumada yanıt evet ise kendi başvurumda kullandığım fotoları eşimin başvurusundada kullanabilirmiyim ?

3- En son olurda kazanırsak green card yollamak için amerikadan bir adres vermemiz gerekiyormuş. Bu adresi nasıl bulucaz ? yada bir arkadaşım var orda onun adresini göstersem bir problem olur mu ?

cevaplarınız için teşekkürler

• Dünkü KPSS sınavında nerdeyse optik forma adımı İngilizce karakterlerle kodluyordum.

• @hsnnzknn dostum bülten hangi sayfada açıklanıyordu tam hatırlamıyorum da

• ⭐⭐

@waterman amin. Hayır getirecekse herkese çıksın inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EminAbi günaydın fiziksel olarak almanıza gerek yok zaten mülakata giderken tekrar çekileceksiniz ondan sadece mail olarak almanız yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetraz öncelikle günaydın "Bilenler cevaplarsa çok sevinirim" böyle cümleyi yazıyorsanız ozaman burada ne işiniz var. Daha dün üye olmuşsunuz forum nasıl işliyor. İçeriğinde neler var. Bir kerecik olsa gelir gelmez önce forumu okudunuz mu sorduğunuz tüm soruların cevapları var. Bu kadar tembel olmayın. Yine de sizlerin sorularını cevaplayacağım. Bu forumu diğer forumlar gibi karıştırmayın biz aileyiz burada sadece alıcı olmayın birazda umarım verici olursunuz.

1. Kazandığın zaman senin avrupa ülkesinde ki kaçıncı sırada olduğunu gösteren bir numara sistem verecek. Bu numaraya göre mayıs 2023 - eylül 2024 arasında mülakat tarihi alabilmeni gösteren bir numaradır. Eylül 2023 ayından itibaren her ayın 15 - 20 arası bir ay sonra hangi numaralar mülakata gelecek hangi tarihte gelecek onun mailini alacak kişileri gösteren bir kılavuz açıklanır. Bu kılavuzda yazılan numaraya kadar kişiler mülakata gidecek demek oluyor. Numaran çok yüksek ise ozaman dediğin gibi mülakat tarihi gelmiyor. Kazandığın zaman hemen ben gidiyorum havasına girmeyin sadece ön elemeyi geçtin o kadar. Hiçbir zaman kesinlik yoktur.
    2. Başka yerde ki videoları gelipte burada anlatmayın çünkü yalan yanlış videolar oluyor. Çekilişe siz kendi resminizi yüklüyorsunuz. Daha sonra aile bilgilerini yazacaksınız. Daha sonra eşiniz için de AYRI bir başvuru yapınca bu sefer sadece eşinizin resmini sisteme yükleyeceksiniz. Aynı aileden 2 hak olarak çekilişe katılabilirsiniz. Eğer siz yada eşiniz kazandıktan sonra mayıs ayında konuşacağımız şimdi konuşmanın bir anlamı yok DS260 form var ozaman tüm aile bireylerini dolduracağız. Ancak şunu unutmayın eğer aileden kim kazandıysa o kişi işlemlere başlamazsa diğer kimse amerikaya gidemez.
    3. İlk yazımda yazdım biz burada aileyiz diye. Herkes birbirine yardım etmek koşarak gelir. Evet arkadaşının da adresini versende olur ama adres olsun DS260 form olsun bunlar mayıs ayında konuşulacak olaylar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Riethian green kart çıkmayan kişilere psikolojik danışmanlık kursanız ne para kırarsınız.

• @ayvalik10 Umut tacirliği de hep çok satmıştır. 🙂

• @ayvalik10 Heheheh doğru diyorsun. Liseden beri başvuruyorum ara ara. Şu an yaş 40. 50 Yaşa kadar kendime deneme hakkı veriyorum. Hala genciz. Umutsuzluğa gerek yok. :)) Şu dünyaya bir kere geliyoruz. Ölmeden dünyanın farklı yerlerinde de zaman geçirmeyi çok isterim açıkçası. Bu yaşta bile savaşmaya hazırım. Daha çok kızım için tabi.

• ⭐⭐⭐

Bugün kılavuzun yayınlanması yok mu 😂 imkansız ama düşünsenize en büyük sürpriz olarak kota 55 binden 80e yükseltilmiş 😂

• ⭐⭐

@mehmetraz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar kısmet olursa eşim ve ben bu sene green card başvurusu yapıcaz ama aklımda bazı sorular var. Bilenler cevaplarsa çok sevinirim.

1- Olur da green card kazanırsak bu sıra numarası ney oluyor. Bazıları kazanmasına rağmen mülakat sırası gelmediği için bu hakkını tamamen kaybediyormuş. Bu Doğru mu ? eğer doğru ise sıra numarası neye göre belirleniyor.

2- Ben eşimle beraber başvuru yapıcam. Şimdi videolarda gördüğüm 1-2 formda 1e kendimi 2 ye eşimi yazıyoruz. Eşim için yapacağım başvuru da bunlar tam tersi mi olucak ? bu arada eğer bu sorumada yanıt evet ise kendi başvurumda kullandığım fotoları eşimin başvurusundada kullanabilirmiyim ?

3- En son olurda kazanırsak green card yollamak için amerikadan bir adres vermemiz gerekiyormuş. Bu adresi nasıl bulucaz ? yada bir arkadaşım var orda onun adresini göstersem bir problem olur mu ?

cevaplarınız için teşekkürler

1 - Sıra numarası (Case Number) tamamen rastgele veriliyor. Ve mülakatlar dağıtılırken bu sıra numarası en küçük olandan başlayıp büyüğe doğru gidiyor. Genelde herkese yetecek kadar vize olmadığı için büyük numaralar vize alamayabiliyor bu da hakkını kaybetmek demek.

2 - Evet başvuru sizin içinse önce siz sonra yan katılımcılara eşiniz ve varsa çoçuklarınız. Eşiniz başvuru yapıyorsa önce kendisi yan katılımcı kısmına siz ve çocuklar. Burada önemli olan nokta şu. Eş yada çocuklar amerikaya gitmek istemese bile onları mutlaka eklemeniz lazım.

3 - Adres lazım evet. Kimisi arkadaşlarının adresini veriyor sizin dediğiniz gibi. Eğer arkadaşınızın adresini verirseniz adres yazarken en başa "In Care Of ARKADAŞIN_İSMİ" eklemeniz lazım çünkü greencard önemli bir posta ve posta kutusundaki arkadaşınızın ismiyle greencard üstündeki isim tutmazsa postayı bırakmadan geri dönebilirler. Bunun yanında bu işi parayla yapan şirketler var. Size bir adres ve posta kutusu veriliyor para karşılığında.

• @Özgür-Can bende öyle yapmak istiyorum. ya yanlış yaparsam diye korkuyorum.

• @Özgür-Can 4 günde doldurabilmişdim sistem çok atıyor save alınmayacak haldeydi ilk gün.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |