Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar.

DS160 formuna yüklediğimiz fotoğraf ile vize mülakatına giderken götürmemiz gereken fiziki fotoğrafın aynı fotoğraf olma zorunluluğu var mı?

Mesela ben DS160 formuna daha önce pasaport için verdiğim biyometrik fotoğrafı yükledim ve ABD vize fotoğrafı koşullarına uyan 2x2'lik bir fotoğraf olmamasına rağmen sistem kabul etti.

Bu fotoğraf fiziki olarak da elimde mevcut ancak vize fotoğrafı koşullarını sağlamadığı için vizeye uygun bir fotoğraf çekerek yanımda götürmek istiyorum.

Hal böyle olunca fotoğraf farklılığı sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mangoria, içinde söyledi: DS-160 formuna yüklenen fotoğraf ve vize mülakatına götürülen fotoğraf

Merhabalar.

DS160 formuna yüklediğimiz fotoğraf ile vize mülakatına giderken götürmemiz gereken fiziki fotoğrafın aynı fotoğraf olma zorunluluğu var mı?

Mesela ben DS160 formuna daha önce pasaport için verdiğim biyometrik fotoğrafı yükledim ve ABD vize fotoğrafı koşullarına uyan 2x2'lik bir fotoğraf olmamasına rağmen sistem kabul etti.

Bu fotoğraf fiziki olarak da elimde mevcut ancak vize fotoğrafı koşullarını sağlamadığı için vizeye uygun bir fotoğraf çekerek yanımda götürmek istiyorum.

Hal böyle olunca fotoğraf farklılığı sorun olur mu?

Hayir, aynisini goturmek zorunda degilsiniz. ABD vize fotosu (ya da ABD pasaport fotosu) sartlarini saglayan bir fotograf goturmeniz yeterli.

Ayrica iki fotograftaki kisi siz oldugunuz surece bir sorun yok 👍

ABD vize fotosu olculeri, Turkiye pasaportlarindan farkli olarak "biyometrik" kalip degil normal (vesikalik fotolarda kullanilan) kalibi kullaniyor. Yani Turkiye'deki pasaport icin kullandiginiz fotografin olculerini hic degistirmediyseniz vizeye basamayabilirler, o nedenle uygun olcude bir fotograf goturmelisiniz.

• @crazycells Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. ABD vize ve pasaportlarındaki fotoğraflar 2x2 ve kare formatta ama benim pasaportta kullandığım ve DS160 formuna yüklediğim fotoğraf, fotoğrafçılarda kimlik ve ehliyet için çektirdiğimiz standart biyometrik fotoğraf ve kare formattan ziyade daha çok bir dikdörtgen formatında. Bu nedenle dediğiniz gibi vize başvurusunda bu fotoğrafı götürürsem kabul edilmeyecektir. O halde İstanbul'daki vize mülakatı için gittiğimde oradaki fotoğrafçılardan ABD vize fotoğrafı olarak yeni bir fotoğraf çektirmem daha mantıklı görünüyor. Ama o gün DS160 formunu çoktan onaylamış olacağım için DS160 formunda yeni çektirdiğim vize fotoğrafı olmayacak ve eskiden yüklediğim ehliyet ve kimlik için kullandığımız standart biyometrik fotoğraf olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mangoria, içinde söyledi: DS-160 formuna yüklenen fotoğraf ve vize mülakatına götürülen fotoğraf

@crazycells Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. ABD vize ve pasaportlarındaki fotoğraflar 2x2 ve kare formatta ama benim pasaportta kullandığım ve DS160 formuna yüklediğim fotoğraf, fotoğrafçılarda kimlik ve ehliyet için çektirdiğimiz standart biyometrik fotoğraf ve kare formattan ziyade daha çok bir dikdörtgen formatında. Bu nedenle dediğiniz gibi vize başvurusunda bu fotoğrafı götürürsem kabul edilmeyecektir. O halde İstanbul'daki vize mülakatı için gittiğimde oradaki fotoğrafçılardan ABD vize fotoğrafı olarak yeni bir fotoğraf çektirmem daha mantıklı görünüyor. Ama o gün DS160 formunu çoktan onaylamış olacağım için DS160 formunda yeni çektirdiğim vize fotoğrafı olmayacak ve eskiden yüklediğim ehliyet ve kimlik için kullandığımız standart biyometrik fotoğraf olacak.

sorun degil, fotodaki kisi siz oldugunuz surece bunu sorun edeceklerini sanmiyorum 🙂

vizeye basilmasi icin yeni bir fotograf yaninizda bulundurmalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |