Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 31.08.2022 tarihinde eşim ile birlikte vize görüşmesine girdim. Rutin işlemlerin ardın görüşme sırası bize geldi. Görüşme esnasında bize sadece nereye gideceğimizi sordu ve cevap olarak "New York" dedikten sonra bilgisayarda 1-2 dk bişeyler baktı daha sonrasında sarı kağıt verdi ve bizden ek bilgi talep ettiğini söyledi. Bunun için gün içinde mail atacaklarını ve doldurup geri göndermemizi söyledi. Şu an için herhangi bir mail tarafımıza gelmedi. Eşim ve kendi adıma herhangi olumsuz birşey yoktu. Eşim THY'de 6 yıldır kabin memuru bende 6 yıldır Kamu Kurumu'nda çalışıyorum. Türkiye'de yatırımlarımız var daha önce almış olduğumuz Schengen Vizelerimiz ve birçok ülkeye giriş çıkışımız var. Aksilik işte sanıyorum isim benzerliğinden dolayı "İdari Sürece" girdik 😞 Verdikleri kağıtta 5 iş günü içerisinde mail gelmese mail atmamızı yazıyor. Görüşme yapılalı bugün 4.gün umarım biran önce mail gelir ve durum sonuçlanır. o kadar bekledikten sonra sonucun bu olması çok can sıkıcı. Bizim gibi maili geç gelen ya da hiç gelmeyen oldu mu acaba?

• ⭐⭐⭐

Geçtiğimiz gün hafta sonuydu bugünde konsolosluk kapalı muhtemelen yarın gelir geçmiş olsun @Fatih-İpek

• @waterman Pazartesi günleri kapalı olduğunu bilmiyordum. O zaman hala umudum var 🙂 bilgi için teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Fatih-İpek Pazartesi günleri değil bugün "Labor Day
    Pazartesi, Eylül 05" resmi tatil bu yüzden kapalı.

• @achillesoag 🙂 teşekkür ederim

• @Fatih-İpek O emailin gelmesi önemli değil. O formu doldurduktan sonra tekrar konsolosluğa geri göndereceksiniz. Ben 11 aydır idari işlemin sonuçlanmasını bekliyorum. Bir türlü sonuç gelmiyor. Benim gibi aylardır bazen yıllardır bekleyen çok kişi var.

• @SUV2019 11 ay mı. Çok uzun süre bu 😞 tüm şartlara fazlasıyla sahip olduğumuz halde bu kadar süre daha bekleyecek olmak çok üzücü. Elden de gelen birşey yok artık sonuçlanmasını elimiz kolumuz bağlı bekleyeceğiz malesef 😞

• @Fatih-İpek Ama bazen kısa süreli AP oluyor. 2 ay içinde sonucunuz gelmezse, kesin incelenmek için ABD deki yetkili devlet kurumlara gitmiştir. O zaman çok uzun sürüyor...

• @SUV2019 anlıyorum ne yapalım hayırlısı artık beklicez. Bilgi için teşekkür ederim

• @burcualtay
    Kasim 2021 de @crazycells yaptigi yoruma gore, sadece bu bilgi icin DS-160 formunu yeniden doldurmaya gerek yok.

@crazycells, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@Hasan-Gündüz, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells mülakat için ankarayı seçtik. İstanbula alırsak ne gibi bir problem oluyor. Yapmam gerekeni söylermisiniz

herhangi bir problem olmuyor, siz yine mulakata katilabilirsiniz.

Istanbul konsoloslugu dosyayi kapatmak icin (olumlu veya olumsuz) Ankara'dan transfer edecek.

• Değerli arkadaşlar selamlar,

Ufak bir sorum olacaktı. Forumu ve bu başlığı takip etmeye çalışıyorum ancak soruma yanıtı maalesef bulamadım. 9 Eylül'de İstanbul'da B1-B2 randevum var. Randevumu ilk aldığımda randevum Hazirana falan geri çekilir diye ds-160 formuna turistik seyahat tarihimi Eylül 2022 belirlemiştim. Tarihi anca Eylül'e çekebildiğim için seyahatimi Nisan 2023'e erteledim. Ds-160 formundaki seyahat detayları hakkında herhangi bir değişiklik yok, sadece tarihte bir kayma oldu. Yine de ds-160'ı güncellemeli miyim? Yorumunuzu rica ederim. Selamlar.

• Herkese selamlar, 8 eylülde Eşimin ve çocuklarımın(7 ve 8 yaş) vize görüşmesi var, Konsolosluğa mail attığımızda çocuklarımın gelmesine gerek olmadığını söylemişlerdi. Bu yüzden eşim hem kendi hem de çocukların evraklarıyla beraber tek gidecek görüşmeye.
    Benim sorum şu, Eşim vize için fotoğraf çekildi ancak çocukların vize talimatlarında fotoğraf konusu hiç geçmiyor. 14 yaş altı çocuklardan foto istemiyorlar mı? Bu konuda bilgi sahibi olan birisi yardımcı olursa sevinirim. Yakın zamanda çocuğuna vize almış ya da mülakata katılmış birisi varsa yazarsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐

Bi bilgim yok ama öneri olarak ne olur ne olmaz bi fotoğraf çektirmeniz olur. @Zamir-Dağın

• @burcualtay abd sitesinde okuduğuma göre nerde girecekseniz mülakata onun için formu doldurun diyor

• Ankara için aldığım onay sayfası hala kavaklıdere adresi görünmekte herhangi bi sıkıntı oluşturur mu ?

• @ahmetuyar Eylül 22 deki randevum İçin mail geldi. Yeni adresin olduğu onay sayfasının yazdırılması gerekliymiş.

• @Altay-Akyüz banada geldi mail ama bugün formu doldurdum onay sayfasında hala eski adres yazıyor yani benlik bi durum değil adresi güncellememisler

• ⭐⭐⭐⭐

@vendetta16 seyahat tarihiniz randevu tarihimizden en geç 3 ay sonra olsun.

• @denizci10 selam ben formu doldurduğumda 2023 e randevu almıştım daha sonra eylüle çektim. İs yerinden aldığım yazi seyahat tarihim haziran 2023 bu durumda ne yapmalıyım

• @gokkturan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@waterman pasaportu verdiler bana görüşmede yanı red yedim direkt pasaportu verdi gittim sonrasında bu mail işleri gerçekleşti

bence siz bir vize danışmanı ile çalışın. vize reddi almadığınızı anlatıyor insanlar ısrarla yeniden başvuru yapmaktan bahsetmişsiniz. yapmanız gereken sizden istenilen belgeleri ingilizce olarak elçiliğe iletmeniz gerisini ceac üstünden takip edeceksiniz. bu süreç 1 ayda sürebilir 1 yılda. yalnız bu süreç bitmeden abd den vize için yeniden işlem yapmanızın anlamı yok. ret almamışsınız belgeleri yollarsanız ve sorun yoksa sizden pasaportunuzu isteyip vizenizi verecekler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |