Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@charon konsolosluk çalışanlarının talepleri. 100 bin dolar civarı yatırım istiyorlar en az ama kanunda böyle bişey yok, İngilizce mülakat veriyorsunuz, evraklarla her hangibir eksik olmamalı, mülakat yaklaşık 30-45 dk arası sürüyor, paranın kaynağının yasal olması lazım, istihdam lazım, paranın tamamının harcanmış olması lazım, 3-4 ay vergi kağıtlarının hazır olması lazım ve sizin orada neden bulunmanızı açıklamanız lazım. Ayrıca en ufak bir aksilikte red yerseniz itiraz hakkınızın olmaması da cabası... bunlar ilk etapta aklıma gelenler belki fazlası vardır ama eksiği yok asla...

• E-ticaret amazonda alanında E2 yatırımcı vizesi almak sizce zorluk derecesi nedir ? Teknoloji alanında bildiğim kadariyla onay almak ve yatırım miktarı da düşük kabul edilebilme ihtimali fazla olabilir mi? 1adet PC ve internet olduğu her yerden yapılabilir maliyeti yok. Tıpkı yazılım alanında olduğu gibi.

• @denizci10 hocam 100bin altına e2 alanlar var, sadece yatırım miktarına değil, işin doğasına ve kişinin cvsine de bakıyorlar.
    3-4 aylık vergi kağıtlarının olması neden gerekiyor eğer 0'dan işyeri açılıyorsa?
    güzel bir avukatla düzgün bir iş planı yapılırsa ve kişinin daha önce yurtdışı geçmişi + güzel bir cv'si varsa gayet 100bin altına alınabilir.

sıkıntı şu ki statü değişimi sadece 2 sene + ülkeden dışarı çıkamıyorsunuz. Çıksanız tekrar konsolosluktan başvurmanız gerek ki ülkedeki statü değişikliği bir işe yaramiyor vize başvurusunda.

iyi hazırlanıp 5 senelik çakmak gayet mantıklı

• Selamlar tekrar,
    Gerçekten iş kurmak ve istihdam yaratmak istiyor musunuz yoksa amacınız göç etmek mi ilk baktıkları bu. Burada niyet okumak hiç yapmadıkları bir şey. Bu sebeple gerçekten amacınızı, sizi bu amaca taşıyacak stratejinizi iyi kurgulayarak belirtmeniz şart. Ve beni nolur alın çaresizliğiyle meseleye yaklaşmamak lazım. Burada yaşayan porto rikoluları, meksikalıları ve bilimum milletten insanları görünce yelkenleri gereğinden fazla indirdiğimizi düşünüyorum. Konu başlığını açan. Denizci10’un görüşlerinden de yararlanın lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon zaten iyi hazırlanırsanız tabi ki sorun yok. Ama ben şunu diyorum eğer sıkıntı yaşar ve vize alamazsanız işte o zaman sıkıntı olur. Kendine güvenen iyi bir avukatla çalışan yeterli miktarda yatırım yapan ve 30 dk dan fazla İngilizce mülakata girebilecek birisi tabi ki de alsın ama ben almam da teşebbüs etmem de. Yapana saygım var ama kendim tercih etmeyeceğim. Ayrıca benim Türkiye ye dönme gibi de bir hayalim yok asla. Beni görmek isteyen gelir görür. Ne zaman Greencard alırım o zaman bakarız. Çünkü buraya 100 bin dolar civarı yatırım yapıp sonra da gidip Türkiye de 2 ay tatil yapamam kimse kusura bakmasın. Hatta utanmasam girer içeride yatarım. Çünkü el elin eşeğini türkü çığıra çığıra ararmış derler... ondan benim planım vize değil asla...

• ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Bayram çok teşekkür ederim. Herkesin durumu kendine göredir. Buna sonuna kadar saygı duyuyorum ama benim amaç ve hedeflerim başka...

• @denizci10 e2yi cok buyutmussunuz gozunuzde.

• ⭐⭐⭐

@charon müthiş bi innovatif fikrin yoksa çok zor 100k altı bi fiyata türkiyeden e2 alman. 225k$ yatırım yapan birisi @denizci10 bizzat tanıyor, abi sen anlat mülakatta nasıl kastıklarını. Okadar paran var yatırım yapmışsın ve hala ikna ediyosun. E2 alacak adam önce ego mego herşryden sıyrılması lazım. Paranda olsa işin traşsa olmaz bukadar basit. Aynı anda bi çok etken var hepsi birbirine arapsaçı gibi bağlı olan. Zaten @denizci10 madde madde yazmış nerdeyse hepsini, youtubedaki avukat heralde toz pembe bi masal gibi anlatacak çünkü potansiyel müşteri herkes onun için ama bire bir bende 30-40k var ne olur dersen… o hat birden dııttt dıtttt dıttt tünele girdim oluverir. Sadece avukat masrafı 10K$.
    Paran azdır işin vooav bi iştir ozaman zaten gel sıkıntı yok diyebilirler ben hiç direk 1. ağızdan böyle hikaye dinlemedim bilmiyorum. Varsa bildiğiniz dinleyebiliriz. Diğer konularda hakimliğiniz olabilir ama geçen senenin mayısından beri e2 araştıran bizlerde boş değiliz yani bu konuda hele @denizci10 daha daha bilgi dolu bu konuda yani kimse bişeyi büyütmüyor olanı söylüyor hafife alan sizsinz, bende de çok para yoktu olur neden olmasın işime inanıyorum güveniyorum diyodum da amerikada iş kurma aşamasındaki insanlarla her gün yazış görüş o kazın ayağı öyle değilmiş dedim ve f1 kanalına döndürdüm rotayı..

• ⭐⭐⭐⭐

@charon dediğim gibi ben risk almayı seven bir insan değilim ve amaçlarım farklı... Vize danışmanı yüzde 99 tursit vizesini alırsınız ama yine de Almanya ya giderseniz iyi olur sizin için dedi 2 hafta sonra gittik geldik çünkü riski azaltmak için... bilmem anlatabildim mi... şöyle imkanım olmasaydı öyle de girerdim ama risk almayı hiç sevmem ondam gidip geldik ve aldık çok şükür. Herkesin durumu kendine göredir ben de buna göre davranıyorum. Dediğiniz gibi belki abartıyorum ama ben abd de 28 günde yaklaşık 50 den fazla kişi ile görüştüm çoğu e2 ile giden kişiler eskiden gidip alan da var yeni gidip alan da önceki yıllarda alanlar kolaydı dedi son alanlar zordu dedi... varsa tecrübesi olan bu konuda buyursun gelsin anlatsın dinleyelim. Ben dinlediklerimden ve gördüklerimden yola çıkarak anlatıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu sadece avukat masrafı değil ki neredeyse tüm yatırımım ailemin hayatı her şey risk altında... sonuçta insanların hayalleri ve hayatları söz konusu ondan dolayı da ince eleyip sık dokumak zorundayız...

• @ahsenaydgdu hocam veriye bakmak lazım. Kaç kişi trden e2 başvurusunda bulunmuş, kaçı ok almış, ok alanların fikirleri/profilleri neler, red alanların fikirleri, profilleri, iş planları vs. neler. Bunlar çok önemli.
    Tr artık afrika liginde, dibine kadar bakacaklar. Meksika tc vatandaşını ülkeye almıyor, nikaraguada insanlar sorgulanıyor.

En kötü alice's candy adlı dolandırıcı şirket bile 10dan fazla yatırımcıyı götürdü e2 ile ki şeker kiosku fikri öyle voooav bir iş değil.

Konsolosluğun dikkat ettiği şeyleri az buçuk tahmin edebiliyorum ben.

• ⭐⭐⭐

@charon voaav bi iş değil ama maliyeti 2 kioks 170k$. Para varsa zaten iş fikri çok önemli değil ki gıda aç ne açarsan aç bence, asıl para azsa fikir voaav lazım

• ⭐⭐⭐⭐

@charon demek istediğimi siz güzel anlatmışsınız buradakilere başka bir gözle baktıkları için dosya didik didik ediliyor ve en ufak hatada emekleriniz boşa gidebilir. Ben ömür boyu e2 ile yaşamak istemiyorum. Bir an önce greencard almak istiyorum. Onun için de sponsor bulmaya çalışacağım bir an önce. İnşallah onu alırsam 2-3 yıl içinde sonrasında gerek kalmayacak zaten. Ondan hem o kadar parayı riske atmaya değmez hem de strese gerek kalmayacak.

• @denizci10 hocam her yolun kendisine göre zorlukları var. E2 ile iş kurup greencard'a çevirenlerde var işi büyüttükten sonra(yatırım yoluyla green card).
    Burada profilin ve iş planının kritik olduğunu düşünüyorum. Ben avukatlara sorduğumda iş tecrübemi hep istemişlerdi mesela. Herşey bir bütün yani.

Konsolosluktan almak işleri çok kolaylaştırır bence. İstediğin kadar gir-çık yapma özgürlüğü ruh halini ve yaşam kalitesini etkileyen birşey.

yani adam 170bin dolara 2 tane şeker kiosku almışsa(ki aylık satış 10bin falandir kiosk başı), sadece bu kadar para yatırdığı için almış olamaz diyeceğim, daha sonra tek kelime ingilizce bilmeden kiosk için gelip statü değiştiren de tanıdım.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon olabilir ama ben halen gerek yok diyorum o kadar strese girmeye. Ben çalışma izni aldıktan sonra nitelikli bir iş bulup bana sponsor olmalarını isteyeceğim. Bu daha makul ve mantıklı geliyor bana. Ayrıca o şeker kiosku işinde denildiği gibi asla 10 bin dolar falan kazanmıyorsunuz. Tamamen kandırmaca. Ben gördüm, sahipleriyle konuştum. Yani yine de gitmek ve yapmak isteyen varsa bişey demem ama ben yapmam. Ben o paralara daha güzel işler bulur yaparım ki buldum da. Hem de daha çok kazanç sağlayan birçok iş buldum.

• @denizci10 kiosk başı satış 10bin dolar civarları dedim, kiosk sahibi 10bin dolar kazanıyor demedim 🙂
    10bin dolarlık satıştan kiosk sahibinin kazandığı max 2-3bin dolar falandir %50 ortaklıktan dolayı.

green card sponsoru bulmak baya baya baya zor bu arada. Processing time'larda inanılmaz uzun.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon o zaman tamam kusura bakmayın yanlış anlamışım. Cebe en fazla giren o kadardır.

Nitelikli işlerde bence zor değil greencard sponsorluğu bulmak ve almak. Ben alan çok kişi gördüm ve duydum. Kendimde bu yönde çalışma yapıyorum ve alacağıma da inanıyorum. 1 sene çalışıp kendimi gösterdikten sonra alacağıma inanıyorum. 1.5 sene de bu işlemler sürse 2.5-3 sene içinde alacağıma inanıyorum. Bakalım realite nasıl olacak.

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@charon o zaman tamam kusura bakmayın yanlış anlamışım. Cebe en fazla giren o kadardır.

Nitelikli işlerde bence zor değil greencard sponsorluğu bulmak ve almak. Ben alan çok kişi gördüm ve duydum. Kendimde bu yönde çalışma yapıyorum ve alacağıma da inanıyorum. 1 sene çalışıp kendimi gösterdikten sonra alacağıma inanıyorum. 1.5 sene de bu işlemler sürse 2.5-3 sene içinde alacağıma inanıyorum. Bakalım realite nasıl olacak.

Mesleğiniz nedir hcam ? Kalifiyeli eleman meslek grubunda misiniz? Yoksa tr de ABD de aranan meslekler alanında mi eğitim alacaksınız? Dönerci ustası, baklava ustası, berber vs.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido meslek ve diploma çok bende 😂😂 Bilgisayar Mühendisliği nde lisans ve yüksek lisans yaptım şimdide bir ABD firmasında bootcamp e başlıyorum, ayrıca yıllardır denizlerde çalıştım yani kaptanlık yapabilirim ABD de aklınızın alamayacağı kadar tekne var bir de profesyonel barista eğitimi aldım. Belgem İngiltere den gelecek amerika da geçerli. Bu barista eğitimi sadece makinada latte hazırlama değil kahve çekirdeğini alıp latte art yaparak sunum yapabilecek bir barista eğitimden bahsediyorum. İçinde işletmecilik dersi de olan. Ondan dolayı bu işlerin hepsi kalbur üstü ve bana çok rahat sponsorluk ile greencard yolu açabilecek işler. Ayrıca eşim de profesyonel pastacılık ve fırıncılık eğitimi aldı. Ben workshop olarak yani amatör seviyede hamburger ve pizza eğitimleri aldım. Anlayacağınız bütün tuşlara basıyorum artık hangisi denk gelirse... 😉😎

• @denizci10 hocam ben tercümanlık mezunuyum, 7 yıllık turizm otelcilik tecrübem var. ben de kendimi bir şey zannediyordum, senin yazdıklarını gördükten sonra... 😄 😄😄😄

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |